banner
באדיבות סוויס סיסטם // צילום: ליאור טייטלר // עיצוב תהילה גור
באדיבות סוויס סיסטם // צילום: ליאור טייטלר // עיצוב תהילה גור

עיצוב בתים בטרנד ה- Rustic

טרנד ה- Rustic מחלחל לישראל ומציע שלל אלמנטים עיצוביים בסגנון מחוספס וראשוני שמעניק לכל חלל אופי וייחודיות

תמונה באדיבות סוויס סיסטם // צילום: ליאור טייטלר // עיצוב תהילה גור

במשך עשרות שנים, תפיסת העיצוב בעולם, ובפרט כאן בישראל דגלה בשמירה על מעטפת בהירה ומנימליסטית שתשמש רקע אידיאלי לכל סגנון עיצוב שהוא, זאת מבלי להתאמץ לצבוע או להחליף חיפויים וריצופים במידה ורוצים לחדש ולרענן. בשנים האחרונות נדמה כי חל שינוי במגמה וניכר כי חובבי העיצוב, הבונים והמשפצים בוחרים לאמץ עיצובים נועזים יותר רוויי אופי ועל כן, הם אינם חוששים לשלב חומרים ואלמנטים במראה טבעי, ארצי ומחוספס שנדמה כי יש מאחוריהם סיפור והיסטוריה.

עיצוב פנים ניצן הורוביץ // צילום: עודד סמדר
עיצוב פנים ניצן הורוביץ // צילום: עודד סמדר

 

 

לדברי מעצב הפנים ניצן הורוביץ, יישומו של הטרנד, שמככב בעולם, מיישמים כאן בארץ בצורה מעט שונה: "בעוד שבמרבית מדינות אירופה וגם בארה"ב ניתן לחשוף קירות לבנים ישנים שחופו עם השנים בשכבות טפט וטיח, כאן בישראל הבניה חדשה יותר ומרביתה מבלוקים ובטון כך שהסיכוי למצוא רבדים של היסטוריה מבעד לשכבה העליונה קלושים. עם זאת, קיימות דרכים יצירתיות לספק לחלל את המראה המבוקש על ידי שימוש בבריקים אותנטיים מפירוק, שילוב קורות עץ או שימוש בטכניקות צביעה שישוו לקיר את המראה המבוקש. כל עוד הצלחנו ליצור מראה כמה שיותר מחוספס, טבעי ואותנטי שנראה שהטבע אחראי לו ולא יד אדם, עשינו את מלאכתנו נאמנה".

טרנד ה- Rustic

על פי הטרנד אנחנו נחשפים יותר ויותר לחללים קונספטואלים הכוללים גם רהיטים ואלמנטים ממוחזרים שיש מאחוריהם אמירה והיסטוריה. לדברי המעצב יפרח בן צבי, "גם כשמדובר בבית חדש, רבים בוחרים לשלב בו אספקטים ביסטוריים כדי לספק אופי ועומק לחלל ובכך מצליחים ליצור עיצוב בעל ערך מוסף. כך למשל הם מייבאים ממדינות כמו פולין, אוסטריה וגרמניה, בהן מבנים היסטורים נטושים רבים וקיימת תעשיה של ממש המושתתת על פירוק, מזרקות, בריקים, ריצפות עץ, חלונות, דלתות ולמעשה כל פרט שיכול לשמש כפריט אדריכלי או עיצובי בפרוייקט חדש. בחלק גדול מהבתים נראה אותם בתצורתם הטבעית ללא כל רסטורציה וזהו בדיוק החן שלהם".

סטודיו שחר וייס, משרד מכירות אביסרור // צלם עידן אסלן
סטודיו שחר וייס, משרד מכירות אביסרור // צלם עידן אסלן

במגזינים, באתרים ובתכניות העיצוב הבינלאומיות מקבל הטרנד מקום של כבוד ונראה שהוא כובש את העולם. הוא בולט במיוחד ביישום קירות במראה ייחודי- חלקם עם טיח מתפורר, על אחרים מודבק טפט ישן שנוטה להתקלף, ובנוסף, קירות צבועים חלקית או כאלה שנדמה כי הצבע סדוק ומתקלף. לדברי שירלי דן, בעלת משרד לתכנון, אדריכלות ועיצוב הבית, "זהו בדיוק החן של הסגנון ומכיוון שהאלמנטים כה דומיננטים צריך לחשוב על כל פרט ופרט בקפידה וליישמם תוך הקפדה יתרה וחישוב נכון של מאסות. הדבר האחרון שנרצה הוא שהחלל יראה מרושל. אנחנו רואים יותר ויותר מותגי צבע שמציעים חומרים וטכניקות צביעה עמם ניתן ליצור את המראה המבוקש. גם מותגי הטפטים משלבים בקולקציות החדשות חיפויי קיר במראה נוסטלגי ומשומש שיקלעו למטרה. בכל מקרה, חשוב לברור היטב את הרהיטים שאנחנו מתעתדים לשלב באותו חלל; הרעיון הוא לא להעמיס ולתת את הכוח למעטפת מחוספסת. במקרים רבים נכון לפעמים לעבוד עם ריהוט מנימליסטי וניטרלי".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות