banner
צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

עיצוב דירה המתכתב עם הנוף הנשקף מהחלון

כיצד עוצבה דירה הממוקמת בקומה גבוהה וממנה נשקף נוף מדהים של ים ושמיים, שמכניס לדירה הרבה אופי ויופי? בכל שעה ביום ובכל עונה משתקף נוף ייחודי ואחר

מאת: מעצבת פנים רג'ין בן חמו

פרוייקט: דירת 3 חדרים בבת ים
שטח: 75 מ"ר

הדיירים: זוג צעיר בשנות ה 30
עיצוב פנים:  רג'ין בן חמו

לזוג הצעיר שעבר להתגורר בדירה היה חשוב קודם כל פרקטיקה ועיצוב שיעיפו אותם. הפרקטיקה במקרה זה היא הכרחית והמחשבה בראש ובראשונה הייתה ליצור חלל שייתן מענה פונקציונלי לדירה בסדר גודל שכזה. שלכל דבר בבית יהיה את המקום הייעודי שלו, בחלל כזה חייבים לתכנן את הכל מראש.

הלקוחות היו שותפים מלאים לתכנון ולחשיבה הפונקציונלית על כל פרט ופרט. הדירה ממוקמת בקומה גבוהה ונשקף מהחלון נוף מדהים של ים ושמיים שברור שחייב להיכלל בעיצוב הדירה ולהיות חלק דומיננטי מהבית. הנוף מכניס לדירה הרבה אופי ויופי, כשבכל שעה ביום ובכל עונה משתקף נוף ייחודי ואחר. לכן, הצבעים והחומרים שנבחרו הם צבעים רגועים, שמשקפים את האופי המיוחד של הזוג הצעיר והותאמו לנוף. רצפת העץ פישבון הדומיננטית משלימה את התמונה עם הנוף של השמים והים שמשתקף מהחוץ פנימה. הריהוט המינימלי נאסף ונבחר בקפידה, והתאורה המדויקת תוכננה בקפידה. 

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

המטבח היה אחד הדברים העיקריים והראשונים שנבחרו
המטבח הפונקציונלי של אביבי מטבחים עם אחסון מירבי ואי שמשמש גם כפינת אוכל. צבע אפור כהה ואמיץ עם נגיעות של עץ אלון, ומשטח דקטון. המטבח בדירה הזו הוא לא רק הלב של הבית, הוא "הבית". מכל נקודה שמסתכלים יש לו נוכחות מרשימה, אמיצה. מטבח שמושך את כל הפוקוס של פנים הבית, ומשלים את התמונה הכללית.

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

הריהוט עם נוכחות אבל מינימליסטי
עיצוב הסלון התחיל קודם כל מהעמדת הטלוויזיה על עמוד וזאת במטרה לשמור כמה שיותר על הנוף הנשקף מהחלון. הריהוט בסלון הוא בעל נוכחות אבל יחד עם זאת מאוד מינימליסטי כזה שלא תופס את העין יותר מהנוף. בסלון תאורה מוקפדת, טפט דמוי בטון, ואיך אפשר בלי הווילונות שמכניסים כל כך הרבה עדינות.

בכניסה לדירה ניצב פסנתר מהמם וגיטרות שניתן להם מקום של כבוד כיוון שהלקוח חובב מוסיקה מושבע ומנגן על גיטרה ופסנתר. היה ברור שהכלים צריכים להיות במיקום מרכזי ובולט בבית והם מוסיפים מאוד לעיצוב ומבטאים את אופיים ועולמם של הזוג. 

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

חדר שינה בצבעים רכים
חדר השינה היה אתגר שנהנתי מאוד "לפצח". מצד אחד חדר קטן יחסית, עם קירות מסך, מצד שני הרצון להכניס את הנוף של הים עם השקיעות המהממות אל תוך החדר.  המיטה "נתפרה" בדיוק מרבי אל תוך המארג הקונסטרוקטיבי של קיר המסך, כשאת הנישות והבדלי העומק ניצלתי כדי ליצור ראש מיטה ייחודי עם נישות לאחסון. הוספנו שידות אינטגרליות והכל בשימוש בצבעים רכים ואלגנטיים של וורוד פודרה עם לבן שבור בנגיעה של אפור, וכמובן עץ אלון, נגיעות של זהב מעודן, ותאורה קסומה, וכמובן הוילונות שעוטפים את הכל ברוך. 

צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

חדר רחצה מפנק
בחדר הרחצה הותקן מקלחון מפנק, ושרותי אורחים סופר אלגנטיים ונעימים, עם נגיעה רומנטית ואמיצה של פרחים מיוחדים, אליהם הותאם גוף תאורה מושלם. בתכנון המקורי של הקבלן היו בדירה שני חדרי שינה, שני חדרי רחצה, וחלל הציבורי. דירה בגדול כזה לא צריכה שני חדרי רחצה, לכן חדר רחצה אחד הוסב לחדר שירות ולשרותי אורחים, שכל כך נחוצים בכל דירה.

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות