banner
רון אבידן // צילום: תמר מצפי | הדמיית הפרויקט: 3 DIVISION
רון אבידן // צילום: תמר מצפי | הדמיית הפרויקט: 3 DIVISION

"אנחנו רואים עיר חפצת פיתוח וחפצת יזמים"

תחום ההתחדשות העירונית בירושלים הוא מורכב במיוחד ודווקא משום כך מנכ"ל חברת אזורים, רון אבידן, משוכנע כי רק חברה ותיקה ומנוסה תוביל בהצלחה פרויקטים בעיר הבירה

רונן דמארי 27.07.2022

ניסיון, מוניטין ואיתנות פיננסיים משחקים תפקיד מפתח ביכולת של חברה יזמית להוביל פרויקטים מורכבים כמו התחדשות עירונית. פרויקטים של פינוי-בינוי יכולים לקחת שנים ואף עשור, ולכן חברות המשקפות יציבות, צמיחה וגב כלכלי חזק מחזיקות ביתרון מובהק ביכולתן להוציא לפועל בהצלחה פרויקטים מן הסוג הזה. יתרונה של חברת אזורים בתחום ניכר באופן משמעותי ולראייה החברה מקדמת מעל ל-50 פרויקטים הכוללים יותר מ-20,000 יחידות דיור ברחבי הארץ. מנכ"ל חברת אזורים, רון אבידן, מספר על התפתחותה של החברה לאורך השנים: "במהלך כ-60 שנות קיומה, אזורים בנתה מוניטין של איכות בנייה, דירות ברמה גבוהה והשבחת ערך הנדל"ן. זאת ועוד, חוזקה הפיננסי מתבטא במבנה הון יציב מאוד, עם מעל ל-1.6 מיליארד שקלים הון עצמי המאפשרים לחברה גמישות וכן קידום וניהול פרויקטים לטווח ארוך. כמו כן, מניית אזורים נסחרת על פי שווי שוק של כ-3 מיליארד שקלים, והובילה בשנה האחרונה מספר הנפקות אג"ח מוצלחות אשר משקפות את אמון שוק ההון והגופים המוסדיים בחברה והתפתחותה העסקית".

מה מייחד את החברה שלכם מחברות אחרות הפעילות בתחום?
"כל פרויקט התחדשות עירונית הוא פרויקט שעושים קודם כל עם אנשים. לכן, אנחנו רואים במוניטין שלנו ובאיתנות הפיננסית שלנו ערך ויתרון ביצירת אמון וקשר ראשונים עם הדיירים. ניסיון רב שנים נוסך ביטחון בדיירים ואנו רואים זאת שוב ושוב במתחמים רבים ברחבי הארץ שבהם אנו פועלים. הניסיון רב השנים מסייע לנו לא רק בתכנון והוצאה לפועל של מתחמים רחבי היקף אלא גם בפעילות אפקטיבית מול הרשויות". 

אבידן מחדד את הנקודה ומוסיף: "חטיבת ההתחדשות העירונית באזורים רואה ערך רב במשאבים שיש להשקיע בפעילות חברתית וקהילתית במתחמים של פינוי-בינוי, החל משלב הזכייה במכרז ועד לשלב מסירת המפתח לדיירים במתחם החדש. אזורים צברה תובנות בעקבות פגישות ישירות ואישיות עם אלפי דיירים מכל קצוות הארץ במהלך השנים. כך למשל, אזורים פיתחה את מנגנון תמורה גמיש ובלעדי הקרוי "פינוי-זיכוי", אשר במסגרתו כל דייר בפרויקט התחדשות של אזורים יכול לקבל זיכוי כספי על שווי הדירה העתידי, שבו הוא יכול להשתמש בכל פרויקט של אזורים ברחבי הארץ. הלקוח נהנה כך ממגוון אפשרויות רחב מאוד – החל ברכישת דירה קטנה יותר במתחם וקבלת ההפרש בכסף, ועד מעבר לדירה מוכנה וזמינה לכניסה בפרויקט אחר". 

עד כמה חשוב ההיבט הקהילתי בפרויקטים?
"העובדה כי לאזורים דירות בפריסה ארצית רחבה, מאפשרת להציע ללקוחות שלה מגוון פתרונות ואפשרויות. מעבר לכך, אזורים הבינה כי יש ערך רב ביצירת קהילה חזקה ומגובשת במתחמים בה היא פועלת ועל כן יצרנו שיתופי פעולה מעניינים עם מגוון עמותות חברתיות המעניקות שירותי קהילה במתחמים שלנו".

 באלו פרויקטים של התחדשות עירונית פעילה החברה בירושלים?
"העיר ירושלים סומנה כיעד מרכזי להשקעה ואנחנו מקדמים כמה פרויקטים ברחבי העיר הפונים לקהל מגוון. התקשרנו בעסקאות אסטרטגיות לרכישת קרקע וכמובן שאנחנו מקדמים גם תהליכי פינוי-בינוי. יש לנו פרויקטים בדרך חברון, בהר נוף, רוממה, בית הכרם, צומת פת ועוד. מעבר לזה, אנחנו גם מרחיבים את פעילות ההשכרה לטווח ארוך שלנו בעיר ויש לנו פרויקטים בקרית יובל ולאחרונה גם סגרנו עסקה נוספת בצומת פת". 

כיצד אתם רואים את עתיד ההתחדשות העירונית בעיר הבירה?
"אנחנו רואים עיר חפצת פיתוח וחפצת יזמים. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז ירושלים מקדמת תכנון בקצב הרבה יותר גבוה ממה שאנחנו מכירים במחוזות אחרים. אנחנו מחפשים נכסים בבירה כל הזמן, ומאמינים בביקושים לירושלים גם מבפנים וגם מבחוץ".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות