banner
הדמיית הפרויקט בכרמיאל: יח"צ
הדמיית הפרויקט בכרמיאל: יח"צ

חברת צמח המרמן מצהירה: "מאמינים בפריפריה"

רן בן אברהם, משנה למנכ"ל צמח המרמן: "שנות הפעילות הראשונות שלנו בענף הנדל"ן הישראלי היו בפריפריה. צמחנו בפריפריה ובנינו את הפריפריה, זה גרם לנו להעריך את העבודה שם, ממש סוג של שליחות"

אין הרבה חברות בנייה גדולות ישראליות שצמחו בפריפריה שמכירות את הפריפריה ומאמינות בה כמו חברת צמח המרמן. החברות צ.מ.ח תשתית ופיתוח וצבי המרמן (הפעילות משנות ה – 60) חברו יחד בשנת 1996 ע"י אבי בן אברהם מבעלי המניות של צבי המרמן וחיים פייגלין מבעלי המניות של צמח תשתית ופיתוח.מאז ועד היום צמח המרמן ייזמה בנתה ואכלסה אלפי יחידות דיור בעשרות פרויקטים ברחבי הארץ, כמו כן צמח המרמן היתה מהחלוצות שבנו למגורים בערים פריפריאליות כמו צור יצחק, אלפי מנשה, כרמיאל וטירת הכרמל. 

רן בן אברהם // צילום: ינאי אלפסי
רן בן אברהם // צילום: ינאי אלפסי

"שנות הפעילות הראשונות שלנו בענף הנדל"ן הישראלי היו בפריפריה. צמחנו בפריפריה ובנינו את הפריפריה, זה גרם לנו להעריך את העבודה שם, ממש סוג של שליחות", אומר רן בן אברהם, משנה למנכ"ל צמח המרמן, "כשמתחילים בפריפריה ולאחר מכן עוברים לבנות במרכז הארץ, זה הרבה יותר קל מאשר להתחיל במרכז ואחרי כן להתרחב לפריפריה. לומדים להכיר לעומק, להוקיר ולהעריך את הפריפריה ואת האנשים שם, ו'לתפור להם את החליפות' שמתאימות ממש להם. אנחנו מגיעים ממקום שבו לרכוש דירה זה לא דבר של מה בכך, זו העסקה הגדולה ביותר בחיי האנשים שם והם שמים עליה את כל עולמם. העיסוק שלנו התמקד גם באנשים, במשפחות, ברגשות, ולא רק בנדל"ן", כל זאת גרם לנו להיות יותר קשובים ללקוח וללוות אותו מהתחלה ועד הסוף", לדבריו.

צמח המרמן היא חברה ישראלית שורשית, מגופי הנדל"ן הגדולים והחזקים בישראל, העוסקת בייזום וביצוע פרויקטי בנייה גדולים ומובילה בניית אלפי דירות חדשות ברחבי הארץ ביזמות ובהתחדשות עירונית, כמו גם שטחי מסחר ומשרדים. החברה גם מחזיקה ב-50% בחברת סיון ביצוע בשותפות עם סיון ברקוביץ ומבצעת פרויקטים עבור חברות מובילות במשק הישראלי בשיטת "Turn-Key". החל משנת 2018 פתחה החברה זרוע פעילות נוספת של נדל"ן מניב להשקעה וכן מחלקת התחדשות עירונית הכוללת מגוון רחב של פרויקטים בכל רחבי הארץ. נכון להיום החברה נמצאת בשלבי ייזום, תכנון וביצוע של 12 פרויקטים בפריסה ארצית, בהיקף כולל של כ3,200 יחידות דיור בהתחדשות עירונית ו- 25 פרויקטים ביזמות וביצוע ו-35 אלף מ"ר בשטחי מסחר ומשרדים. מניות החברה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

במקביל, בשנת 1999 החברה החלה לבנות בעיר כרמיאל. בסך הכל היא בנתה בעיר מספר רב של  פרויקטים. בימים אלה החברה מסיימת את פרויקט "כרמיאלה הדור הבא" שהיא בונה בשכונת רמת רבין בכרמיאל במסגרת "דירה להשכיר" הכולל 100 יח"ד להשכרה וכן 88 יח"ד למכירה הזוכה לביקושים גבוהים. 

באכזיב בנהריה, צמח המרמן בונה בשיתוף אלקטרה מגורים את 'שכונת הים אכזיב' הממוקמת בצפון נהריה בצמוד לחוף אכזיב המיתולוגי ומשתרעת על פני 65 דונם. השכונה תכלול 30 בניינים בני 6-9 קומות ובהם כ- 750 יח"ד. כיום חלק גדול מהשכונה כבר מאוכלסת, ולאחרונה הוועדה המחוזית צפון אישרה את תוכנית החלק השני של שכונת המגורים החדשה באכזיב. 

בשכונת בת גלים בחיפה החברה מקימה בשותפות עם חברת אפריקה התחדשות עירונית, פרויקט פינוי בינוי במתחם חיל הים הכולל 457 יח"ד בשטח המשתרע על פני 15.5 דונם. הפרויקט ממוקם באזור מבוקש, בין בית החולים רמב"ם לבין תחנת הרכבת חיפה בת גלים אל מול הכניסה המערבית לנמל חיפה. על פי התכנון, 118 דירות יהרסו ובמרכז המתחם יוקמו שלושה בניינים בני 25 ו-30 קומות ולצידם בניין בן 7 קומות בבניה מרקמית 

בצור יצחק החברה בנתה 3 פרויקטים, באלפי מנשה היא בנתה 5 פרויקטים החל משנות ה-2000 ומרכז מסחרי, בבית שמש החברה בנתה 340 יח"ד יחד עם מרכז מסחרי בשטח 14 אלף מ"ר. 

לדברי בן אברהם, "חברת צמח המרמן מאמינה בפריפריה ומתכוונת להמשיך ולבנות בה גם בשנים הבאות, לצד הבנייה  במרכז הארץ, הכוח של צמח המרמן הוא בכך שהחברה מבצעת את כל הפרויקטים שלה באופן עצמאי – זוהי אסטרטגיה שאימצנו לפני שנים רבות והיא מאפשרת לנו פיקוח הדוק על איכות הבנייה, לוחות הזמנים וייעול מבחינת כוח אדם, לצד ניהול נכון של משאבים כספיים. אנו אוהבים להיות חלוצים בתחומנו מבחינת אזורים חדשים, ושואפים לחדש כל העת ולגרום לשינוי של ממש באזורים שונים בישראל", מסכם בן אברהם.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות