banner
הדמיית התכנית // ישר אדריכלים
הדמיית התכנית // ישר אדריכלים

על השולחן בחולון: פינוי בינוי יוספטל הכולל 414 יח"ד קיימות ו-687 יח"ד חדשות

תוכנית פינוי בינוי יוספטל עלתה לסדר היום של הוועדה המקומית: ראש העיר מוטי ששון, הציג את התוכנית, המציעה עירוב שימושים ותמורה של 12 מ"ר לדיירים הקיימים

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון העלתה לדיון תוכנית פינוי בינוי להתחדשות עירונית למרחב יוספטל בעיר, במסגרתו הוצגו לחברי הוועדה התקדמות התכנון ועקרונותיו. התוכנית מציעה כ- 687 יח"ד חדשות במקומן של כ- 414 יח"ד קיימות, 330,600 מ"ר לתעסוקה ומסחר ו-160,000 מ"ר לשטחי ציבור עירוניים. על פי התוכנית, דירות התמורה לדיירים יכללו תוספת של 12 מ"ר, חניה ומרפסת. דירות היזם למכירה בשוק החופשי יכללו שטח ממוצע של 90 מ"ר ליח"ד, מתוכו 78 מ"ר שטח עקרי. עוד על פי התוכנית כ-20% מדירות יהיו דירות קטנות בשטח של 80 מ"ר. לאחר הדיון בוועדה, צפויה התוכנית לעבור לדיון לקראת הפקדה בוועדה המחוזית או בותמ"ל.

הדמיית התכנית // ישר אדריכלים
הדמיית התכנית // ישר אדריכלים

"ההתחדשות תתבצע באמצעות יצירת מרחב מעורב שימושים של מגורים, משרדים, שימושים ציבוריים ומסחר, שימת דגש על מרחב ציבורי איכותי ורציף ומיצוי יתרונות המיקום בקרבה למערכת הסעת המונים, כל זאת בהתאם למדיניות העירונית לאזור", אמרו בעירייה לאחר הדיון.

בעירייה מציינים עוד כי: "מיקומה הייחודי של התוכנית מקנה לה חשיבות גבוהה ביצירת מתחם מטרופוליני, שיהווה מוקד ושער כניסה לעיר ובנוסף, מאפשר עיבוי וציפוף המרקם העירוני. התוכנית מייצרת מתווה בו הפתרון התכנוני של מגורים ותעסוקה יהוו ביחד את הפתרון הכלכלי הנדרש לצורך מימוש התחדשות עירונית". 

במסגרת התוכנית, תפותח רשת הולכי הרגל ורוכבי האופניים כהמשך לשכונת ג'סי כהן מדרום ולנאות רחל מצפון ולרשת השבילים הירוקה בה, המתוכננת לקשר בין הכניסות והיציאות מתחנות המטרו. כמו כן, ישולבו כיכרות ציבוריות בסמוך לכניסות וליציאות מתחנות המטרו, למבני ציבור ולחזיתות המסחריות. בכל הנוגע לבינוי, בעירייה מציינים כי שטח התוכנית יחולק למתחמי תכנון עצמאיים, שיאפשרו את ביצוע התוכנית בכל אחד מהם באופן עצמאי, ללא תלות במתחם אחר. מדובר בפינוי בינוי של 9 בניינים, רובם רבי קומות עם שימושים מעורבים. "כל אחד מהמגדלים יתוכנן כך שייווצרו גגות ומרפסות מגוננים שישרתו את הדיירים ומשתמשי המגדל, שבהם ישולבו בתי קפה, מסעדות ושירותים מסחריים נוספים", אומרים בעירייה. בנוסף, בשטח התוכנית מוצעים מבני ציבור, כאשר במרבית המגדלים יוקצו  שטחי ציבור רבים לצרכים עירוניים, לצרכי חינוך ועוד.

הדמיית התכנית // ישר אדריכלים
הדמיית התכנית // ישר אדריכלים

ראש העיר מוטי ששון, אמר בעקבות הדיון: "מדובר בתוכנית חדשנית ופורצת דרך בכך שהיא מייצרת התחדשות עירונית אמיתית ומאזנת בין צרכי התושבים לבין צרכי העיר בראייה ארוכת טווח בכך שהיא עושה שימוש במנגנונים כלכליים מתקדמים ותכנון בר קיימא. בנוסף, שיתוף בעלי העניין בתכנית זו מקבל תשומת לב ייחודית ומבוצע באמצעות מינהלת ההתחדשות העירונית, שמכירה מקרוב את התושבים שמתגוררים במקום ואת היזמים שפועלים בתחום התכנית".

אדריכל העיר, אביעד מור, ציין בפני חברי הוועדה כי: "מוקד עירוני זה הינו חלק מתפיסת העיר לרשת רב מוקדית ושילוב שימושים של משרדים, תרבות ופנאי במרקם העירוני. תפיסה זו תואמת את המגמות העדכניות בתכנון האורבני וביכולתה לשפר את איכות החיים העירונית בכך שהיא מספקת מקומות תעסוקה ושירותים בקרבת מגורים, מפחיתה את התלות ברכב הפרטי, משפרת את איכות הסביבה ומאפשרת למגוון אוכלוסיות בהיקף נרחב ליהנות מיתרונותיה של העיר". 

התכנית ממומנת על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומקודמת על ידי מינהל ההנדסה והמינהלת להתחדשות העירונית, בתכנון אגף אדריכלות ותכנון עיר והמינהלת להתחדשות עירונית, וישר אדריכלים. 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות