banner
תל-אביב // Depositphotos
תל-אביב // Depositphotos

מקדימים את החגיגות: היזמים מדווחים על עסקאות חדשות רגע לפני החגים

אילו חברות רכשו קרקע פרטית בתל אביב, איזו שותפות מכרה חצי מהדירות בפרויקט על איילון ומי משווק דירות 3 חדרים בהחל מ-1.5 מיליון שקל? כל הדיווחים החמים

היתר בנייה לפרויקט על עתודת הקרקע האחרונה במודיעין
חברת גלעד מאי חגגה הנחת אבן פינה לפרויקט My Avenue במעמד ראש העיר מודיעין חיים ביבס. מדובר בפרויקט האחרון שייבנה במע"ר על עתודת הקרקע האחרונה שמשווקת בעיר מודיעין. הפרויקט יכלול 7 בנייני בוטיק בני 5 עד 7 קומות ובהן 123 דירות בתמהיל של דירות 3- 5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, בנוסף לכ-1000 מ"ר של מסחר רחוב. לאחרונה קיבל הפרויקט היתר חפירה ודיפון והעבודות בשטח כבר החלו.

בהנחת אבן פינה // צילום: טובה כליף
בהנחת אבן פינה // צילום: טובה כליף

רכישת קרקע בהרצליה תמורת 160 מיליון שקל
חברת גב-ים מדווחת על רכישת קרקע ברחוב החושלים 3, הממוקם בדרום אזור התעשייה, בסמוך למרכז גב-ים הרצליה, לצורך תכנון ואישור תב"ע, להקמת פרויקט לתעסוקה ומסחר, בשטח כולל של כ-35 אלף מ"ר עילי. הקרקע נרכשת על-ידי גב-ים מצד ג' בלתי קשור, בתמורה לסך של 160 מיליון ש"ח, בתוספת מע"מ כחוק. בנוסף, תשלם גב-ים היטלי השבחה ודמי היתר לרמ"י לצורך הקמת הפרויקט.

הדמיית הפרויקט // תכנון: משה צור
הדמיית פרויקט גב-ים הרצליה // משה צור אדריכלים

מוצקין: יצאו לשיווק דירות 3 חדרים בהחל מ-1.515 מיליון שקל
חברת קרדן נדל"ן יצאה לשיווק שני הבניינים הנותרים בפרויקט נווה גנים בקריית מוצקין. מדובר במגדלים בני 14 קומות, כאשר כל אחד יכלול 69 יחידות דיור, בעתודת הקרקע האחרונה בשכונת נווה גנים. דירות 3 חדרים מוצעות למכירה במחיר של החל מ-1.515 מיליון שקל, דירות 4 חדרים בהחל מ-1.78 מיליון שקל ודירות 5 חדרים בהחל מ-2.045 מיליון שקל.

הדמיית פרויקט קרדן גנים // ויופוינט
הדמיית פרויקט קרדן גנים // ויופוינט

קרקע פרטית בשיכון דן בתל אביב נרכשה בכ-170 מיליון שקל
אביב ייזום שבבעלות מליסרון וקבוצת אביב מדווחת כי רכשה קרקע פרטית בשכונת שיכון דן בתל אביב בכ-170 מיליון שקל. התוכנית המאושרת על הקרקע מאפשרת בנייה של כ-36 יח"ד בשטח כולל של כ-6,000 מ"ר. "עם זאת, לאחרונה אושרה להפקדה בוועדה המקומית תוכנית חדשה, התואמת לתוכניות המדיניות החדשה של עיריית תל אביב (תא-5000), על פיה יתווספו לפרויקט זכויות נוספות להקמת 84 יח"ד נוספות בשטח של כ-6,000 מ"ר", מציינים בחברה, "בהתאם לתוכנית החדשה ככל שתאושר, הפרויקט יכלול 120 יח"ד על שטח כולל של 3 דונם, זאת לאחר הפקעה מתוכננת של שטח של כ-0.7 דונם, עליו תקים העיריה מבנה ציבורי". אדריכל התוכנית הוא גידי בר אוריין.

איפה נמכרה דירת 5 חדרים בקרוב ל-6 מיליון שקל?
החברות קבוצת סופרין, קבוצת וייס, הריבוע הכחול נדל"ן ,GF נדל"ן ובולטהאופ השקעות מדווחות מכרו כ-52% מהדירות בפרויקט EAST&TLV במזרח תל אביב, בהיקף שווי של 701 מיליון ₪ כולל מע״מ והוא צפוי להסתיים לקראת סוף 2024. הפרויקט שהיקף הכנסותיו מוערך בכ-1.4 מיליארד ₪, הינו פרויקט בשימושים מעורבים של מגורים, תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-68 אלף מ"ר בנוי, המשתרע על פני 6.5 דונם בעבר המזרחי של נתיבי איילון. המתחם יכלול שני מגדלים שיתנשאו לגובה של 40 ו-33 קומות. המגדל הצפוני יכלול 348 יח"ד, המגדל הדרומי יכלול 25 קומות תעסוקה ומעליהן 8 קומות של מגורים שיכללו 42 יח"ד בלבד.

east&tlv של סופרין וייס הריבוע הכחול ובולטהאפ // viewpoint
east&tlv של סופרין וייס הריבוע הכחול ובולטהאפ // viewpoint

בשני המגדלים ישמש מפלס הקרקע כקומת מסחר מעל מרתפי חניה ותפעול תת קרקעיים. בין העסקאות הבולטות האחרונות בפרויקט: דירת 5 חדרים בשטח של 118 מ"ר בקומה ה 25 נמכרה ב 5,890,000 שקלים ודירת 4 חדרים בשטח של 78 מ"ר בקומה 27 נמכרה ב 4,200,000 שקלים

118 מיליון שקל לבניית 629 דירות באופקים
חברת מגידו מקבוצת רני צים מדווחת כי זכתה בשלושה מתחמים להקמת כ- 629 יחידות דיור כ-1,050 מ"ר שטחי מסחר במכרז מחיר מטרה של רמ"י באופקים. המכרז הינו חלק מהקמת שכונת אפיקי נחל, הכוללת 3198 דירות, בניה חופשית ושטחי מסחר, ב-18 מתחמים. להערכת החברה, תקופת ההקמה המוערכת ממועד קבלת ההיתר הינה כ-36 חודשים.

צבי ויינר // צילום: רועי כהן
צבי ויינר // צילום: רועי כהן

תמורת הקרקע ופיתוחה תשלם החברה כ 118.4 מיליון שקל, ללא מס רכישה. צפי ההכנסות מהפרויקט הוא 844  מיליון שקל אחרי מע"מ. לדברי מנכ"ל הקבוצה, צבי ויינר, "הבניה של הפרויקט החדש אמורה להתחיל בעוד כשנתיים. אזור הנגב המערבי הוא בין עתודות הקרקע הבודדות במדינה שיש להן אופק של התפתחות משמעותית מבחינת בנייה למגורים, מסחר  ותעסוקה, שכן ברובו הוא איננו מיושב למרות מיקומו האסטרטגי".

חברת רני צים מרכזי קניות מדווחת על זכייתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע בראש העין, עליה תקים החברה מרכז מסחרי בן 2 קומות, שיכלול כ-5,800 מ"ר של שטחי מסחר לשיווק על ידי החברה, בתמורה לכ-55.5 מיליון שקל בגין הקרקע, וכן הוצאות פיתוח בהיקף של כ-10.7 מיליון שקל.

רני צים // מאיר אדרי
רני צים // מאיר אדרי

בהתאם להערכות ראשוניות של החברה, עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-40 מיליון שקל ומשך הקמת הפרויקט הינו כ-3 שנים. להערכת החברה, המרכז יניב בשנת הפעילות השלישית, ותחת הנחה של הפעלתו באופן מלא, NOI שנתי של 13 מיליון שקל. 

הנפקת אג"ח בהיקף של כ- 270 מיליון שקל
קבוצת חג'ג' מדווחת על הנפקת אג"ח שרשמה ביקושים בהיקף של כ-270 מיליון ש"ח. החברה תגייס סך של  כ-206 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח מסדרה י"ג, הנושאת ריבית קבועה לא צמודה של 5.62% אחוז עם מח"מ של 2.3 שנים. בהנפקה השתתפו הגופים המוסדיים קבוצת מור, הפניקס , מנורה, נוקד, פורסט  ומגדל.

צחי ועידו חג'ג' // צילום: שי תמיר
צחי ועידו חג'ג' // צילום: שי תמיר

אגרות החוב הובטחו בשעבוד על עודפים מפרויקט MOMA הצפויים להסתכם לסך של כ–312 מליון ש"ח (כולל חלק השותפים בפרויקט). הפרויקט ממוקם ברחוב שלמה, בין שכונת פלורנטין ליפו, במסגרתו יוקמו 2 מגדלים של 17 קומות ו – 2 בניינים של 6 קומות ובנייתו נמצאת בעיצומה. נותרו לשיווק 65 יח"ד, מתוכן 10 יחידות לדיור בר השגה.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות