בית שמש // depositphotos
בית שמש // depositphotos

מכרזי רשות מקרקעי ישראל: משרדים ומסחר ברהט, חניון בבית שמש וצמודי קרקע בגן יבנה

כמה שילמה חברה על מגרש לחניון באיזור התעשיה של בית שמש? בכמה נסגר מכרז קרקע לבניית שלושה צמודי קרקע בגן יבנה? ומה שווי מגרש למסחר ומשרדים ברהט? מכרזי רשות מקרקעי ישראל שנסגרו לאחרונה מעידים על רמות המחירים בשוק

אורי חודי 04.10.2020

בחודשים האחרונים ניתן לראות כיצד מכרזי קרקע של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הולכים ומתמעטים, גם פרסום מכרזים חדשים וגם תוצאות של מכרזים קיימים. אבל גם עם מיעוט העסקאות, עדיין אפשר למצוא מכרזים שנסגרו המעידים לא פעם על רמת מחירים של מגרשים בייעודים שונים.

כך למשל, מכרז שפורסם לפני מספר חודשים למגרש בגן יבנה עליו ניתן לבנות שלושה צמודי קרקע נסגר לאחרונה. מדובר במגרש בשטח כ-626 מ"ר, מחיר המינימום עמד על כ-1.057 מיליון שקל ודמי הפיתוח על המגרש עמדו על כ-642 אלף שקל. המגרש ממוקם ברחוב ביאליק בחלקו המערבי של הישוב.  

למכרז נרשם ביקוש קשיח כאשר לא פחות מ-20 הצעות שונות הוגשו למגרש. בסופו של דבר ההצעה הזוכה הייתה בגובה כ-2.5 מיליון שקל, מעט מעל מחיר השומה שנקבע על ידי רמ"י ועמדה על כ-2.32 מיליון שקל. נציין כי ממוצע ההצעות השונות היה נמוך משמעותית מסכום הזכייה ועמד על כ-1.69 מיליון שקל. 

מכרז נוסף שנסגר לאחרונה הוא מכרז שהתייחס למגרש בבית שמש עליו ניתן להפעיל חניון של חניה ציבורית. מדובר במגרש הממוקם באיזור התעשיה המערבי של העיר, איזור התעשיה ברוש, והמגרש משתרע על שטח של כ-8.6 דונם סך הכל. למכרז הוגשו שש הצעות שונות, וההצעה הזוכה הייתה של חברת י.ד.ע. יפרח יזמות ובניה ועמדה על 1.355 מיליון שקל. הוצאות הפיתוח במגרש עומדות על כ-3.98 מיליון שקל וממוצע ההצעות עמד על כ-622.7 אלף שקל בלבד. 

עוד מכרז שמעיד על ביקוש מחד ועל הבדל מהותי במחירי מגרשים בדרום הארץ לעומת המרכז ואזורי ביקוש הוא מכרז שנסגר לשטחי מסחר ברהט. המכרז המדובר התייחס למגרש בשטח כ-1.2 דונם כאשר מחיר המינימום עמד על כ-96.1 אלף שקל בלבד. למכרז הוגשו 3 הצעות סך הכל וההצעה הזוכה עמדה על 714.1 אלף שקל. הוצאות הפיתוח למגרש עומדות על כ-652 אלף שקל. על פי מסמכי המכרז, המגרש עמד לחכירה לתקופה של 98 שנה והוא ממוקם במתחם 4 בדרום מערב רהט.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות