banner

הם ממוקמים בפסגת ההתחדשות העירונית ויש להם מה להגיד – קבלו את נבחרי השבוע שלנו

מסכמים שבוע עם הנבחרת של "מגדילים" – אסף סימון, עמיר רייסמן, גיל סיטון, קארן ברנזון, גידי הוד, אבי ארד, קיקה בראז, פולי טטרו

חמוטל כהן 16.05.2024

במסגרת מדור "נבחרת השבוע", אנו חושפים את נבחרי השבוע של מגדילים בהתחדשות עירונית, את הניסיון הרב שהם מביאים עמם ואת עמדתם לגבי סוגיות חשובות לקידום הפרויקטים. מדובר ביזמים, אדריכלים, מארגנים, עורכי דין, שמאים, מפקחים, אנשי מימון ופיננסים ועוד –  והשבוע ברשימה המובחרת אנשי ונשות מקצוע מהמעלה הראשונה, החתומים על שורת הישגים והצלחות בתחום לאורך שנים:

אבי ארד: "להיות יזם בישראל משול למהלך מזוכיסטי של משוגעים לדבר"
עו"ד אבי ארד הינו  שותף וראש מחלקת נדל"ן, תכנון ובניה בגולדפרב גרוס זליגמן, משרד עורכי הדין הגדול בישראל.

המחלקה עליה מופקד עו"ד ארד נמנית עם מחלקות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל, והיא מעורבת באופן פעיל במגוון רחב של עסקאות, מהגדולות במשק. המחלקה מלווה את לקוחותיה במגוון פרויקטים ובכלל זה מיזמי התחדשות עירונית 'פינוי-בינוי' ותמ"א 38, וכן מעניקה ליווי פיננסי, ייעוץ בסוגיות מימון וייצוג בפני רשויות מנהליות שונות.

את דרכו בתחום הנדל"ן עשה עו"ד ארד לפני 35 שנה, כשהתקבל כעורך דין צעיר למשרד דנקר-לוסקי, שהתמחה בעיקר בנדל"ן. לימים התמזג המשרד עם משרדו של גולדפרב, שהתמחה באותה עת בעיקר בשוק ההון, וביחד עם שותפו לדרך, לוי אמיתי, הוביל את הקמתה של מחלקת הנדל"ן של המשרד, שמונה כיום כ-100 אנשי צוות משפטי.

עו"ד אבי ארד // צילום: אופיר אייב
עו"ד אבי ארד // צילום: אופיר אייב

לעו"ד ארד פעילות רחבה והיכרות מעמיקה עם כלל תחומי הנדל"ן על גווניו השונים, והוא שעומד מאחורי ייזום ופיתוח תחום ההתחדשות העירונית במשרדו, שנחשב לאחד החלוצים בתחום. מחלקת הנדל"ן של גולדפרב גרוס זליגמן מטפלת כיום בלמעלה מ-300 פרויקטים של התחדשות עירונית ומלווה יזמים ובעלי זכויות. וכך הוא מספר: "בתחילת שנות ה-2000, מעט מאוד משרדים גדולים היו מוכנים לטפל בעסקאות תמ"א 38 או פינוי בינוי ובמקביל גם מעט מאוד חברות גדולות השקיעו מאמץ יזמי בכיוון זה. זיהוי הפוטנציאל של התחום בשלב המוקדם והקמת המערך המתאים לליווי יזמים ובעלי זכויות, איפשרו לנו להיות בין המשרדים המובילים והמוערכים בתחום זה", אומר ארד.

בצד ההצלחות המקצועיות הרבות שלו במרוצת השנים, אחד הנושאים שמסב לו גאווה מיוחדת הוא ההון האנושי שלצידו. "עורכי הדין, השותפים והצוות המינהלי, המרכיבים את המחלקה שבראשותי, ושברובם הגדול מלווים אותי ואת לוי אמיתי, שותפי וחברי לדרך, שנים ארוכות – מהווים פסיפס נדיר באיכותו." אומר ארד ומוסיף: "האתגר הוא לשמור על הדבק האנושי המיוחד הזה גם כשהמחלקה גדלה למה שהיא היום, והצלחה בתחום הזה היא החשובה ביותר לטעמי. רק בקרקע כזאת יכולה לצמוח מקצוענות ואיכות מקצועית, כפי שאכן קיימת במחלקה", אומר ארד בגאווה.

לשאלה, מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום, השיב אבי ארד:
"בתקופה כל כך רגישה וקשה ברמה הלאומית בכלל ובתחום הנדל"ן בפרט, יש הכרח לקבל החלטות אמיצות בנושאים רבים ובין היתר קידום מהיר והחלטי של תשתיות התחבורה בכל הארץ ובמיוחד של קווי המטרו בגוש דן; קבלת החלטות מיסוי להפחתה במס רכישה על דירות להשקעה, מהלך שיחזיר גם את משקיעי החוץ ויגביר את ההשקעה בישראל על ידי תושבי חוץ; החלטות לגבי שיווק קרקעות המדינה, בראייה חלוצית של שיקום אזורי המלחמה בדרום ובצפון וגם ביתר אזורי הארץ, ולא רק בראייה כלכלית צרה של המדינה כסוחרת קרקעות המנסה למקסם את הרווחים משיווק הקרקעות; מציאת פתרון מיידי למחסור בכוח עבודה מקצועי, לרבות החזרת עובדים מיהודה ושומרון עם הפיקוח והבדיקות הנדרשות לכך, והקלה רגולטורית ככל שנדרש לצורך הבאת עובדים זרים – לא כסיסמאות אלא בפעולה נחושה. ככלל, והחשוב מכל, מה שנדרש באופן מידי מההנהגה הוא קבלת החלטות להסרת מגבלות וחסמים בירוקרטיים, שמנוונים ומכבידים בכל דבר ועניין, הרבה יותר מאשר במדינות דמוקרטיות מתקדמות אחרות בעולם, עד כדי שלהיות יזם בישראל משול למהלך מזוכיסטי של משוגעים לדבר."

גיל סיטון: "הפתרון לביקושים הגבוהים לדיור בישראל הוא ייצור קבוע של כמות יח"ד מספקת בצד ההיצע"
גיל סיטון, שמאי מקרקעין, משפטן ומתכנן עירוני הינו שותף ומנהל מחלקת דוחות אפס והתחדשות עירונית בחברת ירון ספקטור שמאות מקרקעין.

המשרד, העוסק בשמאות מקרקעין וליווי פיננסי, נחשב לאחד הגדולים והמובילים בישראל. מדי חודש מפיקה החברה כ-50 דוחות אפס בממוצע לכל תחומי הבניה: ממגורים, דרך מסחר ותעשיה ועד חוות שרתים ובתי חולים. הדוחות מבוצעים עבור חברות הנדל"ן המובילות במשק ומוכרים על ידי כלל הבנקים, הקרנות והמערכת הפיננסית בישראל.

עוד במסגרת תפקידו בחברה, אמון גיל סיטון על תחום ההתחדשות העירונית, במסגרתו הוא מייצג דיירים בלמעלה מ-80 פרויקטים עם יותר מ-6,500 יחידות לפינוי בכל רחבי הארץ. עבודת החברה מתמקדת בבדיקה ובמקסום התמורות לדיירים ודמי השכירות הראויים לתקופת הפינוי, ועוסקת בביצוע איזונים בתמורות בין הדיירים לבין עצמם. על רקע ניסיונו הרב בשמאות, בהכנת דוחות אפס ובליווי שוטף של פרויקטים, מסייעים סיטון ואנשי משרדו לעורכי הדין המייצגים את הדיירים במכרזי היזמים ובכל הסעיפים השמאיים בהסכמי פינוי בינוי.

גיל סיטון חתום על שורה ארוכה של הישגים כמו דוחות אפס לפרויקטים מורכבים, שאפשרו הוצאתם לפועל או הגדלת התמורות לדיירים. באחד מהם הוא גאה במיוחד, וכך הוא מספר: "פנו אלינו שתי חברות גדולות מאד במשק בתחום הנדל"ן להקמת פרויקט בן מאות יח"ד. בבואנו להכין דוח אפס לא היה צפוי רווח לפרויקט עם סיומו. עשינו בדיקות חוזרות וקיימנו ישיבות מקצועיות במשרד ועם משרדי האדריכלים, והגענו למסקנה כי שטחי הבניה הלא מכירים (שטחים משותפים) גדולים מדי ותכנון המרתפים בזבזני, באופן שמעמיס הרבה מאד עלויות הקמה על היזמים. הפרויקט נכנס לתכנון מחדש, שהניב תכנון יעיל יותר ורווח ראוי לפרויקט. הפרויקט הוקם, אוכלס והסתיים ברווח נאה ליזם."

גיל סיטון // צילום: בועז אשטאי
גיל סיטון // צילום: בועז אשטאי

גיל סיטון הוא בוגר תואר ראשון במדע המדינה וגיאוגרפיה ותואר שני בתכנון עירוני מהאוניברסיטה העברית. כמו כן הוא בוגר תואר ראשון במשפטים, מהקריה האקדמית קרית אונו, בוגר לימודי שמאות מקרקעין מאוניברסיטת תל אביב. הוא בעל תעודת שמאי מקרקעין משנת 1999.

לשאלה, מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום, השיב גיל סיטון: "להבין שהפתרון לביקושים הגבוהים לדיור בישראל הוא ייצור קבוע של כמות יח"ד מספקת בצד ההיצע. כמות הזוגות המתחתנים והמתגרשים בישראל כמו גם ממוצע העולים השנתי ידוע ואין צורך להיות מופתעים כל פעם מחדש מכמות הדירות הנדרשת בישראל, גם לרכישה וגם להשכרה. חשוב להבין כי המשקיעים אינם אוייב שוק הנדל"ן בישראל אלא דרך נוספת של המגזר הפרטי לספק לשוק עוד דירות זמינות להשכרה."

גידי הוד: "לקצר באופן דרסטי את תהליכי הרישוי והתכנון"
גידי הוד, מנכ"ל ובעלים של חברת גידי הוד פיקוח תמ"א 38| פינוי בינוי, המתמחה בפיקוח הנדסי מטעם הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית.

אחרי שנים בהן שימש כמפקח שכיר בחברת ניהול ופיקוח החליט להגשים את ייעודו ולהקים חברת פיקוח בתחום ההתחדשות העירונית. כחלק מההכנות להקמת החברה ביקש לרכוש ידע וניסיון ושימש כמנהל ביצוע בחברה יזמית בתחום ההתחדשות העירונית, שם התחדדה בו ההבנה כי יש צורך של ממש בפיקוח בניה מטעם הדיירים ובליווי מקצועי שלהם.

החברה אותה הקים בשנת 2016 מלווה כאמור את הדיירים בכל שלבי הפרויקט, החל מקביעת המפרטים הטכניים והתכנון הראשוני וכן ביצוע פיקוח מדוקדק ובקרת איכות לאורך כל שלבי הביצוע ועד למסירת הפרויקט והדירות לידי הדיירים בהצלחה. כל זאת, תוך שמירה על אינטרס הדיירים אל מול החברה היזמית וקבלן הביצוע בפועל.במרוצת השנים הוביל גידי הוד עשרות פרויקטים בכל רחבי הארץ, בתחומי ניהול ופיקוח הבנייה, לרבות פרויקטים מסוג בניה רוויה, בניה מרקמית, בניינים רבי קומות, תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופרויקטי פינוי בינוי.

גידי הוד // צילום: רז רוגובסקי
גידי הוד // צילום: רז רוגובסקי

בשנות פעילותה חתומה החברה על הישגים רבים, והיא מצויה במגמת צמיחה מתמדת הן מבחינת סוג הפרויקטים, מספרם והיקפם: "בראשית הדרך הפרויקטים היו רק תמ"א חיזוק – מה שנקרא תמ"א  38/1 והיום 80% מהפרויקטים בביצוע של חברתי הם מסוג הריסה ובניה ופרויקטים של פינוי בינוי ועל כך אני גאה מאוד", אומר גידי הוד.

לשאלה, מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום, השיב גידי הוד: "לקצר באופן דרסטי את תהליכי הרישוי והתכנון המסורבלים עד מאוד – זה אפשרי."

קארן חרס- ברנזון : "זה סיפוק אדיר לקחת פרוייקט חסר סיכוי ולהפוך אותו לסיפור הצלחה"
קארן חרס- ברנזון הינה בעלים של פירמת ברנזון ליווי דיירים בהתחדשות עירונית, המציעה ללקוחותיה פתרונות קצה בליווי, יעוץ וסיוע לדיירים המעוניינים בכניסה לתהליך התחדשות עירונית.

חרס- ברנזון היא מחלוצות ענף ההתחדשות העירונית, ומהנשים הראשונות שעשו דרכן בתחום. הפירמה שבבעלותה פועלת מאז שנת 2007 ומעניקה לדיירים שירות כולל לאורך כל שלבי התהליך, החל מבחירת נציגויות, מכרזי עורכי דין, התמחרות יזמים, בחירת מפקחים ושמאים, דרך פתרון סוגיות של בעלי דירות מול יזמים וגישור בין בעלי הדירות ועד סיום הפרויקט ומסירת מפתחות הדירה החדשה.

את דרכה בתחום החלה לפני 16 שנים כמעט במקרה ועד מהרה מצאה בו את יעודה. הפרויקט הראשון שלה היה פרויקט קטן בהרצליה, ובעקבותיו הגיעו מגוון פרויקטים נוספים מצפון ועד דרום. במשך כל שנות פעילותה יצגה חרס-ברנזון בעלי דירות בלבד והיא פועלת לקדם את הצרכים והאינטרסים שלהם אל מול היזמים והגורמים הנוספים הפעילים בפרויקט.

קארן חרס ברנזון // צילום: יח"צ
קארן חרס ברנזון // צילום: יח"צ

״תחום ההתחדשות העירונית הוא מאוד מורכב. יש בו נדל״ן, פסיכולוגיה, משפטים, בני אדם, מורכבויות של החיים והמון שירותיות ובכל אלה אני מרגישה כמו דג במים", אומרת קארן חרס-ברנזון ומוסיפה ״יש לי יכולת ליצור אמון ותקשורת מצויינת עם דיירים ויכולת מאוד גבוהה לזהות בעיות שמפריעות לכל דייר ולפתור אותן בצורה מעשית לשביעות רצונם.״

במרוצת השנים ליוותה קארן חרס- ברנזון דיירים בלמעלה מ- 100 בניינים בכל רחבי הארץ וכיום מתמקדת בפרויקטים גדולים של פינוי בינוי, בהיקף של מאות ועד אלפי יחידות דיור, ובדגש על ערי הפריפריה.

״למי שלא מכיר אותי, אני אחת שלא מוותרת. היכן שאחרים מרימים ידיים אני רק מתחילה להפשיל שרוולים. זה מוביל לאחוזי הצלחה מאוד גבוהים ואמון בפרויקטים שאני מלווה וגם מאפשר לי לקדם פרוייקטים בצורה יחסית מאוד מהירה. זה סיפוק אדיר לקחת פרוייקט חסר סיכוי תכנוני ו/או אנושי ולהפוך אותו לסיפור הצלחה וסיפור לדוגמה״, אומרת חרס-ברנזון בגאווה, בהתייחסה להישגיה.

לשאלה מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום השיבה קארן חרס- ברנזון: ״אני ממליצה לכל מקבלי ההחלטות לקדם משמעותית את ערי הפריפריה בתחום ההתחדשות. כדי שהדבר הזה יתאפשר יש לתת לדיירים 25 מטר תוספת וליזמים ליהנות מהרווח היזמי שמקובל במרכז. בצורה הזו אנחנו נראה את ערי הפריפריה משגשגות ומתחדשות בצורה דרמטית תוך פחות מעשור.״

עו"ד עמיר רייסמן: "התחום בחר בי ואני בחרתי בו בחזרה"
עמיר רייסמן הינו עורך דין ונוטריון, שותף מייסד במשרד רייסמן דויטש ושות', המציע מגוון שירותים משפטיים בתחומי המקרקעין וההתחדשות העירונית, תוך התמקדות בייצוג בעלי נכסים בעסקאות התחדשות עירונית.

צוות המשרד, המורכב מ- 25 עורכי דין, מעניק ללקוחותיו מעטפת שלמה של ליווי משפטי מקצועי, בכל שלבי הפרויקט על כלל מרכיביו השונים.

אל התחום ההתחדשות העירונית נכנס עו"ד רייסמן בשנת 2006, לאחר שהתוודע לראשונה לתמ"א 38 והבין את הפוטנציאל הגלום בה. מאז אותו היום הפכה ההתחדשות העירונית למרכז עיסוקו או כפי שהוא מתאר: "התחום בחר בי ואני בחרתי בו בחזרה".

עמיר רייסמן // יח"צ
עמיר רייסמן // יח"צ

משרד רייסמן דויטש ושות' ליווה ומלווה מאות פרויקטים של התחדשות עירונית, בהם מתחמי ענק בני מאות דירות במתכונת פינוי בינוי, וכן בנייני בוטיק העוברים חידוש במתכונת תמ"א 38. במרוצת השנים רשם המשרד הישגים משמעותיים, בהם כ-100 פרויקטים שכבר הגיעו אל קו הסיום.

מבין כל מאות הפרויקטים, ביקש עו"ד ויסמן לשים זרקור על אחד, שבו הוא גאה במיוחד: "לפני כ-10 שנים הגיעו למשרדי נציגות של 72 בעלי דירות ברחוב דרך השלום בתל אביב. החל מאותו הרגע ניהלנו הליך מסודר לבחירת יזם, החתמנו 100% מבעלי הדירות על הסכם התחדשות עירונית ומאז עברנו כל קושי תכנוני אפשרי בכדי להוציא את הפרויקט אל הפועל. מדובר במסע ארוך וקשה, אשר מגיע בימים הקרובים אל היתר הבניה המיוחל ועל כך אני גאה מאד", אומר עו"ד רייסמן.

לשאלה מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום, השיב עו"ד עמיר רייסמן: "להמשיך להקל על התהליך התכנוני אשר מהווה כיום את החסם העיקרי בקידום העסקאות."

פולי טטרו: "הממשלה לא מספקת את הפתרונות הראויים לאתגרים ולקשיים בענף"

פולי טטרו הינו שותף ומייסד חברת טופ קפיטל, המתמחה במימון חוץ בנקאי לפרויקטים בנדל"ן. הוא נחשב לפורץ דרך בתחומו וכמי שהצליח לייצר אלטרנטיבה למערכת הבנקאית בישראל.

את החברה שבבעלותו הקים טטרו בשנת 2009 ביחד עם שותפו גיא רוזן, והיא נחשבת כיום לאחת מחברות המימון החוץ בנקאי הוותיקות והמנוסות בענף. במסגרת עיסוקה, מעניקה החברה מעטפת מימון מלאה ליזמים, הכוללת פוליסות חוק מכר ומסגרות אשראי לבניה כולל משלים הון עצמי. בנוסף עוסקת החברה במימון קבוצות רכישה, הלוואות גישור והשבחה לנכסים. בין שותפיה האסטרטגים חברות כמו  לידר שוקי הון, הפניקס ביטוח, מור גמל, ילין לפידות והבנק הבינלאומי.

נכון להיום מנהלת החברה מעל 100 פרויקטים בהיקפי אשראי של למעלה מ-7 מיליארד ₪, ועם לקוחותיה נמנות כמה מחברות הנדל"ן המובילות במשק הישראלי.

פולי טטרו // צילום: דרור סיתהכל
פולי טטרו // צילום: דרור סיתהכל

טטרו, שכאמור נחשב לאוטוריטה מוערכת בעולם הנדל"ן וההתחדשות העירונית, חתום במהלך 15 שנות פעילותו על פריצות דרך והצלחות מרשימות, בהן גם פרויקטים עם מורכבויות שהבנקים סרבו לממן ובזכות פתרונות המימון שהעניקה להם חברת טופ קפיטל – יצאו לפועל. בין שלל ההישגים, ישנו הישג אחד שבו טטרו גאה במיוחד, כפי שהוא מספר: "ההישג שמשמח אותי יותר מכל שאר ההישגים הם אותם יזמים צעירים שהגיעו אלינו לפני עשור והיה להם קושי להשיג מימון לפרויקטים שלהם. ישנם המון יזמים צעירים שהחלטנו בצעד אמיץ בחברה לתמוך ולהאמין בהם למרות חוסר ניסיונם, ומרביתם כיום יוזמים פרויקטים גדולים משמעותית וממשיכים יחד איתנו לפתח את הארץ", אומר פולי טטרו בגאווה.

לשאלה מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום, השיב פולי טטרו: "לצערי אנו מצויים כיום בימים קשים מהתקופות הרעות שידעה המדינה. יזמים נאלצים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים הקשורים בין היתר להתייקרות הביצוע, עיכובים בלוחות הזמנים וקושי מכירת מלאי. בתוך כל האתגרים הללו מרגיש שהממשלה אינה תומכת מספיק ואינה מספקת את הפתרונות הראויים לפחות לחלק מהאתגרים והקשיים, ולכן ענף הנדל"ן סוג של מתנהל מעצמו. מקבלי ההחלטות חייבים לסייע היום יותר מתמיד בקידום מהיר של הליכים סטטוטוריים והכנת התשתית הנדרשת להגדלת מלאי הדירות בכל רחבי הארץ ובכלל זה בכל הקשור להתחדשות עירונית במרכזי הערים."

קיקה ברא"ז : "התחדשות עירונית בפריפריה בעיני היא שליחות"
קיקה ברא"ז, אדריכלית, מייסדת ושותפה במשרד קיקה ברא"ז אדריכלים ומתכנני ערים.

משרדה של אדר' ברא"ז יחגוג בקיץ הקרוב 30 שנות פעילות, שכוללות שורה ארוכה של פרויקטים רחבי היקף, שעיצבו במידה רבה את הנוף הישראלי והפכו את המשרד למוביל בתחומו. לאורך השנים התמקצע משרדה בתכנון למגורים על כל נגזרותיו ובכלל זה תכנון קומפלקסים גדולים ומורכבים, מעונות סטודנטים, דיור להשכרה, משרדים ומסחר. בעשור האחרון בין יתר תחומי הפעילות, מוביל המשרד תכנונן של אלפי יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית.

אחת ההתמחויות המרכזיות של המשרד הוא בתכנון אורבני שנותן מענה להתחדשות מרכזי ערים גדולות, תוך מתן דגש על יצירת קהילות עירוניות וחוויית מגורים, כפי שמתארת אדר' ברא"ז: "התחדשות עירונית היא לא רק הליך של מבנים, אלא גם של אנשים. אנו מאמינים ביצירת קהילות עירוניות וחוויות מגורים ובאדריכלות שנובעת ממחשבה חדשנית על החיים בעיר, אדריכלות שנותנת מענה לסוגיות חברתיות מקומיות."

במקביל להובלת פרויקטים באזורי הביקוש, פועל המשרד לקידום התחדשות עירונית בערי הפריפריה, במסגרת היותו משרד מתכנן עבורהרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. כחלק מפעילות זו ביצעה אדר' ברא"ז וצוות משרדה מיפוי ואיתור של מתחמים פוטנציאלים להתחדשות עירונית בערים סיסמיות בצפון הארץ, ובימים אלו מקדמים תכנון למספר מתחמים אלו. "לכולנו ברורה חשיבותה של התחדשות עירונית, הן בפן הפיזי והן בפן החברתי, אך עד כה רק ערים חזקות, בעלות ערכי קרקע גבוהים, נהנו מהליכים אלה, לכן הבשורה של התחדשות עירונית בפריפריה בעיני היא שליחות ואני שמחה לקחת חלק פעיל בעשייה זו." אומרת אדר' ברא"ז בגאווה.

אדר' קיקה בראז // צילום: רז רוגובסקי
אדר' קיקה בראז // צילום: רז רוגובסקי

לשאלה מה הצעתך למקבלי ההחלטות בתחום, השיבה אדר' קיקה בראז: "זה לא חדש שהליכים בירוקרטיים של אישור התוכנית ולאחריה הוצאת היתר בניה מתפרסים על שנים רבות. מדובר בקבועי זמנים לא סבירים שבולמים את פיתוח הערים, שדרוג התשתיות ומרחבים ציבוריים. לכולם ברור שנדרש ליעל את מנגנון אישור התוכניות וכאן תפקידה של המדינה לבוא עם פתרונות יצירתיים. אם מדובר במחסור בכוח אדם ברשויות המקומיות אז כדאי לבחון פתרון של ועדות מקצועיות, בין משרדיות ייעודיות לתוכניות התחדשות שיכללו את נציגי המחוז יחד עם רשויות המקומית. אם מדובר במורכבויות תכנוניות של פרויקטי התחדשות עירונית אזי שווה לשקול הליך משולב של תב"ע והיתר, או לפחות תב"ע מפורטת משולבת תוכנית עיצוב ופיתוח. בעיני נדרשת כאן חשיבה מחוץ לקופסא ועל מקבלי ההחלטות להמציא פתרונות המזרזים את ההליכים הסטטוטוריים ללא פגיעה באיכות התוצר התכנוני."

אסף סימון: ״היזמים צריכים ודאות בבירוקרטיה, עובדים ומדיניות״.
אסף סימון הינו מנכ"ל בסט ייזום, המהווה את הזרוע היזמית של קבוצת בסט ומתמחה בייזום והקמת מבני מגורים, מסחר, משרדים ומלונאות. לחברה פעילות ענפה בתחום ההתחדשות העירונית והיא מעורבת בתכנון ובהקמה של אלפי יחידות דיור בפריסה ארצית רחבה.

אסף סימון, שהחל את תפקידו כמנכ"ל בסט ייזום בינואר 2024, הוא בעל יותר מ-20 שנות ניסיון בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית. הוא החל את דרכו ככלכלן בסקטור הנדל"ן של מזרחי טפחות, ובהמשך שימש בשורה של תפקידים באפריקה ישראל, האחרון שבהם- מנכ"ל אפריקה התחדשות עירונית, תפקיד בו כיהן במשך 7 שנים.

במרוצת השנים הוביל סימון עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית בהיקף של אלפי יחידות דיור בכל רחבי הארץ, רבים מהם כבר הושלמו ואוכלסו. הידע הרב והניסיון המקצועי בביצוע, בשיווק ובאכלוס, הפכו אותו לאחד המנהלים המובילים בתחומו.

אסף סימון // צילום: אורי כרמי | Depositphotos
אסף סימון // צילום: אורי כרמי | Depositphotos

חברת בסט ייזום, בניהולו של סימון, מציעה ללקוחותיה שירות כולל תחת קורת גג אחת – החל מייזום הפרויקט ועד ביצועו בפועל באמצעות חברת בסט בנייה, הזרוע המבצעת מקבוצת בסט. החברה, שנהנית מאיתנות פיננסית, מקצועיות וניסיון ארוך שנים, שמה דגש מרכזי על איכות התכנון והמוצר המוגמר שמקבלים בעלי הדירות.

לשאלה מה עצתך למקבלי ההחלטות, השיב אסף סימון: ״לייצר ודאות. אנחנו כיזמים צריכים ודאות שנוגעת בשלושה תחומים מרכזיים: בבירוקרטיה שאוכלת אותנו, בצורך בעובדים שהענף צמא להם וברמת המדיניות. באשר לכל השאר- השוק כבר יעשה את שלו.״

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות