banner
הנחת אבן פינה שכונת הדרים שוהם // צילום רועי ברפמן
הנחת אבן פינה שכונת הדרים שוהם // צילום רועי ברפמן

הונחה אבן הפינה לשכונה חדשה בשוהם

שר האוצר משה כחלון, הניח אבן פינה לשכונת הדרים בשוהם, שמוקמת במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" ותכלול מעל 1400 יח"ד

תמונה: השר כחלון וראש המועצה // צילום רועי ברפמן

שר האוצר, ח"כ משה כחלון וראש מועצת שוהם, גיל ליבנה, הניחו אמש אבן פינה לשכונת הדרים, אשר תיבנה בקרוב בכניסה הדרומית ליישוב.

בשכונה, אשר מוקמת במסגרת תכנית "מחיר למשתכן", ייבנו 1,444 יח"ד, מתוכן 224 יח"ד עבור דיור מיוחד ( דיור מוגן ); 716 יח"ד שווקו במסגרת מחיר למשתכן (מגורים ב, ג, ד); 234 יח"ד שווקו במסגרת דירה להשכיר. תמהיל יחידות הדיור כולל  30% יחידות קטנות בשטח עד 80 מ"ר. התכנון המפורט והמקיף של השכונה נוהל על ידי מהנדס המועצה, אדריכל יעקב ירקוני, וגובש באמצעות משרד האדריכלים כהן טולקבסקי, ומתכנן הנוף ברוס לוין. תכנית הבינוי בשכונה כוללת מבני מגורים בני 6, 5 ו- 3 קומות (גן – גג) , הכוללים דירות גג, גן,5, 4, ו- 3 חדרים. מרתפי חניה, מרכז מסחרי שכונתי הפונה לפארק ומעליו דיור מוגן לקשישים, 2 בתי ספר יסודיים ועל יסודי, גני ילדים, מעונות יום, מבני ציבור לנוער, דת, תרבות ופנאי, בית לחיים לאנשים עם צרכים מיוחדים, וקריית ספורט יישובית.

הדמיית שכונת הדרים - אלמוג שוהם // יחצ
הדמיית שכונת הדרים – אלמוג שוהם // יחצ

 תקציב הפיתוח של השכונה עומד על כ- 230 מיליון ₪, והפרויקט מתבצע באמצעות החברה הכלכלית וצפוי להתפרש על פני 5-10 שנים עד לאכלוסה המלא של השכונה. מרבית יחידות הדיור בשכונה כאמור, משווקות במסגרת תכנית מחיר למשתכן. כחלק מהמכרז ובמטרה לשדרג את סטנדרט הבינוי והמפרט בפרויקטים אלה, יתאפשר ליזמים לשווק 20% מהדירות בכל בניין בשוק החופשי. על פי הצפי הדירות הללו תהיינה הדירות הגדולות – דירות הגן והגג שיועמדו למכירה בשוק החופשי בהם גם משפרי דיור מקרב תושבי הישוב. מערבית לשכונה יוקם מרכז העסקים החדש של שוהם – "אייר פארק שוהם", בו ייבנו מתחמי מסחר, פנאי ורפואה.

 שר האוצר, משה כחלון: "אנחנו ממשיכים לבנות דירות במחיר הוגן לזוגות הצעירים לכל אורכה ורוחבה של הארץ. אני שמח להניח את אבן הפינה לשכונה החדשה כאן בשוהם באחד מאזורים המבוקשים בישראל. שוהם מתגאה באחוזי גיוס לקצונה ולקרבי מהגבוהים בארץ, וכשהצעירים האלה משתחררים מהצבא ומתחילים להקים משפחות, מגיע להם שתהיה להם את האפשרות לחיות בישוב בו גדלו במחיר הוגן. הזכות הזו מגיעה להם ולהורים שלהם שעבדו קשה, שילמו מסים וגידלו ילדים שתורמים למדינת ישראל. רשויות רבות בישראל יכולות ללמוד מהמהירות והיעילות של הליך האישור התכנוני שאחנו רואים פה, שכונה שאושרה ב-2016 בותמ"ל, עבודות הפיתוח בעיצומן ותאוכלס בתוך שנתיים ב-2020".

מימין: גיל יבנה, איציק אמסלם, השר משה כחלון, יקי אמסלם // צילום רועי ברפמן
מימין: גיל יבנה, איציק אמסלם, השר משה כחלון, יקי אמסלם // צילום רועי ברפמן

 ראש מועצת שוהם, גיל ליבנה: "השכונה היא עתודת הקרקע האחרונה של שוהם, ובנייתה במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" מאפשרת למשפחות צעירות ולבני המקום לבנות את ביתם בשוהם. השכונה תיבנה באיכות של שכונת יוקרה, עם תכנון מודרני, הכולל דירות גן וגג גדולות, 2 חניות לדירה בחניונים תת קרקעיים ומרפסת לכל דירה. פיתוח השכונה החל לפני מספר חודשים. על אף גודלה, השכונה תהיה עשירה בשטחים ירוקים, לרבות פארק נחל ובמרכזו אגם ביופילטר. מועצת שוהם נערכת לאתגר המשמעותי של קליטת תוספת של למעלה מ-20% לאוכלוסיית היישוב".

 יקי אמסלם מנכ"ל קבוצת אלמוג הבונה בשכונה החדשה: שכונת הדרים בשוהם, היא דוגמא טובה לשכונה, שתיתן מענה לא רק לדיור במסגרת "מחיר למשתכן " אלא גם לציבור גדול של  משפרי דיור מאזור שוהם והסביבה. אנו עדים כבר עכשיו בשלב תחילת עבודות הפיתוח של השכונה לביקושים ערים, במיוחד לאור העובדה, שמדובר בעתודת הקרקע האחרונה בישוב. "

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות