הדמיה תוכנית חוף התכלת // קרדיט: קייזר אדריכלים
הדמיה תוכנית חוף התכלת // קרדיט: קייזר אדריכלים

בעלי קרקעות ב"חוף התכלת" בהרצליה מתארגנים להגשת התנגדויות

בעלי הקרקעות טוענים שהצפיפות במתחם נמוכה מאוד וניתן להגדיל את זכויות הבנייה ולבנות יותר דירות

כרמלה קופר 06.10.2020

בעלי קרקעות במתחם "חוף התכלת" בהרצליה מתארגנים להגשת התנגדויות לתוכנית שהופקדה לאחרונה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, כך מדווח משרד עו"ד שוב ושות', המייצג בעלי הקרקעות, המחזיקים בעשרות דונמים במתחם. לטענתם, "התוכנית הגדירה זכויות מאוד נמוכות בקרקע ביחס לתוכניות אחרות במרכז הארץ ובהתייחס לכוונת מנהל התכנון לצופף את הבנייה באיזורי הביקוש ולכן נבקש במסגרת ההתנגדויות להגדיל את זכויות הבנייה".

כזכור, תוכנית חוף התכלת (הר/2200 א’) מקודמת על ידי עיריית הרצליה, ותוכננה על ידי אדריכל דני קייזר. לאחר עשור של דיונים התוכנית הופקדה בוועדה המחוזית להתנגדויות לאחר שתוקנה על ידי עיריית הרצליה בחודש מאי האחרון. התוכנית משתרעת על שטח של כ-2,000 דונם מצפון לגבול עם ת"א, מערב לכביש 2 עד הים ודרומית לאזור התעשייה בהרצליה. התוכנית כוללת כ-12,500 יח"ד, 512 אלף מ"ר לתעסוקה, 134 אלף מ"ר למלונאות ו-69 אלף מ"ר למסחר. התוכנית המתוקנת מחלקת את המתחם לשלושה מתחמים תכנון איחוד וחלוקה, במקום שבעה שהיו קודם לכן. שלושה מתחמים יכללו את שטחי הבנייה ושטחי הציבור והקצאת זכויות הבניה ומתחם נוסף ישמש להקמת מתקנים טכניים.

כאמור, בעלי הקרקעות הפרטים, באמצעות עוה"ד שמואל שוב ונעמה שיף ממשרד שוב ושות', התאגדו יחדיו כדי להגיש התנגדות לתוכנית ולדרוש את מה שהם מגדירים כ"חלוקה הוגנת יותר של הזכויות במתחם שנחשב לאחד המתחמים המבוקשים ביותר למגורים בישראל".

עו"ד נעמה שיף // צילום: סטודיו תומס
עו"ד נעמה שיף // צילום: סטודיו תומס

עו"ד נעמה שיף: "התארגנות להגשת התנגדות משותפת תאפשר לבעלי הקרקעות להשמיע קולם מול הוועדה המחוזית ולקצר תהליכים שאחרת היו נמשכים שנים ארוכות, כפי שראינו בתוכנית זו וגם בתוכניות אחרות במתחמים מרובי בעלי קרקע פרטיים כמו במתחם 3700 בצפון מערב תל אביב שבו רק הליך הדיון בהתנגדויות לתוכניות המפורטות נמשך כבר שנתיים. הדרך לבנייה במתחם 'חוף התכלת' עדיין ארוכה – לאחר אישור התוכנית הכוללנית יש לאשר תוכניות איחוד וחלוקה מפורטות שצפויות כולן לעורר מספר רב של התנגדויות, ולכן פעולה משותפת של בעלי הקרקעות כקבוצה תסייע להם לקדם את הבנייה מהר יותר".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות