הדמיות משואה צפון // קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ
הדמיות משואה צפון // קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ

ירושלים: הוועדה המקומית המליצה על אישור בניית שכונה חדשה בגבעת משואה

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר המליצה לוועדה המחוזית על אישור התוכנית. מדובר במתחם הממוקם על דרך חיים קוליץ בבירה ועליו מוצע לבנות שכונה חדשה בשטח 75 דונם עם שתכלול דירות חדשות, מבני ציבור, מסחר ותעסוקה. לתוכנית הוגשו מספר התנגדויות שהוועדה המחוזית דנה בהן בימים אלו

אורי חודי 19.10.2020

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים המליצה לוועדה המחוזית לתכנון ובניה במחוז ירושלים לאשר הקמת מתחם מגורים חדש בדופן הצפונית של שכונת גבעת משואה. התוכנית המדוברת כוללת בינוי בהיקף של 710  יחידות דיור, מבני ציבור, מסחר, תעסוקה ושטחים פתוחים לציבור על שטח כולל של 75 דונם על דרך חיים קוליץ. נציין כי לוועדה המחוזית הוגשו לא מעט התנגדויות כנגד התוכנית והאחרונה עוד טרם סיימה לדון בהן. בין היתר מתייחסות ההתנגדויות לעובדה שבניית השכונה החדשה תחסל ריאה ירוקה חשובה באזור. הדיון בהתנגדויות ופרסום החלטת הוועדה המחוזית צפוי בעוד כחודש ימים.  

שכונת גבעת משואה ממוקמת בדרום מערב, בסמוך לגן החיות התנכ"י. התוכנית החדשה מתייחסת לבינוי בדופן הצפונית של השכונה. במרכז שטח התכנית יועד שטח נרחב כשטח ציבורי פתוח ושטח למבנה ציבור. כמו כן, מציעה התכנית בניית דופן מגורים לצידו הדרומי של רחוב קוליץ.

בעלת הזכויות בקרקע היא עיריית ירושלים, הצפיפות בתוכנית המוצעת היא כ-25 יחידות דיור לדונם (נטו) ורוב השטח עליו חלה התוכנית בייעוד של שטח ציבורי פתוח – יער (על פי תוכנית 5322). לגבי הבינוי במסגרת התוכנית, רוב הבניינים מתוכננים עד גובה 8 קומות עם מגדל אחד שמתוכנן עד לגובה 30 קומות.

מעיריית ירושלים נמסר כי: "בתכנית קיימת תשומת לב רבה להשתלבות השכונה בטופוגרפיה הקיימת תוך שמירה על פתיחותו של הוואדי בלב הפרויקט. בנוסף, התכנית מציעה קירוי מעל דרך חיים קוליץ שיאפשר חיבור בין מרכזי השכונות גבעת משואה ועיר גנים, ובכך תאפשר שיתוף בשירותים ציבוריים ובשצ"פים, ואינטגרציה אורבאנית בין שכונות שכיום קיים ביניהן נתק. התכנית תאפשר את עיבוי שכונת גבעת משואה בבניה חדשה והמשך פיתוחו של אזור דרום-מערב ירושלים תוך שימוש יעיל ואופטימלי בתשתית העירונית הקיימת".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו ממשיכים בתנופת הבנייה הירושלמית. הבניה בעיר מצויה בשנים האחרונות בתהליך מואץ של התחדשות. המגמה העירונית הנמשכת לקידום בניית אלפי יחידות דיור ממשיכה לתרום לפיתוח העיר ותסייע לזוגות צעירים להשתקע בבירה".

מגישת התכנית היא רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) ועורך התכנית הינו אדריכל רנדי אפשטיין ממשרד "קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות