banner

ראשל"צ: "העירייה מתריעה מפני יזמים המבקשים להחתים דיירים"

כ- 10 אלף יחידות חדשות יבנו במסגרת תוכניות תמ"א38, השבוע יצא מכרז ראשון לבינוי-פינוי-בינוי ברמת אליהו. העיריה: "יש חשש שהתושבים יחשבו שמדובר בהליך שמקדמת העירייה ויחתמו על אותם מסמכים"

רשות מקרקעי ישראל פרסמה השבוע מכרז להקמת 173 יחידות דיור בנחלת יהודה, 61 מהדירות מיועדות ל- 61 משפחות בשכונת רמת אליהו המתגוררות בשני בניינים והיו הראשונות לחתום על כתב הסכמה לעבור לדירות חדשות. זהו המכרז הראשון שיוצא לדרך במסגרת תוכנית בינוי-פינוי-בינוי בשכונת רמת אליהו.

המגרש המדובר ממוקם מזרחית לכביש 4 ובסמוך למחלף ראשון לציון, הוא משווק במחיר מינימום, שהוא נמוך משמעותית מערך הקרקע הריאלי, וזאת על מנת שהיזם שיזכה במכרז, יקצה 61 דירות לתושבי רמת אליהו ואת יתרת הדירות יוכל לשווק בשוק החופשי.

בעירייה ובמנהלת רמת אליהו רואים בפרסום המכרז כסנונית הראשונה שתקדם את אחת מהתוכניות המורכבות שמקדמת העירייה: "כחלק ממטרותיה, פועלת המנהלת העירונית למען קידום האינטרסים של התושבים והיא מלווה בפועל את המשפחות שיעברו אל הדירות החדשות, בוחנת את צרכיהם ומהווה גורם מתווך משמעותי בין הקבלן לבין הדיירים", אמרו בעיריה, "שמאי ועורך דין כבר החלו את עבודתם מול הנציגות והדיירים זוכים לליווי צמוד אנושי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף לבניינים אלו כבר עתה ישנם מספר בניינים נוספים בשכונה שבהם הסכימו כל בעלי הדירות לקבל דירות חדשות בשכונות החדשות ובסך הכל יש בידי המנהלת מעל ל-700 משפחות שהביעו הסכמה מתוך כ-1,500 בעלי דירות שכבר השתתפו באספות דיירים במנהלת, כך שבקרוב מתוכננים להתפרסם מכרזים נוספים לשכונות החדשות בצריפין.

שכונת רמת אליהו, ראשל"צ
שכונת רמת אליהו, ראשל"צ

במסגרת התוכנית כ-3,100 יחידות דיור יחוזקו, מתוכם 2,600 יחידות דיור בבנייני הרכבת יפונו ויהרסו, ו-500 הדירות בבניינים האחרים מתוכננים לתמ"א 38 או חיזוק. כ-5,500 יחידות דיור חדשות יבנו בשכונת רמת אליהו  וכ-4,000 יחידות דיור יבנו בשכונות החדשות בנחלת עילית, צריפין ומתחם האלף במערב העיר.

העיריה: מרתיעים מחתימה על הסכמים

מעיריית ראשון לציון נמסר כי היא נחושה לקדם את התוכנית למען שיפור איכות חיי התושבים ולטיפול מוקדם במבנים מסוכנים בשכונה: "העירייה מתריעה מפני יזמים המבקשים להחתים דיירים על פרויקטים נקודתיים של פינוי ובינוי בשכונה שאינם עולים בקנה אחד עם התכנית העירונית הכוללת. יש חשש שהתושבים יחשבו שמדובר בהליך שמקדמת העירייה ויחתמו על אותם מסמכים. העירייה ומנהלת בינוי פינוי בינוי שבים ומתריעים בפני התושבים להימנע מחתימת הסכמים שתכניתם נוגדת את תכנית העירייה, שמטרתה מענה כולל בשכונה. כמו כן, העירייה ממליצה לא להתייחס לשמועות ופרסומים של אנשים וגופים אינטרסנטיים שמנסים לפגוע בפרויקט על ידי הפצת שמועות בלתי אחראיות כגון הבטחות לתוספת שטח גדולה יותר".

"הבטחות אלו לא ריאליות נוכח הקיבולת המוגבלת בשכונה" מסביר ראש המנהלת, דודו מנצור "לראייה עד כה אף יזם לא הגיש תוכנית כזו לעירייה. למעשה ללא הקרקע המשלימה בנחלת עילית שהצליחה העירייה לקבל מהמדינה בערך הנמוך משמעותית מערכה האמיתי, התוכנית לא הייתה כלכלית ולא הייתה יכולה לצאת לפועל".

ראש העירייה על רקע תוכנית בינוי פינוי בינוי רמת אליהו // באדיבות דוברות עיריית ראשל"צ
ראש העירייה על רקע תוכנית בינוי פינוי בינוי רמת אליהו // באדיבות דוברות עיריית ראשל"צ

כחלק מתוכנית פינוי בינוי של השכונה, התושבים יוכלו לעבור גם למתחם האלף ולשכונות החדשות המוקמות על בסיס צריפין המפונה, בשני אזורים אלו כבר החלה החברה הכלכלית בעבודות פיתוח במקום. נציין כי לוח הזמנים לקבלת הדירות החדשות בשטח צריפין הוא המהיר ביותר ומאפשר קבלת דירה חדשה בתוך כ-3.5 שנים שזהו לוח זמנים קצר ביותר וחסר תקדים בפרויקטים של פינוי בינוי, ובוודאי בסדר גודל כזה. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, התייחס לנושא: "החלום הופך למציאות. המהפך ברמת אליהו יוצא לדרך וזה הזמן שלכם התושבים להצטרף למסע. אני מבין את החשש בקרב תושבי השכונה, זו בדיוק הסיבה שהקמנו מנהלת, שיושבת בלב השכונה וכל תפקידה הוא לעזור לתושבים, לענות על כל שאלה וללוות את הדרך בפרויקט המורכב הזה. 61 הדירות הללו הן הסנונית הראשונה, בדרך להפוך את פניה של השכונה".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות