banner
ליברפול, אנגליה
ליברפול, אנגליה

בריטניה: פרויקטים מובילים בהתחדשות

4 פרויקטים של התחדשות עירונית מובילים באנגליה, על פי טבלת הליגה של The KPMG Infrastructure

טבלת הליגה של The KPMG Infrastructure מונה את 100 הפרויקטים החשובים ומעוררי ההשראה בעולם, בתחום ההתחדשות העירונית. קבלו את 5 הפרויקטים המובילים בבריטניה, שנכנסו לטבלת הליגה לפי תחומי עניין, רפואה, חינוך, ניידות וכן הלאה.

פרויקט ניידות עירונית

פרויקט בתחום הניידות העירונית שנכנס לטבלת 100 הפרויקטים המובילים העולמיים בהתחדשות עירונית, הוא פרויקט Mersey Gateway שבוצע בכל אזור צפון מערב ליברפול.

הפרויקט, בעלות של 540 מיליון אירו, נחשב לאחד הפרויקטים המובילים בעולם בתחום הניידות בהתחדשות עירונית והוא נולד מהצורך הנואש לשיפור הניידות והצמיחה הכלכלית בצפון מערב העיר.

השותפות הציבורית-פרטית בחזונה גשר אגרה מעוגן כבלים הכולל 3X2 נתיבים מעל נהר המרזי, בין העיירות רנקורן ו- וידנס. וכן בנייה של כבישי קישור וכן שדרוג והגבהה של גשר היובל הקיים.

העבודה החלה ב- 7 במאי 2014 ובסתיו של השנה הנוכחית כבר היו 6 נתיבים לגשר החדש שנועדו להקל על הצפיפות ולשפר את ניידות העיר, והפרויקט אכן נחשב להצלחה משמעותית.

ליברפול, אנגליה
ליברפול, אנגליה

פרויקט חינוך עירוני

פרויקט קמפוס בריסטול UWE, נכנס לרשימת הפרויקטים העולמיים המובילים בחדשנות העירונית בתחום החינוך. מדובר באחד הפרויקטים הגדולים ביותר שבוצעו להרחבת אוניברסיטאות באירופה, על אתר בשטח של  70 דונם, אשר נרכש עבור אגודת הסטודנטים של מרכז המדיה והאקדמיה לאמנות.  בפרויקט בעלות של 55 מיליון ליש"ט נבנה בניין חדש של בית הספר בריסטול לעסקים ובית הספר בריסטול למשפטים, בשיטה חדשנית שתאפשר שילוב של לימודים ועבודה. באמצעות מרחבים חברתיים ומתקני למידה חדשים, הסטודנטים, העובדים במתחם, ואנשי העסקים, יוכלו לעבוד יחד בצורה הדוקה יותר, וליצור קשרים חדשים ובעלי ערך.

הבניין כולל את כל בתי הספר בבריסטול עסקים ובבריסטול משפטים ומספק חללי הוראה חדשניים לתכניות בכלכלה, מימון, עסקים, ניהול, ומשפטים. הבניין החדש כולל בנוסף: שני בתי משפט למשפט ראווה, חדר מסחר בעיר, תיאטרון הרצאות 300 A, טכנולוגית למידה משופרת בכיתות הלימוד, חללי למידה חברתית גמישים, שטח חיצוני, אינקובטור וחלל לאימון לתואר ראשון (Hons) עסקים ו MSc חדשנות ויישומי יזמות יישומית, מרכז מעורבות הכולל חבילת חינוך מנהלים וחללי מפגש, שלושה מרכזי מחקר (מנהיגות, משפטים, כספים וכלכלה) וקבוצות מחקר, מרפאת עסקים ומנהלי עסקים, אטריום ובית קפה מרכזי עם אזור חיצוני, וכן מקומות להשכרה על ידי עסקים ושותפים לאירועים, כנסים, הדרכה ופגישות.

אוניברסיטת בריסטול
אוניברסיטת בריסטול

פרויקט רפואה עירונית

בפרויקט החדשנות העירונית של בית החולים המלכותי בלונדון בווייטצ'פל שהוא אחד מבתי החולים הוותיקים הפועלים באנגליה, הושקעו למעלה ממיליארד יורו. לאחר שיפוץ בית החולים הוא נפתח מחדש במרץ 2012, וכיום הוא נחשב לאחד מבתי החולים הגדולים והמתקדמים ביותר של שירותי הבריאות בבריטניה. בבית החולים המלכותי החדש מוצעות 1,248 מיטות (עליה של 186 מיטות מהתקן הקודם), עם יותר מ- 40% חדרים בודדים הכוללים חדרי אמבטיה צמודים. המגורים מוארים ומאווררים באוורור טבעי ויש אזור נפרד לנשים ולגברים, וכן -22 בתי קולנוע תפעוליים.

בית החולים החדש הפך להיות מרכז הטראומה המוביל והמרכז לטיפולי חירום. גג בית החולים הוא ביתו של האמבולנס האווירי של לונדון, הפועל מאזור מיוחד על הגג, ובנוסף, המרכז נחשב לשירות טיפולי הכליות הגדול ביותר באירופה. ישנה יחידה ייעודית לנשים ולילדים הכוללת את שירות הילדים השני בגודלו בלונדון, כמו כן, בית החולים מציע גם שירותים כלליים עבור תושבי העיר ואת מגדל המלטס. הדימויים המרשימים של מגדלי בית החולים החדשים מבטאים את השינוי הדרמטי בבית החולים המלכותי בלונדון ומספקים מוקד לגאווה קהילתית.

אשכול בנייני הזכוכית המחוברים ביניהם מורכב משני מגדלים בני 17 קומות, אשר אחד מהם מצויד במנחת המסוקים של האמבולנס האווירי של לונדון, וכן מגדל בן 10 קומות בו עובדים על פיתוחים . ושיפורים ברפואה. מתקנים חדשים אלו מהווים קמפוס בריאותי המשלב את אוניברסיטת Queen Mary השוכנת בבית הספר לרפואה של לונדון, את בית הספר למיילדות ואת בית החולים לרפואת שיניים. העיצוב יוצר מתקן רפואי חדשני המתמזג עם מבנים היסטוריים קיימים מהמאה ה -18.

כדאי גם לקרוא:

בולט בנוף, בית החולים המלכותי
בולט בנוף, בית החולים המלכותי

פרויקט מים עירוני

פרויקט החידוש העירוני של מנהרת התמזה – Thames Tideway, תואר כמשימה ענקית עבור לונדון שהיה כרוך בבניית מנהרה באורך 20 ק"מ, בגובה 75 מטרים מתחת לנהר התמזה. הפרויקט היה הכרחי בשל בעיות ביוב קשות שצפו ממערב למזרח ללונדון, אשר נבעו מחוסר היכולת של מערכת הניקוז הוויקטוריאנית הנוכחית של לונדון להתמודד עם מי הגשמים הכבדים. פרויקט מנהרת התמזה תוכנן כך, שהמנהרה המוצעת תקלוט את זרמי ביוב הסערה מ- 34 נקודות של ביוב לאורך נהר התמזה. לאורך כ -20 ק"מ מתחת לנהר התמזה, בדרך כלל לאורך שביל הנהר. מאחר ומדובר בפרויקט תשתית לאומי משמעותי, הוגשה בקשתו של ת'אמס מים למפקחת התכנון שביצעה בדיקה רשמית של ההצעות בין ספטמבר 2013 למארס 2014, ב- 12 במרץ 2014, מזכירי המדינה החליטו להעניק הסכמה להצעות.

הפרויקט נבנה משלושה אתרי בנייה מרכזיים ב- Fulham, Battersea ו Southwark, מנהרה וצפוי להמשך כשבע שנים, בעלות של 4.2 מיליארד ליש"ט. הוא יצריך שימוש של 24 אתרי בנייה, כאשר 11 מהם יהיו ממוקמים לאורך הנהר. עבודות המנהור העיקריות היו צפויות להתחיל בשנת 2016. הפרויקט כולל מעבר שלכ- 8 מיליון טון של חומרים, כאשר אסטרטגיית התחבורה של הפרויקט לשינוע יעיל של חומרי בנייה אל אתרי הבנייה ומהם הוא המפתח ליישום המוצלח של הפרויקט. המטרה היא צמצום מרבי של ההשפעות אפשריות על התנועה הקיימת ועל תנועות הנהר.

נהר התמזה, לונדון
נהר התמזה, לונדון

 

 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות