banner
שכונת פארק הנחל בבאר שבע // הדמייה: אול אין
שכונת פארק הנחל בבאר שבע // הדמייה: אול אין

בלעדי: באר שבע החלה בבניית מיני-עיר חדשה לצעירים

פרויקט ראשון בשכונת פארק הנחל בבאר שבע, שצפויה להפוך למיני-עיר חדשה, יוצא לדרך. עד כה הושקעו כ-800 מיליון שקל בפיתוח תשתיות ומבני ציבור, שמתוכננים להקדים את האכלוס. האם הבאר שבעים יחזרו הביתה והזוגות הצעירים מבירת הנגב יראו בשכונה חלום שמתגשם?

שכונת פארק הנחל בבאר שבע // הדמייה: אול אין

אי אפשר שלא לתהות מה היה אומר על זה בן גוריון: בשבוע הבא מתוכננת להתחיל בנייתה של השכונה החדשה של העיר באר שבע, כאשר על הקרקע יעלו דחפורי פרויקט המגורים הראשון בשכונה, הכוללת כ- 5000 יח"ד ואשר צפויה להפוך למיני-עיר לצעירים.  מדובר באחד הפרויקטים הגדולים, בן 800 יח"ד, שייבנה בשכונה החדשה בכניסה הדרומית לבאר שבע.


צילום רחפן: אריאל סרודי, באדיבות חברת סלעית

800 מיליון שקל מהמדינה ומנהלת שלוחצת על הגז
השכונה החדשה, אשר בלב ליבה ממוקם פארק נחל באר שבע, המשתרע על שטח של כ-5300 דונמים ובתוכו אגם מלאכותי, המשתרע על שטח של כ-90 דונמים שכבר הוקם, חיי ונושם בשטח- הינה חלק מהסכם הגג שעליו חתמה עיריית באר שבע מול המדינה. עד כה השקיעה המדינה כ- 800 מיליון שקלים בשכונה ולצורך קידומה, הוקמה מנהלת הסכם גג, שבראשה עומד צבי טל יוסף. המנהלת אמונה על יישום עקרונות הבנייה ירוקה בשכונה,  ביצוע התשתיות ומבני ציבור והיא כבר החלה בביצוען. "יועץ מיוחד מסייע בתכנון מרקמים של אור וצל, כדי שהדירות יהיו מוצלות באופן מיטבי מהשמש החזקה של המדבר. בנוסף, נתיב הגז הטבעי שיתחבר אל השכונה יחסוך לתושביה עלויות ניכרות", מוסיפים בחברת סלעית, הבונה את הפרויקט הראשון בשכונה, "באר שבע אטצ'", יחד עם חברות "שובל מתחמי מגורים" ו"טובולסקי".

תשתיות לפני אכלוס
אם בעבר אחת הטעויות הגדולות שנעשו ברשויות היתה לבנות מגורים לפני תשתיות, הרי שבשכונת פארק הנחל המתוכננת בקפידה, פועלת המנהלת להקדים את התשתיות לאכלוס. למעשה, על פי הסכם הגג, 24 חודשים לאחר שהקבלן הראשון יעלה על הקרקע, כבר יפעלו בשכונה בתי ספר וגני ילדים. במקביל,  הקבלנים התחייבו למסור את הדירות בתוך 30 חודשים וכ- 70% מהשכונה צפויה להימסר על-ידי כלל היזמים בעת ובעונה אחת.

בין מבני הציבור שצפויים להבנות בשכונה בעתיד הרחוק יותר, מתוכננים לקום גם קריית חינוך, מעונות, בתי כנסת, מרכזים מסחריים וקהילתיים, שיספקו פעילויות פנאי ונופש לכל הגילים. בעתיד הרחוק עוד יותר, השכונה צפויה להתחבר ללב העיר באמצעות הרכבת הקלה וכן, לקווים הארציים של הרכבת. צבי טל יוסף אומר כי: "היתרון בהסכם הגג הוא שמתקצבים את מבני הציבור במקביל לשיווק והרשות מקבלת את התקציב עבור תשתיות על, תשתיות צמודות ומבני ציבור וכך מי שירכוש דירה נכנס למערכת מתוקצבת מראש ולא יצטרך לחיות באתר בניה וגם לא להיאבק על הקמת מבני ציבור".

על פי הדיווחים, נכון להיום, העבודות להקמת התשתיות הצמודות בעיצומן ומסירת המגרשים ליזמים הראשונים החלה. "בגלל גודלה, שכונת פארק הנחל תהיה למעשה 'עיר קטנה', שתספק את כל השירותים והצרכים הנדרשים לתושביה וכן, נגישות נוחה לאזור התעסוקה עמק שרה. השכונה מתאפיינת בתכנון אורבני מתקדם, הכולל רצף של שטחים ציבוריים פתוחים והמתקנים השונים בפארק נחל באר שבע  ומגרשי הספורטק שבנייתו מסתיימת בימים אלה, ישרתו אותה", מציינים בחברת סלעית.

פרויקט באר שבע טאצ // הדמיה אול אין
פרויקט באר שבע טאצ // הדמיה אול אין

דירות החל ממיליון שקלים
פרויקט "באר שבע טאצ'" ימנה כאמור  800 יחידות דיור בתמהיל מגוון של שלושה, ארבעה, חמישה ושישה חדרים וכן, שטח מסחרי בהיקף של כ- 4000 מ"ר  ובסה"כ 31 בניינים, בני 3 עד 8 קומות. נכון להיום, דירות 3 חדרים נמכרות במחיר של החל ממיליון שקל, דירות 4 חדרים במחירים שנעים בין 1,180 – 1,210 מיליון שקל ודירות  5 חדרים במחיר 1,280 מיליון שקל. לדברי החברה היזמית מדובר במחירים הנמוכים ב- 100-120 אלף שקלים ממחירי דירות דומות מקבלן, הנמכרות בימים אלה בלב ליבה של באר שבע. את הפרויקט מלווה מעצב העל מושיק גלאמין.

פרויקט באר שבע טאצ // הדמיה אול אין
פרויקט באר שבע טאצ // הדמיה אול אין

שייקה נפחא, מנכ"ל חברת סלעית, מסר כי: "מאחר ומדובר בפרויקט הגדול בשכונה החדשה, הוא הפנים החדשות של באר שבע בדיוק ומשקף את העתיד שאליו שואפים קברניטי העיר והמדינה לעיר. למרות שמדובר בפרויקט אטרקטיבי מאד למשקיעים שבאר שבע היוותה יעד מועדף עבורם בעשור האחרון, הפרויקט שלנו אמור להחזיר באר שבעים הביתה ולהשאיר את הזוגות הצעירים ומתאים למשפרי דיור מבאר שבע. מאז שפתחנו את משרד המכירות, מירב ההתעניינות היא מקרב ילידי באר שבע, הן משפחות שגרות בעיר כעת ומעוניינות לעבור לשכונה החדשה והן כאלה שמעוניינים לחזור לעיר". נפחא מוסיף כי: "בניגוד למגמה החדשה במרכז הארץ, הדירות בפרויקט הנן מרווחות ובעלות נוף פתוח".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות