הסיכום השבועי: הידיעות הבולטות של השבוע

מה קרה השבוע בעולם הנדל"ן? מגדילים מסכם את השבוע וחוזר לכותרות השבוע החולף בהתחדשות העירונית בפרט ובתחום הנדל"ן בכלל. והשבוע – נתונים מפתיעים על שוק המשרדים, התחדשות עירונית בנס ציונה, נתוני התחלות בניה מדאיגים מהרבעון השני, עליה במחירי הדירות וגם התפטרות של שר הבינוי והשיכון

אורי חודי 18.09.2020

ראש השנה מתקרב, ואיתו גם סגר. מערכת החינוך הפסיקה לפעול לקראת סוף השבוע וישראל נכנסת לסגר שני למשך מספר שבועות. מה עוד קרה השבוע? הסכם שלום נחתם בבית הלבן, שר הבינוי והשיכון התפטר וכאן בישראל ממשיכים להתמודד עם משבר כלכלי שרק הולך ומחריף.

ומה בנדל"ן? גם בענף נרשמו לא מעט אירועים משמעותיים גם השבוע . פספסתם? הנה תזכורת קצרה לידיעות, הכתבות והסרטונים הבולטים שעלו במגדילים השבוע.

דווקא בתקופה בה משרדי הממשלה צריכים שרים חזקים שיוכלו לנווט את הענף עליו הם מופקדים בין גלי מגיפת הקורונה, ענף הנדל"ן מוצא עצמו בלי קברניט. שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן התפטר השבוע מהממשלה בעקבות הסגר שהוחלט להטיל על ישראל בתקופת החגים. לקריאה נוספת על התפטרותו של השר ליצמן לחצו כאן. לקריאה מה חושבים על המהלך גורמים בענף הנדל"ן – לחצו כאן.

בזמן שבענף מנסים להבין לאן הרוח נושבת, אחד התחומים המסקרנים ביותר בכל הקשור להשפעת הקורונה הוא תחום הנדל"ן המניב. הסגר, וגם המעבר לעבודה נרחבת מהבית, הותיר את בנייני המשרדים כמעט ריקים, ונראה שהם עומדים להישאר כך גם בחודשים הקרובים. מה ההשפעה על מחירי השכירות? האם בכל מקום תמונת המצב דומה? על פי סקירה נרחבה שפרסמנו השבוע – הנתונים מפתיעים, ולצד ירידה במחירי השכירות אפשר למצוא גם מקומות בהם דמי השכירות דווקא עלו – למרות הקורונה. לקריאה נוספת של הסקירה והנתונים לחצו כאן.

מבנייני משרדים ברחבי הארץ נחזור רגע להתחדשות עירונית, ודווקא לנס ציונה – שם המינהלת העירונית להתחדשות עירונית מקדמת אלפי יחידות דיור חדשות. בראיון לאולפן מגדילים סיפרה לנה פייפרמן שחר, ראש מינהלת התחדשות עירונית בעיר, על התוכניות העתידיות להתחדשות עירונית וכיצד פועלת המנהלת מול היזמים.  במקביל, דניאל נמרודי, מנכ"ל חברת הישוב החדש מבית הכשרת הישוב, שהשתתף גם הוא בראיון, סיפר מנסיונו האישי על קידום פרויקטי התחדשות עירונית, עבודה מול בעלי דירות וגם מול הרשות המקומית. לקריאת הכתבה וצפייה בראיון המלא במגדילים TV לחצו כאן.

אחד הנתונים הבולטים שפורסמו השבוע התייחס להתחלות הבנייה בישראל ברבעון השני של 2020 – רבעון הקורונה והסגר הראשון. נתונים ראשוניים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מעידים כי המגיפה והסגר הובילו לצניחה משמעותית במספר התחלות הבנייה. עם זאת, בראייה שנתית נראה שהמצב היה יכול להיות גרוע הרבה יותר. כמה דירות החלו להיבנות ברבעון השני? איפה בנו יותר ואיפה בנו פחות? ומה המגמה שעולה מהנתונים? לחצו כאן כדי לקרוא את הכתבה המלאה.

במקביל, ולמרות הקורונה – מחירי הדירות ממשיכים לרשום עליה. אחרי מספר חודשים בהם מדד מחירי הדירות דווקא העיד על מגמת ירידה קלה, המדד שהתפרסם השבוע והתייחס לחודשים יוני – יולי 2020 כבר סימן עליה של אחוז אחד שלם במחירי הדירות. בראייה שנתית מדובר כבר בעלייה משמעותית יותר במחירי הדירות – 2.9%. איפה עלו המחירים הכי הרבה ומה קרה בתחום הדירות החדשות? לחצו כאן כדי לקרוא את הכתבה המלאה.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות