banner
הפגנה בהרצליה תושבים נגד תוכנית שיכון דרום // יחצ
הפגנה בהרצליה תושבים נגד תוכנית שיכון דרום // יחצ

בהמשך לחשיפת "מגדילים": תושבי הרצליה יצאו להפגין נגד תוכנית פינוי בינוי בשיכון דרום

"מדובר בתוכנית גרנדיוזית שהופקדה וזאת מבלי להתייחס למרבית ההתנגדויות שהועלו לאורך כל שלבי התכנון. מועד ההפקדה ערב בחירות ובתקופת חופשים וחגים, מעורר תמיהה ותרעומת"

כזכור, בשבוע שעבר נחשף ב"מגדילים" כי תושבי הרצליה הצעירה כינסו ישיבת חירום והודיעו כי יצאו להפגנה ויגישו התנגדויות לתוכנית שהופקדה בוועדה המחוזית לפינוי בינוי בשיכון דרום. אמש,  עשרות תושבי הרצליה הצעירה הפגינו בצומת הכניסה לשיכון דרום בהרצליה, וקראו למשוך את התוכנית לפינוי בינוי של שיכון דרום שהופקדה בחודש אוגוסט>>> לכתבה המלאה

"מדובר בתוכנית גרנדיוזית שהופקדה וזאת מבלי להתייחס למרבית ההתנגדויות שהועלו לאורך כל שלבי התכנון" , אמרו המפגינים, "מועד ההפקדה ערב בחירות ובתקופת חופשים וחגים, מעורר תמיהה ותרעומת, שכן הוא משאיר מעט מאד זמן להתארגן להגשת התנגדויות", אך למרות הכל הצהירו תושבי השכונה, כי בכוונתם להגיש התנגדויות לתכנית. בין המפגינים ניתן היה לפגוש רבים מתושבי הרצליה הצעירה,  צמרות, נווה אמירים ופעילים נגד תוכנית המתאר העירונית.

המחלוקת סביב התוכנית החלה כבר בשנת 2014, וככל שהתקדמה ואושרה להפקדה בוועדה המקומית שלוש שנים מאוחר בינואר – 2017, עוררה את התנגדותם העזה של תושבים משכונת הרצליה הצעירה, אשר מחו על מתווה התכנית כפי שהוגשה. במרכז ההתנגדות עמדה הדרישה לצמצם את מספר הדירות, שטחי המסחר והתעסוקה. המתנגדים אף ערכו הפגנות סוערות מול ביתו של ראש העיר, משה פדלון. לפני כשבוע הופקה התוכנית בוועדה המחוזית והסערה התעוררה מחדש.

את המתנגדים הובילה עו"ד שירלי גנדיר, שאמרה ל"מגדילים": "גם כך הכול פקוק שם וזה בא לידי ביטוי כשאנו לוקחים את ילדינו לביה"ס שגובל ברחוב עקיבא ובו לומדים ילדים משתי השכונות, אז יביאו עוד דיירים ויגדילו פי 10 את שטחי המסחר והתעסוקה ויגבירו את הצפיפות". גדניר התייחסה בנוסף לטענה בדבר שינוי התכנית בשורה של תנאים, וציינה שאין שינוי מהותי בין התכנית הראשונה לבין זו שהופקדה לפני כשבוע במשרדי הוועדה.

עו"ד שירלי גדניר // צילום: אורן שרון
עו"ד שירלי גדניר // צילום: אורן שרון

אמש קראו המפגינים לעצור מיידית את התוכנית לפני שיהיה מאוחר מדי: "הוצאה לפועל של התוכנית כפי שהיא היום הנה בכייה לדורות. ראינו מה קורה בערים כמו פתח תקווה,  נתניה וראש העין כאשר לא התייחסו מספיק לנושא התנועה והתחבורה וכתוצאה מכך התושבים נאלצים לעמוד בפקק כ45 דקות רק כדי לצאת מהשכונה". בקרב התושבים ציינו כי הסכמה מלאה שיש צורך ונכונות לבצע בשיכון דרום פרויקט של התחדשות עירונית, אולם לטענתם לא ניתן לאשר את התוכנית כפי שהיא הופקדה, בעיקר בשל חוסר תכנון תחבורתי שיוביל לפקקים עצומים בכל האזור, הייקף בניה ומסחר גדול מהיחס הנדרש, מיקום הבניינים ביחס לשטחים הירוקים והיעדר התייחסות והתאמה לפרויקטים עתידיים שצפויים להיות על ציר בן גוריון: ״איננו מסתפקים במילים או הבטחות אלא דורשים לראות מעשה. אנו קוראים להנהגת העיר למשוך את התכנית מיידית, עוד לפני הבחירות, ולדאוג לתכנית טובה יותר. תושבי הרצליה הצעירה ותושבי שיכון דרום צריכים לחיות בשכנות טובה. המטרה שלנו שהתוכנית תטיב גם עם הסביבה הקרובה וגם עם תושבי השיכון, ללא פגיעה בשכונות הסמוכות. הגענו לנקודה קריטית ואסור לנו לתת ללחץ של בעלי עניין שאינם גרים באזור לפגוע באיכות החיים שלנו וגם של הדיירים שיגורו בפרויקט החדש".

הפגנה בהרצליה תושבים נגד תוכנית שיכון דרום
הפגנה בהרצליה תושבים נגד תוכנית שיכון דרום

התוכנית מתייחסת לפרויקט פינוי בינוי בבתים ישנים ומתפוררים שנבנו לפני כ- 60 שנה, הנמצאים בין הרחובות ר' עקיבא, בן גוריון, חתם סופר והגאון מווילנה. את הפרויקט תבצע חברת אלמוג ים סוף מקבוצת פפושדו. התכנית כוללת הריסת 216 בתים ישנים והקמת מתחם הכולל 661 דירות חדשות, מבני ציבור, מסחר ושטחים פתוחים. התכנית עצמה תשתרע על פני כ- 27 דונם, מתוכם 2.5 דונם לשטח ציבורי ו- כ- 3.5 דונם למבני ציבור. כאשר מבני המגורים המתוכננים יכללו מספר בניינים עם 24, 12 9, 8 ו-5 קומות ומבנים בני שתי קומות. כמו כן, התוכנית כוללת מבנה ציבור ומגרש ספורט בצמוד לו.

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות