banner
שיפוצים בבית // זאפ
שיפוצים בבית // זאפ

כיצד בוחרים את קבלן השיפוץ ולמה הבחירה קריטית?

קבלן שיפוצים הוא הדמות המרכזית בשיפוץ שלכם וגם איש הקשר שלכם לבעלי מקצוע השונים – איך תדעו שבחרתם את האדם הנכון ולמה אסור לוותר על המלצות?

אלי בראל 10.04.2022

עבור רוב האנשים שיפוץ אינו דבר פשוט וכרוך בחלוקת זמן, משאבים ותקציב גבוה שאיננו מורגלים בו ביום יום. כאשר נכנסים לתהליך של שיפוץ, הפחד מהלא נודע יכול להרתיע רבים, במיוחד כאשר לרובנו אין את הידע או הניסיון המקצועי. לכל החלטה שתקבלו במהלך השיפוץ תהיינה השלכות כלכליות ולכן בטרם תתחילו שיפוץ מומלץ לעשות תחקיר ולהגיע לכל בעל מקצוע מוכנים עם ידע שצברתם ושאלות שמטרידות את מנוחתכם.

בכל פרויקט, גם אם מדובר בשיפוץ דירה או עסק הבחירה בקבלן שיפוצים היא חלק בלתי נפרד מהתוצאה של השיפוץ. גם אם בחרתם את בעלי המקצוע הטובים ביותר והשקעתם הרבה כסף בחומרים ובעיצוב, אין לכך חשיבות אם הקבלן שלכם אינו מקצועי ואינו יודע לעבוד על פי ההנחיות והסטנדרטים המתאימים. למעשה הקבלן הוא האחראי למסור לידיכם ללא תקלות וללא עיכובים מיותרים את מפתח הזהב לבית החלומות.

קבלן שיפוצים הוא הדמות המרכזית בשיפוץ שלכם, האדם שמנהל את הפרויקט והנתיב שלכם לקשר בין בעלי מקצוע ולעבודות השונות המתבצעות בבית. מדובר באיש מקצוע שיש לבחור אותו ב'פינצטה' כי זהו האדם עליו אתם אמורים לסמוך בהפקדת הבית והכסף שלכם. 

הנה כמה טיפים שכדאי שתיקחו בחשבון לפני שאתם בוחרים קבלן שיפוצים: 

בקשו המלצות על שירות ומקצועיות
מומלץ לבקש יותר מהמלצה אחת מלקוחות, קרובי משפחה או חברים שהשתמשו בשירותיו של הקבלן, ואף לברר באתרים שמדרגים את השירות והמקצועיות של אותו בעל מקצוע. בדקו האם ישנן תביעות נגד אותו קבלן ודברו עם לקוחות שהקבלן נתן להם שירות. לפני סגירת חוזה מומלץ לראות עבודות ודירות לדוגמא שעשה. שימו לב שבחרתם בקבלן רשום שעבר הכשרה מתאימה ועומד בקריטריונים של משרד הבינוי והשיכון.

בדקו את הצעת המחיר
הצעת המחיר שתקבלו מהקבלן אמורה לכלול את כל הסעיפים המפורטים בכתב הכמויות שהגשתם לו בדגש על לוחות זמנים, חומרים ומחירים. את החוזה יש לקבל באופן כתוב ולא להסתפק בשיחה בעל פה או סגירת קצוות מאולתרת. יש להסדיר מראש את נושא הביטוח והאחריות החלה על מי מהצדדים במקרה של תקלות או בעיות. 

כימיה ותקשורת
כמו עם כל נותן שירות, גם כאן התקשורת עם הקבלן חשובה. במידה ואין "כימיה" ביניכם חסכו לעצמכם את הזמן ועברו לקבלן הבא. האדם שעומד מולכם הוא זה שאתם מפקידים בידיו את חלומותיכם ומיטב כספכם, לכן אתם צריכים לצפות לתשובות בכל הנוגע לדברים שמטרידים אתכם, לזמינות גבוהה וליחסי אנוש מעולים.

קבעו לוח זמנים מראש
סכמו מול בעל המקצוע את לוחות הזמנים לעבודתו בכדי למנוע עיכובים ואי הבנות. הקבלן ינהל את לוחות הזמנים על פי הנתונים שתתנו לו וידע לתאם את העבודות בשטח. בנוסף, ישנם קבלנים שמביאים את אנשי המקצוע שלהם לפרויקט חשבו האם זה נכון ומתאים לכם.

בין אם מדובר בשיפוץ גדול שכולל שבירת קירות, החלפת תשתיות ועבודות גבס או מדובר בשיפוץ קטן הכולל צביעה, טיח ועבודות קלות – היקף העבודה הנדרשת מהקבלן אומנם אינה זהה, אך בכל אחד מהמצבים מומלץ להשקיע זמן בבחירת קבלן מקצועי ואמין, בכדי שתוצאות השיפוץ יהיו בהתאם ולא תבזבזו זמן וכסף מיותר.

*הכותב, אלי בראל, הינו מנהל תחום בעלי מקצוע, זאפ דפי זהב

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות