השר ליצמן // צילום: חורחה נובומינסקי
השר ליצמן // צילום: חורחה נובומינסקי

עו"ד יעקב (ינקי) קוינט ימונה למנהל רשת מקרקעי ישראל

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן קיבל את המלצת ועדת האיתור וימנה את קוינט למנהל רשות מקרקעי ישראל במקום עדיאל שמרון שמסיים את תפקידו. קוינט מכהן כיום כמנהל רשות החברות וכיהן בעבר כיועץ המשפטי של רמ"י

אורי חודי 16.12.2020

אחרי השמועות ובורסת השמות, עכשיו זה סופי. יעקב (ינקי) קוינט ימונה למנהל רשות מקרקעי ישראל. קוינט יחליף את עדיאל שמרון שכיהן בתפקיד בשנים האחרונות.

קוינט, בן 47 נשוי + 5 מתגורר ברחובות, בוגר ישיבת 'הר ציון' באלון שבות, בוגר המכללה לביטחון לאומי, בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני נוסף במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.

בתפקידו הנוכחי מכהן קוינט כמנהל רשות החברות הממשלתיות והוביל בשנים האחרונות שורה של מהלכים משמעותיים, בהם הפרטת החברות: דואר ישראל, נמל חיפה, החברה לשירותי איכות הסביבה, מקורות ייזום והתעשיה האוירית. כן הוביל קוינט גיבוש יעדים פיננסים לחברות. בנוסף, קידם את פרוייקט "ערך משותף", פרויקט המשלב בין המטרות העסקיות-כלכליות של חברה ובין התועלת הערכית שהיא מייצרת – לאומית, חברתית או סביבתית.

קודם לכן, שימש קוינט כיועץ המשפטי ברשות מקרקעי ישראל במשך 9 שנים וליווה את הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל וביצוע השינוי הארגוני; ליווי הסכמי המקרקעין מורכבים בין היתר של רכבת ישראל, נמלי ישראל, רשות שדות התעופה וכמובן, היה חלק משמעותי בהוצאה לפועל של תכנית מחיר למשתכן וליווה את קידום מכרזי התוכנית ועוד.

שר הבינוי והשיכון, יעקב ליצמן: "אני מצפה לכניסת ינקי קוינט לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל. זוהי תקופה מאתגרת למשק הישראלי בכלל ולענף הדיור בפרט ואני בטוח שינקי הוא איש המקצוע הנכון בזמן הנכון וביחד נעשה ונצליח בעזרת השם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות למנהל רמ״י, עדיאל שמרון על עבודתו המסורה אשר הביאה להישגים משמעותיים ולאחל לו בהצלחה בכל אשר יפנה".

שר הדיגיטל הלאומי, חה"כ דודי אמסלם: "אני מברך ומאחל בהצלחה רבה ליעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות, שאחרי המלצת ועדת האיתור וחתימת רה"מ, שר הבינוי והשיכון ושר האוצר ימונה למנהל רשות מקרקעי ישראל. ינקי הוא מנהל ראוי, מקצועי ומוערך, נכס לכל ארגון"

 

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות