banner
הדמיית הפרויקט // AAstudio
הדמיית הפרויקט // AAstudio

בלעדי: אחרי עשור עיריית נס ציונה אישרה פרויקט פינוי בינוי ראשון

עיריית נס ציונה אישרה את פרויקט פינוי בינוי מתחם הטייסים בשכונת רמת בן צבי, זאת לאחר עשור שבהן לא אושרו תוכניות ולראשונה מאז כניסתו של ראש העיר, שמואל בוקסר לתפקיד. המתחם כולל 400 יח"ד, שייבנו במקומן של 120 דירות קיימות. הדיירים יקבלו תוספת של 25 מ"ר לדירתם

כרמלה קופר 29.04.2021

עיריית נס ציונה אישרה בישיבת הנהלת העיר ומליאת המועצה את פרויקט פינוי בינוי מתחם הטייסים בעיר, זאת לאחר כעשור של קיפאון. עד כה אושר פרויקט אחד לפינוי בינוי בשנת 2012 וגם במקרה זה הוא טרם הסתיים ובנייתו נמשכת. בשנת 2018 נבחר לתפקיד ראש העיר, שמואל בוקסר ומאז עמלה העירייה על קביעת מדיניות להתחדשות עירונית וכעת לראשונה בקדנציה הנוכחית ומזה כעשור כאמור, אושר בהתאם הפרויקט הראשון.

הפרויקט כולל 400 יח"ד חדשות, במקומן של 120 דירות קיימות. הפרויקט ממוקם בשכונת רמת בן צבי בעיר, ברחוב הטייסים 20-32 ובמסגרתו יהרסו 7 בניינים ישנים, בני 50-60 שנה. במקומם ייבנו 9 בניינים חדשים, בגובה של בין 9–12 קומות, במרחק של כ-16 מטר בין בניין לבניין ומרחק של 26 מטר בין הבניינים. הרחבה האמצעית של המתחם מיועדת לשטח ציבורי פתוח.

דן קושניר, הבעלים של חברת "דן קושניר התחדשות עירונית בע"מ", המייצגת את היזם, חברת הכשרת הישוב, בניהול הפרויקט מול בעלי הדירות, מספר כי: "המתחם התארגן על ידי בעלי הדירות ונבחרה לו נציגות פורמאלית. במסגרת התהליך בעלי הדירות מינו את משרד עו"ד שרקון בן עמי אשר ושות', משרד האדריכלים קיקה ברא"ז ואת השמאית נחמה בוגין שינהלו עבורם את הפרויקט. בשלב הזה, לאחר פנייה להצעת הצעות מצד היזמים, נבחרה במרץ 2018 חברת הכשרת הישוב התחדשות עירונית, המיוצגת ע"י משרד עורכי הדין גינדי כספי".

דן קושניר // צילום: שירה לוי
דן קושניר // צילום: שירה לוי

קושניר, אשר היה אמון על כל הקשר החברתי והקהילתי מול הדיירים, לרבות החתמת בעלי הדירות, מציין כי כ-90% מכלל הבעלים כבר חתמו על הסכמים. "בוצע שיח מקצועי ומכבד של הכשרת הישוב אל מול העירייה, ובשנה האחרונה מול המינהלת העירונית, בהובלתה של לנה פייפרמן שחר. לדיירים הוצגה התוכנית וכן החלופות השונות", מספר קושניר על התהליך. 

בתוך כך, נקבע כי התמורות לבעלי הדירות הקיימות יעמדו על תוספת של 25 מ"ר, מרפסת שמש, חניה תת קרקעית ומחסן. 

כזכור, ראש העיר, שמואל בוקסר, הצהיר כי הוא יקדם התחדשות עירונית בעיר, תוך שמירה על מרכיבי גובה, צפיפות והתאמה למדיניות העירונית. לאחר שהתוכנית אושרה במליאת המועצה כאמור, בשבועות הקרובים היא תוגש לאישור הוועדה המקומית להמלצה להפקדה בוועדה המחוזית. על פי הצפי, העירייה אף תצטרף לתוכנית כמבקשת.

לנה פייפרמן שחר // צילום: אלכס אזבל
לנה פייפרמן שחר // צילום: אלכס אזבל

לנה פייפרמן, ראש מינהלת התחדשות עירונית בעיר: עקרונות התכנון שהנחו אתנו הינם קודם כל המרחב הציבורי, הרחבת השצ"פ הלינארי הקיים וחיבורו לפארק רחב היקף בדרום, עיבוי זכויות במגרשים ציבוריים סמוכים תוך התייחסות לפרוגרמה עירונית קיימת, הדגשת הליכתיות בתוך השכונה על מנת לאפשר גישה בטוחה קודם כל להולכי רגל ורוכבי אופניים והכל במרחק הליכה ללא צורך בתחבורה פרטית המתחם מאוד נגיש לתחבורה ציבורית קיימת ועתידית (שתי תחנות מטרו הממוקמות במרחק הליכה). מבחינת הבינוי שמרנו על דירוג לכיוון הרחובות הראשיים ועליה נקודתית לגובה לכיוון הפארק הקיים. מדובר על מכפיל פינוי בינוי שהוא הישג משמעותי לעיר כי הוא מאפשר התאמת הבינוי למדיניות העירונית הדוגלת לשמור על צביונה היחודי של העיר. בנוסף היה לנו חשוב להתייחס לפרוייקט תמ"א שבתוך המתחם ולשלבם בתכנון בצורה מיטבית.

דניאל נמרודי // צילום: רז רוגובסקי
דניאל נמרודי // צילום: רז רוגובסקי

דניאל נמרודי, מנכ"ל הישוב החדש מקבוצת הכשרת הישוב, מסר כי: "תמיכת העירייה בפרויקט הפינוי בינוי הראשון בנס ציונה, הינו אירוע משמעותי בפעילותה של החברה. אנחנו מודים לראש העיר ולמינהלת להתחדשות עירונית על שיתוף הפעולה הפורה, כמו גם לנציגות הדיירים על תמיכתם וסבלנותם. להכשרת הישוב אסטרטגיה ממוקדת להמשיך ולקדם מספר רב של מתחמי התחדשות עירונית בהיקף אלפי יחידות דיור באזורי ביקוש ברחבי הארץ".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לכנס הנדל"ן השנתי | כל בכירי הענף במקום אחד!

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות