banner
דירה בת 50 שהפכה לפנינה // צילום: יואל אלויה

צעירה בת 50

מעצבת הפנים דניאלה ברנד, קיבלה לידיה דירה בת 50 שנה והפכה אותה לפנינה לזוג פנסיונרים, שמארחים בסופי שבוע לא פחות מ-17 ילדים ונכדים!!! איך עשתה את זה?

הלקוחות: זוג פנסיונרים, שהחליטו עם פרישתם לשדרג את סביבת החיים שלהם, ולהתאימה לשלב הנוכחי של חייהם. "את המתנה שלי לפרישה", אומרת האישה.
אני חושבת לעצמי : איזו התחלה נעימה … להרגיש כמו מתנה?

2.5 חדרי שינה
הילדים בגרו פרחו מהקן, והם מגיעים בסופי השבוע להתארח בהרכב מלא המונה 17 ילדים, נכדים, חתנים, כלות… הדירה כללה 2.5 חדרי שינה, כולם פונים למרפסת ארוכה וצרה. מקלחת, חדר שירותי אורחים קטנטן, מטבח סגור, מסדרונות מרובים, מבואה וחלל אירוח המכיל סלון ופינת אוכל. נתבקשתי רק לאחד חצי חדר עם חדר ההורים ולחדש ריצופים, דלתות ותאורה.

צילום: יואל אלויה
צילום: יואל אלויה

זרמתי עם האופציה הכי מפנקת
בפגישה הראשונה ראיתי את הפוטנציאל החבוי בדירה, יכולתי לראות את הדירה פתוחה ומוארת, ללא מסדרונות צרים וחשוכים, ללא תקרת העץ הכהה והנמוכה בחלל המגורים.
הורדת התריסים על מנת לאפשר לנוף עצי הפקאן להיות חלק בלתי נפרד מפנים הבית.
הקשבתי ללקוחות, הבנתי את צרכיהם ואורח חייהם, בדמיוני ראיתי את בעלת הבית מתרוצצת עם מגשים עמוסים מהמטבח, המצוי בקצהו של מסדרון צר, דרך הסלון לפינת האוכל, לשולחן השבת, אליו מסבים הילדים והנכדים מידי שבוע.

מטבח חדש ומודרני // צילום: יואל אלויה
מטבח חדש ומודרני // צילום: יואל אלויה

ההסכם נחתם בפגישה הראשונה, הלקוחות הגדירו תקציב, הכנתי פרוגרמה , לקחתי מידות ו…. יצאתי לדרך. הכנתי מספר אופציות, חלקן "נועזות" יותר, מצריכות הגדלה של התקציב וחלקן "שמרניות" יותר ומאפשרות להישאר עם עודף מהתקציב שהוגדר. בדרך כלל, בשלב זה, אני נפגשת עם הלקוחות, הם בוחרים באופציה המתאימה להם מתוך המבחר ואותה אני ממחישה בהדמיה. אבל במקרה זה, לא יכולתי להתאפק וזרמתי עם האופציה הכי מפנקת, הכוללת שיפוץ חדר הרחצה  וסיפוחו לסוויטת ההורים, סיפוח המרפסת הצרה לחדרי השינה, ביטול המסדרונות ויצירת חלל פתוח, הנהנה מאור טבעי ברוב שעות היום.
חדר השירותים הצר הורחב, ובקדמתו ממוקמת פינת נטילת ידיים נוחה. המטבח נפתח לסלון ופינת האוכל. תקרת העץ הכהה הוסרה וחשפה תקרה משופעת גבוהה, המוסיפה לחלל מראה פיסולי.

"בשביל האופציה הזו אני מוכן להכפיל את התקציב"
ישבתי עם הזוג לפגישה שנייה והצגתי בפניהם את כל האופציות. סיימתי באופציה הנועזת יותר. מחכה בציפייה לתגובתם, מציצה מבעד למסך ומגלה להפתעתי זוגות עיניים מוארות ושמחות: "זה הבית שלי? בשביל האופציה הזו אני מוכן להכפיל את התקציב", אומר הבעל. "ההפרש הוא 70.000 שקלים לערך",  עניתי  והוא השיב: "קניתי".

צילום: יואל אלויה
צילום: יואל אלויה

היה זה תורי הפעם להיות מופתעת: " באמת? תחליפו מטבח? תשפצו גם את המקלחת?". כן, הם עונים, לא חלמנו על כזה שינוי אבל הולכים על זה.
הזוג יצא לדירה שכורה לחודשיים והשיפוץ החל. הבחירות היו מאוד "קלות" וברורות (ההדמיה הקלה על ההתלבטויות ועזרה מאוד להתמקד).
היום, מספרים לי בני הזוג המקסימים, שהם נהנים לקום בכל בוקר לצימר הפרטי שלהם, ללגום קפה תוך עלעול בעיתון הבוקר, עם צללי האור שיוצרים עצי הפקאן בפינת האירוח.
חברים ומכרים שהוזמנו לחנוכת הבית לא יכלו להאמין שהדירה לא הוגדלה. זהו, עוד חלום שעדיין לא נחלם הוגשם.

צילום: יואל אלויה
צילום: יואל אלויה

אין חללים מיותרים או מבוזבזים
כמעצבת, אני רואה חשיבות רבה בהקשבה, בהתאמת החלל לצרכי הלקוח. לעיתים, הלקוח זקוק לסיוע בהגדרת הצרכים שלו וכאן אני נכנסת לתמונה. כמו במקרה זה, בו לזוג לא היה מעולם חדר רחצה ביחידת ההורים והם לא היו מודעים לנוחות של סוויטת הורים. לנוחות בגישה לפינת האוכל וכדומה. הגדרת חללים מותאמים לאורח החיים, יוצרת תחושה הרמונית בבית. אין חללים מיותרים או מבוזבזים. יש פתרונות אפסון נוחים ומתקדמים, מה שמאפשר בית מסודר גם אם אנחנו לא ממש מסודרים.

מאת: דניאלה ברנד

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות