banner
אסף סימון מנכ"ל אפריקה ישראל // צילום: ניב קנטור | הדמית הפרויקט: 3D VISION
אסף סימון מנכ"ל אפריקה ישראל // צילום: ניב קנטור | הדמית הפרויקט: 3D VISION

"זיהינו את ירושלים כיעד מרכזי להתחדשות עירונית ברמה הלאומית"

חברת אפריקה התחדשות עירונית מיזמיות הבנייה הראשונות שזיהו את פוטנציאל ההתחדשות העירונית הקיים בעיר בירתנו וכעת קוצרת את פירות ההשקעה. המנכ"ל אסף סימון מסביר את סוד ההצלחה ומזמין אתכם לשמוע על מהפכת ההתחדשות העירונית המתחוללת בירושלים

 

עם מוניטין מוכח ואיתנות פיננסית של קבוצת אפריקה ישראל מגורים, חברת הבת אפריקה התחדשות עירונית, מובילה בימים אלו ברחבי הארץ עשרות פרויקטי התחדשות עירונית רחבי היקף. המנכ"ל אסף סימון מספר: "אנחנו פועלים מזה 12 שנים עם התמחות איתנה ובלעדית בהתחדשות עירונית. אפריקה התחדשות עירונית הינה מהחברות המנוסות ביותר בתחום כיום, כאשר בפעילותנו אנו מנתבים את החדשנות בתחום ההתחדשות העירונית, רכיב שהופך למהותי יותר ויותר עם השנים, על רקע גדילה עקבית בהרכב האוכלוסייה והאיום הביטחוני בו מצויה מדינת ישראל". 

לצד פרויקטים רחבי היקף ופריצת דרך בתחום ההתחדשות העירונית בפריפריה, כשרק בחודש האחרון פרויקט התחדשות עירונית בהובלת החברה ושתי שותפות נוספות נבחר להופיע כדוגמא לחדשנות אורבנית עולמית בתערוכה היוקרתית של הפורום העירוני העולמי של האו"ם (WUF) סימון בוחר להתמקד בפעילות הענפה של החברה בעיר בירתנו ירושלים.

מה מייחד את הפעילות שלכם בירושלים?
"ירושלים זו עיר מיוחדת עבור מדינת ישראל וכך גם עבור החברה, אפריקה ישראל מגורים היא מחברות הבנייה הראשונות שהחלו לפעול בעיר, ונכון להיום יש לנו כ -2,400 יח"ד מאושרות בתב"ע בעיר".

מה הוביל אתכם לבצע את המהלך?
"לאחר שניתחנו את תוכנית "2040" המדינית הבנו שיש להכפיל את מספר יח"ד בעיר ירושלים לסדר גודל של 420 אלף יח"ד".

אלו פרויקטים מקדמת החברה בירושלים בימים אלו?
"בשנה וחצי אישרנו תב"ע ראשונה בשכונת הקטמונים ברחוב סן מרטין, וכן "שברנו" את שיאי המכירות באזור. הפרויקט הבא אחריו, הוא פרויקט דיור ברחוב בוליביה בעל 220 יח"ד אשר צפוי לצאת לפועל בעוד כשלושה חודשים. פרויקט זה הינו אחד הפרויקטים הראשונים של פינוי בינוי בשכונת קרית יובל בירושלים. בנוסף לפרויקטים אלו, ברבעון הראשון של 2023 נצא לביצוע של שלב א' לתב"ע של 1,060 יחידות דיור של פרויקט בר יוחאי בשכונת הקטמונים. פרויקט זה הוגדר על ידי העירייה כפרויקט הדגל של העיר להתחדשות עירונית הודות לחמישה מגדלים בני 35 קומות בעיצוב מעורר השראה שלא נראו כמוהם בירושלים. אני גאה לומר כי פרויקט זה בניצוחו של האדריכל אבנר ישר, מהווה כפריצת דרך תכנונית בירושלים ובכלל. כמו כן, בימים אלה נמצא בשלבי קידום פרויקט במתחם נוריות בירושלים המכיל כ -500 יח"ד".

מה אתה יכול לספר על העבודה שלכם מול העירייה?
"שיתוף הפעולה פורץ הדרך שלנו בעיר ירושלים, מתאפשר בראש ובראשונה הודות למדיניות נכונה ויוצאת דופן אותה מובילים בעיר העומד בראשה, משה ליאון, יחד עם מהנדס העירייה, יואל אבן, אשר רואים עין בעין את החשיבות והצורך המהותי של העיר בפרויקטי ההתחדשות העירונית. דבר נוסף שהביא את ירושלים לפורצת דרך וממובילות מהפיכת ההתחדשות העירונית ברמה הלאומית, היא העובדה שהעיר באמת מתחדשת. הרכבת הקלה כבר נוסעת, מה שמטיב עמנו מפני שביכולתם של בעלי הדירות לראות בעיניים מה צפוי לקרות". 

לסיום, איזה מסר תרצה להעביר לנציגויות של דיירים?
"המסר הוא מדויק – השיח על המטר הנוסף הוא שיח של פעם. בחוסר הוודאות והאקלים הכלכלי הקיים כיום, יש להעמיד לרשות הדיירים בפרויקטים אלו , חברות עתירות ניסיון מוכח ויציבות כלכלית איתנה, שתאפשר לדיירים ליהנות מצוות מקצועי יציב וודאות מתמשכת".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות