banner
צביה וילצ'יק // צילום: יהודית הופמן מג'ר
צביה וילצ'יק // צילום: יהודית הופמן מג'ר

החיים 10

"רוב האנשים אינם מתקדמים עקב הפחד מכישלון. גם אם אתם חוששים שאינכם טובים מספיק אל תפחדו לנסות. לא חייבים לעשות הכל בצורה מושלמת אבל חשוב שיהיה לכם את האומץ לנסות", 10 טיפים לחיים // טור אישי

תמונה: צביה וילצ'יק // צילום: יהודית הופמן מג'ר

"החיים הם מסוכנים מטבעם. יש רק סיכון אחד שעליכם להימנע ממנו בכל מחיר, וזה הסיכון בעשיית מאומה" (דניס וויטלי).

ופתאום סתם כך, באמצע הפגישה, הוא אומר לי את המשפט הבא: אני קורא את הפוסטים שלך ורואה את העשייה שלך, אני פוגש הרבה  מאוד אנשים שיודעים לחיות את החיים אבל את, זה החיים עצמם.

ואני רוצה לספר לכם שאני נתקלת בדרך בלא מעט אנשים שחיים ליד, שחיים קרוב רק דבר אחד קטן הם שכחו…. שהחיים זה פה, עכשיו ובעוצמה. היום אנחנו פה, אולי מחר לא, נצלו כל רגע במקסימום. ישנם אנשים שפשוט אמיצים מספיק כדי לחיות ללא חשש, לא מפחדים מההשלכות, מהתוצאות הבלתי ידועות והם מוכנים להתמודד עם הכאב על מנת להינות מהעונג.

קבלו ממני עשרה טיפים "לחיים"

היו אתם!
אל תפחדו מה יגידו, מה יחשבו- היו יצירתיים וצאו מהקופסא, עצבו את חייכם בדרך שלכם, החיים זה לא מתמטיקה ואין נכון או לא נכון, יש את הדרך שלכם, דרך המשקפיים שלכם. סטו מהדרך ותמצאו דרכים חדשות, מעניינות ומגוונות. אל תפחדו ללכת לאיבוד.

אל תוותרו על האני שלכם!
יש לכם ערכים, אל תוותרו עליהם, אל תפחדו מדחייה או חוסר הצלחה, האנשים הנכונים יכבדו אתכם כל עוד תשמרו על העקרונות שלכם כל עוד אתם אמיתיים ועקביים. אנשים שעומדים על שלהם הם מנהיגים וזוהי תכונה שכל אחד חייב לשאוף אליה.

הקשיבו לאינטואיציה שלכם
האינטואיציה היא החוש הכי חזק שלכם. הקשיבו לתחושות הבטן שלכם ואל תפחדו לעשות החלטות שנראות לא הגיוניות מבחוץ. אך מרגישות נכונות מבפנים.

פחד מפני הכישלון!
רוב האנשים אינם מתקדמים עקב הפחד מכישלון. גם אם אתם חוששים שאינכם טובים מספיק אל תפחדו לנסות. לא חייבים לעשות הכל בצורה מושלמת, אבל חשוב שיהיה לכם את האומץ לנסות. היו מרוצים מהצעדים הקטנים שאתם מתקדמים ויום אחד אתם תגלו שעשיתם כברת דרך ותנו לעצמכם טפיחה גדולה על השכם.

דברו בקול רם ותגידו את דעתכם
הרבה אנשים מוותרים על האני שלהם רק בגלל הפחד של מה יגידו ומה יחשבו? אל תתקעו בתוך מוחכם ואל תשפטו את הדברים מהעיניים שלכם, אל תהיו ביקורתיים כלפי עצמכם.

שיתוף
שיתוף הופך אתכם לאדם חזק! היכולת להראות לאחר את החלק האמיתי בעוד שרובנו מעדיפים להתחבא מאחורי מסיכות מזוייפות. היו כנים ורגישים זה הופך אתכם לאנושיים.

היו מוכנים לקבל ולשמוע ביקורת
אל תעצרו את הצמיחה, הגדילה וההתפתחות שלכם. אל תפספסו הזדמנויות ללמוד, אל תתנו לחוסר אמונה של הסביבה להשפיע עליכם. התמקדו ברעיון, בדרך ובתוצאה תוך אמנה עצמית שלמה. אנשים כל הזמן ינסו לשפוט אתכם, תבינו שהם כבר נשרו מבית הספר של החיים.

מותר לעשות טעויות
רק חשוב לנתח, ללמוד ולדייק את עצמנו לפעם הבאה. אגו, זוהי גאווה קיצונית והיא תגובה לחוסר ביטחון עצמי. והוא רק מעכב ולא מקדם אתכם.

הקיפו את עצמכם באנשים הנכונים
תשחררו את כל מי שלא עושה לכם טוב, שגורם לכם לשאיבת אנרגיה לפעמים צריך לוותר גם על אנשים שאוהבים ולשחרר מאתנו אנשים שחשובים לנו אם הם לא באים לנו בטוב.

לא פשוט אבל שווה!

תסלחו!
גם אם פגעו בכם , תשחררו….

סליחה היא השלמה עם מה שקרה והמשך החיים בשלווה. רובינו נוטים לנטור טינה, וקשה לנו מאוד לשחרר את עבר תמיד זכרו, שהכאב הוא זמני ואל תתנו לו להשתלט עליכם. סליחה פירושה לקחת צעד אחד קדימה במקום להיתקע במקום.

שלכם

צביה וילצ'יק – הקהילה לפיתוח עסקי בענף העיצוב והבניה

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

אל תחמיצו את המשקיעים

ניסיון העבר של כלכלת ישראל ושוק הנדל"ן, הוכיח פעם אחר פעם כי המשקיעים היוו מנוע צמיחה אפקטיבי ביותר...
אמיר רוזנבלום 11.06.2024
נשמח לדבר אתך
נגישות