רוני חזקיהו // באדיבות דוברות האוצר
רוני חזקיהו // באדיבות דוברות האוצר

הושלם גיוס אג"ח בשווקים האסיאתיים בהיקף של 5 מיליארד דולר

מדובר בהנפקה ציבורית ראשונה בשווקים אלו, לטווח של 40 שנה. נרשמו ביקושים של כ-300 משקיעים מלמעלה מ-30 מדינות, על אף שההנפקה יועדה בעיקר לשווקים האסיאתיים

כרמלה קופר 28.04.2020

תמונה: רוני חזקיהו // באדיבות דוברות האוצר

החשב הכללי במשרד האוצר, השלים הנפקה של אג"ח במטבע דולר לממשלת ישראל בשווקים האסיאתיים. מדובר בהנפקה הציבורית הראשונה של ישראל בשווקים אלו, בעלות גיוס נמוכה באופן יחסי להנפקות קודמות של המדינה במטבע דולר. האיגרת הונפקה לטווח של 40 שנה בהיקף של 5 מיליארד דולר בקופון של 3.8%. 

"לאור העלייה הצפויה בגרעון הממשלתי כתוצאה ממשבר הקורונה בישראל, החשב הכללי החליט מוקדם יותר היום על ביצוע הנפקת אג"ח של מדינת ישראל בשווקים הבינלאומיים", מציינים במשרד האוצר, "ההחלטה לביצוע ההנפקה התקבלה לאחר התייעצויות נרחבות שהתקיימו בתקופה האחרונה שהצביעו על ביקושים גוברים מצד משקיעים אסיאתיים לאג"ח של מדינת ישראל. בהנפקה זו  נראו ביקושים גבוהים ביותר מיבשת אסיה ובסך הכל הסתכמו במעל 10 מיליארד דולר. ביקושים גבוהים אלו הגיעו ממשקיעים מוסדיים איכותיים רבים ומעידים על האמון הרב שלהם בכלכלת ישראל, בייחוד בשעת משבר עולמי". 

הבנקים ששימשו כחתמים בהנפקה הינם BoA Merrill Lynch,  Deutsche Bank, Goldman Sachs.

החשב הכללי, רוני חזקיהו, מסר כי: "הנפקת האג"ח המיועדת לציבור המשקיעים האסייתים בפעם הראשונה בהיסטוריה של המדינה  ולטווח ארוך של 40 שנה מעידה על אמון המשקיעים הגדולים והאיכותיים בעולם באיתנות כלכלת ישראל, במיוחד על רקע התמודדות המדינה עם משבר הקורונה. ההנפקה הינה עדות לחוזקה הפיננסי של המדינה ולביסוס המדינה בשווקים הבינלאומיים. ההנפקה תהווה נדבך חשוב במימון פעילות הממשלה בתקופה הקרובה".

סגן בכיר לחשב הכללי, גיל כהן, מסר כי: "היכולת של מדינת ישראל לבצע הנפקות גדולות בכלל שווקי ההון הבינלאומיים מביאה לידי ביטוי את התכנית האסטרטגית ארוכת הטווח של גיוון והרחבת בסיס המשקיעים. על רקע התנודתיות הגבוהה בשווקים הפיננסיים הצלחת ההנפקה הינה תוצאה ישירה של חוזקת הכלכלה והקשר השוטף עם המשקיעים ברחבי העולם בשנים האחרונות. ההנפקה מצביעה על אפשרויות המימון המגוונות של המדינה ועל יכולתה לממן את פעילותה".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות