banner
ורד צרפתי, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ וסמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי // צילום: אמיר מאיר
ורד צרפתי, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ וסמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי // צילום: אמיר מאיר

ורד צרפתי: "אין לנשים שיקולי אגו"

היא צמחה בענף הנדל"ן מתוך העסק המשפחתי ופילסה בכוחות עצמה את כל הדרך למעלה. ורד צרפתי, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ וסמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי: " אין לנשים שיקולי אגו"

יותר ויותר נשים מצליחות לטפס במסלול החלקלק של עולם הנדל"ן ולפתח קריירה משגשגת. עו"ד ורד צרפתי – זבולון (40) היא אחת מהן. עם הרבה נחישות ועבודה קשה היא הגיעה לתפקיד המכובד של סמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי וסגנית נשיא התאחדות בוני הארץ. ורד, נשואה ואם לארבעה, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים. בריאיון ל"מגדילים" היא מדברת על הדרך שעשתה, על תחום הבנייה המשתנה ועל המגמות בעתיד הנראה לעין.

ורד, צמחת מתוך עסק משפחתי והצלחת לטפס לתפקיד בכיר, איך עשית את זה בתוך עולם של גברים?
"אישה מסתכלת תמיד לטווח רחוק, אין לנשים שיקולי אגו ואין להן את הדחף לומר את המילה האחרונה. העיקר הוא טובת העניין, וזה מה שחשוב באמת. כיום אני סמנכ"לית משותפת בחברה לצד אחי, אבי צרפתי ומשמשת סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ ויו"ר ארגון הקבלנים של אשדוד. מדובר בתפקיד בעל חשיבות ציבורית ומקצועית גדולה במיוחד בתקופה מאתגרת זו. ענף הבניה נחשב למאוד גברי זה נכון, ולשמחתי אנו רואים כניסה של נשים ואני חושבת שמגמה זו צריכה להתרחב אף יותר. אנצל הזדמנות זו על מנת לקרוא לעוד נשים בענף להצטרף לעשייה הציבורית".

מהי עמדתך בנושא התחדשות עירונית?
"עלינו לשאוף לדחוף בכל הכוח, לזרז ולקדם מיזמי התחדשות עירונית ופינוי בינוי כפרויקט עם עדיפות לאומית. אני מאמינה שזו הדרך ליצור מענה ליחידות הדיור החסרות בשוק תוך מתן מענה לחיזוק מבנים רעועים וישנים שלא עומדים בתקני הבניה כיום ושיפור מעמדם וחוסנם של התושבים בשכונות הוותיקות. התחדשות עירונית מהווה את המפתח בעיני לשיפור חיי התושבים לצד הגדלת היצע הדיור בקרקעות מבוקשות ביותר".

את סבורה שבמצב הנוכחי של שוק הנדל"ן יש לה עתיד או שגלים של בנייה חדשה ישטפו אותה?
"הנבואה ניתנה לשוטים, אני מקווה שכן. יש צורך לשלב ידיים ולפעול יחד בכל הזרועות, הן מדינית, מבחינת תקצוב פרויקטים מסוג זה והן מקומית, מבחינת הסרת חסמים בוועדות תכנון עירוניות. אך גם אם התרחיש האופטימי ביותר יחול ועשרות יחידות ייבנו במרכזי הערים אין בזה מתן מענה מספיק דיו לממתינים לדיור, לזוגות הצעירים או למשדרי הדיור. הבניה החדשה צריכה, בפרויקטים 'רגילים' צריכה להמשיך במקביל, יש לשווק קרקעות לצורך כך ולהירתם למשימה. בעיני הייעוד לשמו אנו כאן זו בניית הארץ מדובר באידיאולוגיה".

ורד צרפתי, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ וסמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי // צילום: אמיר מאיר
ורד צרפתי, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ וסמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי // צילום: אמיר מאיר

מה ההישג הכי גדול שיש לך חלק בו? פרויקט אחד שהשפיע על אנשים
"מבחינתי אני רואה כהישג את המלון שלנו ופתיחתו. זה אחד הפרויקטים שלנו שאני מאוד אוהבת וגאה בו. המלון בעיר אשדוד, מלון לאונרדו פלאזה, אשר הצלחנו להביא לפתיחתו לאחר תקופה ארוכה של מאבקים. מדובר במלון משגשג בעל תרומה עצומה לתיירות ולתושבים באשדוד, בכך שבאים אליו תיירים רבים ותושבים מחוץ לאשדוד לבקר בעיר, מתן תעסוקה לתושבים ועוד".

מה הטיפ שלך לנשים שרוצות להיכנס לתחום?
"הטיפ שלי הוא שתעשו את מה שאתן יודעות לעשות הכי טוב וזה להשתמש ברגש 'באינטואיציה הנשית' לקרוא סיטואציות, זה הכוח שלנו כנשים. אם תאמינו בעצמכן וודאי וללא כל ספק תוכלו להגיע מאוד רחוק ולשבור כל תקרת זכוכית".

ספרי על ההתחלה שלך בתחום, כיצד הוא השתנה מאז אותם ימים?
"בעבר קבלנים יכלו לרכוש קרקע, לא היו שאלות, לא היו מכשולים, היה היצע. היום יש חוסר וודאות רבה בתחום כי כל שני וחמישי תוכניות מתחדשות ונהלים משתנים. הדבר יוצר בלבול בענף, קבלנים לא יודעים איך להגיש תוכנית,  מה עליהם לעשות, אין בהירות יש המון ביורוקרטיה ומכשולים העומדים בפני הקבלנים".

איזו עצה תתני לבעלי דירה ברובע ו' או רובע א' באשדוד ששבעו מהבטחות לפינוי בינוי?
"עליהם להתאזר בסבלנות. לעיתים תהליכים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית לוקחים זמן רב אך בסופו של דבר אלו תהליכים חשובים והכרחיים אשר ישתלמו לתושבי הרובעים הללו. הדבר יבוא לידי ביטוי בכך שאיכות חייהם תעלה, ביטחון המגורים שלהם יעלה לצד עלייה ברמת החיים ובביטחון הכלכלי".

מה לדעתך דוחף למעלה את מחירי הנדל"ן? את צופה "התקררות" בשוק במהלך השנה הקרובה?
"הריבית הנמוכה הנהוגה היום במשק הישראלי דוחפת את מחירי הדיור מעלה. אני מאמינה שנראה התמתנות בעליית המחירים שהייתה פה בשנים האחרונות, אך לא התקררות".

מהן השאיפות שלך לעתיד?
"אמשיך לבנות את הארץ ולהיבנות בה ולהרחיב את העשייה הציבורית למען כלל העוסקים בענף".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות