banner
תמונה: צביה וילצ'יק // צילום: יהודית הופמן מג'ר
תמונה: צביה וילצ'יק // צילום: יהודית הופמן מג'ר

מה קרה כשציון שגב הביא את Hjort Knudsen לישראל?

העיצוב הדני הפופולרי של עולם הריהוט הבינלאומי זוכה לעדנה מחודשת בישראל, בזכות שיתוף פעולה ייחודי עם חברת 'דיור אינטריורס' הישראלית: "חתירה תמידית אחר הרהיט האולטימטיבי"

מגדילים 25.04.2018

תמונה: צביה וילצ'יק // צילום: יהודית הופמן מג'ר

בשיתוף 'דיור אינטריורס'

חברת 'דיור אינטריורס' פועלת בשוק הישראלי מזה כארבעה עשורים, וחרטה על דגלה להיות מובילה ב"השראה לעולם העיצוב והריהוט". החברה עושה זאת באמצעות ייבוא פריטי הריהוט ומערכות ישיבה איכותיות: "לאורך השנים הציגה החברה בפני קהל לקוחותיה פריטי ריהוט המצטיינים באיכותם הודות לשילוב של טכנולוגיה מתקדמת, חומרי גלם איכותיים וידע מצטבר של שנים ארוכות של אומני נגרות וריפוד מאיטליה. כל אלה לצד ההבנה העמוקה של צרכי הלקוח הישראלי הולידו פריטים שלעיתים תכופות הותאמו במיוחד לדרישות המקומיות, בהיבט של גודל, חומרי גלם ומאפיינים נוספים הנובעים מתרבות האירוח המקומית", מסבירים בחברת 'דיור אינטריורס'.

מה מייחד אתכם משאר היבואנים?
"עיצוב מרהיב, פונקציונאליות, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ונוחות השימוש אלו המאפיינים העיקריים המלווים את עיצוב 'דיור אינטריורס'. החתירה התמידית הזו אחר הרהיט האולטימטיבי, כזה שיביא את בשורת העיצוב האחרונה בתחום ויחד עם זאת ישמש את בעליו לאורך זמן".

ציון שגב מביא את Hjort Knudsen לישראל
כל אלו הובילו את בעלי החברה, ציון שגב, לשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם חברת Hjort Knudsen, מותג רהיטים מוביל בתחומו במדינות סקנדינביה ובצפון אירופה. שיתוף הפעולה  המוצלח החזיר לישראל את העיצוב הדני, שהיה כל כך פופולרי בשנות ה-60 וכיום הוא זוכה לעדנה מחודשת בעולם כולו.

לשאלה מדוע העיצוב הדני כל כך פופולרי, עונים בחברה כי: "העיצוב הוא חלק מה-DNA של התרבות הדנית. נראה כי תור הזהב של העיצוב הדני שהיה בשיא תפארתו במחצית השנייה של המאה ה- 20, חוזר ובגדול, בשנים האחרונות.  העיצוב הדני שמאפייניו העיקריים הם עיצוב פונקציונאלי, קווים פשוטים ונקיים בדגש על מונוכרומטיות ואסתטיקה ברמה גבוהה ונוחות השימוש התפתח במחצית השנייה של המאה ה- 20, בהשפעת אסכולת הבאוהאוס הגרמני".

פשטות ופונקציונליזם על-זמניים
באותה תקופה החלו מעצבים דנים רבים לעשות שימוש בטכנולוגיות תעשייתיות חדשות בשילוב עם קווים מנחים של פשטות ופונקציונליזם לעיצוב רהיטים והצליחו להעניק לרהיטים אלו סגנון על-זמני.  החורף הצפוני הקשה העמיד בפני המעצבים ויצרני הרהיטים במדינות הסקנדינביות אלו את הצורך במתן מענה לצרכים של הישארות בבית לאורך חודשים ארוכים, קינון ובילוי בחיק המשפחה. בהתאם לכך, שימושיות היא אחת ממילות המפתח בעיצוב בסגנון זה. הרהיטים פונקציונליים, מתאפיינים בעיצוב קווים פשוטים ונקיים, נוחים ולעיתים תכופות משלבים פתרונות אחסון חכמים.

מה הופך את החברה הדנית לפופולרית בישראל?
"נוחות, אלגנטיות, עיצוב מינימליסטי ולא מסורבל עם קימורים מרהיבים ואסתטיקה בדגש על עבודת עיצוב אומנותית איכותית – אלה הם המאפיינים של מותג הריהוט החדש מדנמרק.

מדובר בחברת הריהוט והעיצוב המובילה בדנמרק והספקית הגדולה ביותר של מערכות ישיבה מרופדות מעור ומבד ומערכות ריהוט שונות לחנויות רהיטים בדנמרק, שוודיה, נורבגיה, גרמניה והולנד. מפעליה של החברה ממוקמים ברחבי אירופה והיא מעסיקה למעלה מ- 2000 עובדים.  

לחברה גם מגוון רחב של כורסאות וכסאות המשתלבים בחלל המגורים יחד עם מערכות ישיבה סלוניות. טווח המוצרים נע בין אלו הדנים המסורתיים ועד לחדשים ולחדשניים בתחומם וכולם מוצעים בבד ובעור".

האם הרהיטים מחוברים להווי הישראלי הטכנולוגי?
"בהחלט, למשל, ישנה מחלקה מיוחדת בחברה לכורסאות הטלוויזיה, המשלבות עיצוב דני, עורות משובחים, בדים וכמובן עץ המזוהה עם העיצוב הדני בקווים נקיים, פשוטים ובקימורים מרהיבים, כאשר חלק מכורסאות הטלוויזיה מצויד בטכנולוגיה מתקדמת, המאפשרת לכוונן את הכיסא במספר תנוחות וזה אף בנגיעת טאץ' בלתי מורגשת. לצד זה קיימות גם אפשרויות חיבור ל-USB, להטענת הטלפון הסלולרי ועוד".

"הרהיטים שלנו מיוצרים כדי לשרוד"
"הרהיטים שלנו מיוצרים כדי לשרוד", מוסרים ממטה החברה בקופנהגן, "העיצוב שלנו ובחירת החומרים נועדו לייצר רהיטים מרופדים שישרדו לאורך שנים רבות. כמעט כל הדגמים שלנו מכילים חומר מיוחד, המוחדר בטכנולוגיית הקצפה קרה שהיא בלעדית לנו, למושב, לגב המושב ולזרועות  מערכת הישיבה, כך שמערכת הישיבה בסופו של דבר נוחה מאין כמוה.

"המטרה שלנו היא לייצר תמיד את הרהיטים הטובים ביותר בעיצוב עם הנוחות המרבית.

מה החזון שלכם?
"הקו המנחה הוא את פילוסופיית העיצוב שלנו הוא "  value for money"- עיצוב וייצור באיכות ברמה הגבוהה ביותר במחירים נוחים. החברה לוקחת אחריות על כל תהליכי הייצור במפעליה השונים שם נבדקים בקפידה מונחים של פונקציונאליות ונוחות הישיבה".

אתר החברה: www.diur.net

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לכנס הנדל"ן השנתי | כל בכירי הענף במקום אחד!

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות