ברוך מזרחי // צילום: שרית צרפתי
ברוך מזרחי // צילום: שרית צרפתי

"אחת התובנות מהקורונה היא שעבודה מהבית זו אופציה ולכן יש מקום לרכוש דירה בפריפריה"

ברוך מזרחי, מנהל שיווק ומכירות בקבוצת רמי צרפתי, מסביר שהרוכשים מחפשים ביטחון, פתרונות מימון יצירתיים וגם נכסים גדולים יותר. במקביל מזרחי סבור כי המחירים לא צפויים לרדת: "בתקופת הקורונה המכירות לשוק החופשי התנהלו באופן איטי יותר מהרגיל, אך לא הייתה כל ירידה במחירים"

אורי חודי 29.11.2020

פרויקט מנהלי השיווק – פרויקט המוקדש לאנשי השיווק והמכירות, ולהתמודדות הלא פשוטה שלהם עם המציאות החדשה. מידי כמה ימים נפרסם כאן ראיון עם מנהלות ומנהלי שיווק בחברות נדל"ן שונות ובחברות שיווק נדל"ן. ביקשנו מכולם לתאר לנו את האתגרים החדשים, הדרכים לפתרון, וגם לנסות ולסייע לקולגות בטיפים שונים.

דרך התשובות של אנשי המקצוע, אנחנו מקבלים הצצה לעולם שלם של ניסיון, החלטות, ויצירתיות שבדרך כלל נשאר מאחורי הקלעים. הפעם  – דרור אוהב ציון, מנכ"ל ובעלים חברת דרא שיווק נדל"ן.  

איפה תפסה אותך הקורונה? עם כמה פרויקטים פתוחים?
"הקורונה תפסה אותנו בעיצומה של העבודה על פרויקטים יזמיים בהיקף של מאות יח"ד ברחבי הארץ, הן בהיבט הביצוע והן בהיבט השיווק והמכירות. זאת כמובן תוך שמירה על כללי הריחוק החברתי". 

איך מתמודדים עם המצב?
"מייד עם תחילת המשבר קיימנו ישיבה להערכת המצב ועשינו חשיבה מערכתית כיצד להיערך ולהתמודד עם האתגרים שהוא הציב. לקבוצה יש חברת ביצוע בסיווג ג'5, מה שמקנה לנו יכולת גבוהה יותר להיערך ולשלוט במצב. החלטנו לעבות את מצבת העובדים באתרים, ועצם העובדה שענף הבניה הוכרז כענף חיוני, אפשרה לנו להמשיך בעבודות. מבחינת שיווק שמנו דגש על שיווק באמצעים דיגיטליים, לרבות עריכת כנסים לזכאים בפרויקטים שמשלבים דירות במסגרת מחיר למשתכן".

מה רוכשי הדירות מחפשים היום?
"בתקופה זו שהיא מאתגרת כלכלית, הרוכשים שמים דגש על פתרונות מימון שיסייעו להם לרכוש את הדירה, ואנחנו באים לקראתם בנושא. בגלל הסגר הרוכשים שמים יותר דגש על דירות מרווחות עם חדר נוסף שיוכל לשמש כחדר עבודה, ומרפסת גדולה". 

איזה טיפים אתה יכול לתת למשווקים עמיתים?
"להיות קשובים לצורכי הלקוחות ולתת מענה לכל סוגי הרוכשים. גם זוגות צעירים, גם משפרי דיור, גם משקיעים וגם תושבי חוץ". 

לאן הולכים מחירי הדיור? האם הקורונה תוביל לירידות?
"בתקופת הקורונה המכירות לשוק החופשי התנהלו באופן איטי יותר מהרגיל, אך לא הייתה כל ירידה במחירים. הביקוש לדירות חדשות על בסיס שנתי נמצא תמיד בעליה, ולכן אני חושב שבטווח הארוך מחירי הדירות לא ירדו, ללא קשר לקורונה".

מה הטיפ הכי חשוב שאתה יכול לתת למי שרוצה היום לרכוש דירה?
"לא לחשוש מהצעד של רכישת דירה גם בתקופה מאתגרת כמו התקופה הזו. אחת התובנות מהקורונה היא שעבודה מהבית זו אופציה שהיום המעסיקים יותר פתוחים אליה, ולכן יש מקום לרכוש דירה בפריפריה במחירים נוחים יותר. בנוסף, חשוב לרכוש דירה מחברה יציבה עם ניסיון מוכח לאורך שנים".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות