banner

"זה יהיה הישג אמיתי כשנהיה נוכחים לשותפות מלאה של נשים וגברים בכל תחומי החיים"

עו"ד קרן מעוז, סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי בקבוצת בסט ועו"ד שחר קארו הרלינג, סמנכ״ל והיועצת המשפטית של קבוצת בסט, פועלות בענף הנדל"ן כבר שנים ארוכות. מעוז: "אני מאמינה שאין קיצורי דרך ובכדי להוביל באמת צריך לצמוח מלמטה ולהתנסות בכל התחומים הרלבנטיים", קארו הרלינג: "להשקיע, לא להפסיק ללמוד ולהיות מקצוענית". צפו בפרויקט מיוחד ליום האישה 2021

עו"ד קרן מעוז, סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי בקבוצת בסט, פעילה בתחום הנדל"ן כבר 16 שנה בתפקידים שונים. עו"ד שחר קארו הרלינג, סמנכ״ל והיועצת המשפטית של קבוצת בסט מלווה את התחום שנים ארוכות והצטרפה לקבוצה לאחרונה.

מתי ואיך נכנסתן לתפקיד או לעולם הנדל"ן?
עו"ד קרן מעוז: "הצטרפתי לקבוצת בסט בשנת 2020 ואני נמצאת בעולם הנדל"ן כבר 16 שנה. תחילה בתפקידים של ניהול משרדים והובלת פרויקטי בינוי בזירה הגלובלית עבור חברות הייטק, בהמשך כיהנתי כשלוש שנים כסמנכ"לית נדל"ן ופרויקטים בתחום החללים המשותפים. אני מאמינה שאין קיצורי דרך ובכדי להוביל באמת צריך לצמוח מלמטה ולהתנסות בכל התחומים הרלבנטיים". 

עו"ד שחר קארו הרלינג: "אני שנים רבות יועצת משפטית פנימית בחברות, כאשר בשנים האחרונות אני מתמחה בעיקר בתחום התשתיות והבניה ובשנת 2020 הצטרפתי לקבוצת בסט שהיא מקבוצות הנדל״ן והבניה המובילות בישראל".

מה המומחיות שלך ובמה את מתרכזת כיום?
עו"ד קרן מעוז: "היום אני מתרכזת בשלושה תחומים עיקריים. הראשון, שיווק פרויקטי מגורים ופרוייקטי נדל"ן מסחרי בייזום ובביצוע בסט ייזום. המשמעות היא הכרת כל פרויקט לגופו והבנת מאפייניו וייחודו, בניית השפה המיתוגית והעיצובית והטמעה בחומרי שיווק וקמפיין השיווק. התחום השני הוא פיתוח עסקי עבור כל הקבוצה, לרבות עבור בילדאפ  – חברת הגמרים מבית קבוצת בסט, המובילה פרוייקטי גמר בתחום המשרדים, מסחרי, מלונאות, בתי חולים וקמפוסים. התחום השלישי הוא ניהול נכסים מניבים של בסט ייזום". 

עו"ד שחר קארו הרלינג: "המומחיות שלי היא בבנייה, פרוייקטים ויעוץ משפטי על כל תחומיו בחברה. אני מתרכזת בימים אלו בהקמת מחלקה משפטית פנימית בבסט. עד כה בשנים האחרונות כל התחום המשפטי טופל מחוץ לקבוצה על ידי עורכי דין חיצוניים בלבד. כעת הכוונה לרכז מה שניתן בתוך הקבוצה ולבנות הכל באופן מסודר בליווי מערך תומך".

היית רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלך?
עו"ד קרן מעוז: "בוודאי שכן. אני לא חושבת שההעזה מצד הנשים היא זו שחסרה, כמו שחסרה ההבנה איזה כוח משמעותי הן וכמה טוב לכל חברה בכל תחום לקיים איזון מגדרי, קל וחומר בענף כל כך מסורתי ומיושן. במקביל, אני חייבת לציין שמבין 129 עובדי בסט -39 הן נשים, ואף מתוכן יש 6 עובדות שטח ש- 4 מתוכן מהנדסות ש"חיות" בפרויקטים בשטח ומנהלות ביד חזקה את הפרויקט. ההישג האמיתי יהיה כאשר נהיה נוכחים לשותפות מלאה של נשים וגברים בחיים הפוליטיים, חברתיים, כלכליים במדינה, כמו גם בחיי המשפחה. ההבנה שהאחריות על גידול הילדים וכלכלת הבית הנה לפתחם של שני בני הזוג. כמובן שאי אפשר לנתק את השיח הזה מהאלימות ההולכת וגוברת נגד נשים. כששאלתי את בתי אם היא חושבת שהיא תהיה גדולה יהיה לה שוויון הזדמנויות לקבל עבודה, היא השיבה, תשובה שמשמחת ומעציבה כאחד: "אני אגרום לזה לקרות". מאוד משמח אותי לשמוע שהיא תנסה לפרוץ את תקרת הזכוכית, מצד שני מעציב שאנחנו עוד שם".

עו"ד שחר קארו הרלינג: "בוודאי. אני חושבת שבקבוצת בסט אליה אני משתייכת בהחלט מיישמים זאת. יש לא מעט נשים בתפקידים בכירים בחברה וגם בתפקידים משמעותיים כגון מהנדסות, כספים וכו׳ ובהנהלה הבכירה אנחנו כמעט 50% נשים וזה מרשים".

יש זמן לתחביבים ומשפחה?
עו"ד קרן מעוז: "בזמני הפנוי, שאינו רב, אני שומרת בקנאות על ההליכות בשדות ליד מגוריי עם בן זוגי והכלב שאימצנו בתקופת הקורונה. אני מנסה להקדיש כמה שיותר זמן לילדים שהולכים וגדלים והחיים מביאים אתגרים חדשים כל פעם מחדש. מבין שלושת ילדיי, 2 הן בנות, ואני שוקדת על כך שהן יגדלו לסביבה מכבדת ושאין בה תקרות זכוכית. כמו כן אני מתנדבת בעמותה שמסייעת לניצולי שואה וגם ב"קרן שמש" שזו עמותה שמסייעת ליזמים צעירים". 

עו"ד שחר קארו הרלינג: "לצערי אינני דוגמא טובה לאיזון בין עבודה למשפחה אבל אני משתדלת. בעלי מאוד גאה בי ותומך ואני חושבת שגם ילדיי. אני כן משתדלת לרוץ בים בין פעמיים לשלוש בשבוע ועם בעלי כך שזה גם זמן איכות איתו וגם ספורט".

משפט מעורר השראה לסיכום:
עו"ד קרן מעוז: "מרגרט תאצ'ר אמרה בהיותה ראש ממשלת אנגליה ש"להיות אמא ורעייה זוהי שליחות נעלה, אבל אני פשוט הרגשתי שאינם ממצים את שליחותי שלי. ידעתי תמיד שאני רוצה קריירה". מרגרט תאצ'ר המשיכה וציטטה את איירין וורד שהייתה חברה בבית הלורדים באנגליה בשנות ה-70 ואמרה: " בזמן שהבית אמור להוות מרכז החיים שלנו, הוא אינו אמור לסמן לנו את הגבולות לשאיפות שלנו בחיים". 

עו"ד שחר קארו הרלינג: "להשקיע. לא להפסיק ללמוד ולהיות מקצוענית. ואם אפשר לעשות את כל זה תוך כדי הומור אז בכלל עדיף".

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות