banner
אדריכלית מרינה רכטר-רובינשטיין // צילום טל איילון
אדריכלית מרינה רכטר-רובינשטיין // צילום טל איילון

ספיישל עם אדריכלית מרינה רכטר רובינשטיין

מדור ספיישל מכיר לקוראיו באופן אישי את האנשים שמאחורי העשייה בתחום האדריכלות, העיצוב והסטיילינג. הכירו את אדריכלית מרינה רכטר רובינשטיין

תחום עיסוק וניסיון: בוגרת תואר שני בארכיטקטורה מטעם אוניברסיטת מינסק, מייסדת המשרד ReMa אדריכלים המתמחה בתכנון ועיצוב פנים למגזר העסקי והפרטי. בעלת ניסיון מקצועי של למעלה מ-20 שנים בתחום, כולל הוראה ב"שנקר" – בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב. טרם הקימה את משרדה, עבדה כ- 17 שנים כאדריכלית בכירה במשרד "מיכי סתר אדריכלים".

זיכרון מתחילת הקריירה: גם אחרי שנים של עשיה רבה וזכיה במספר תחרויות מקצועיות, אני עדין נזכרת בהתרגשות בתקופה הסמוכה לעלייתי ארצה, אז התחלתי לעבוד במשרד האדריכלים של מיכי סתר. די בתחילת דרכי מוניתי כאחראית על ניהול תחרות בה השתתפנו ובעקבותיה זכינו לתכנן את משרדי אחת מחברות התקשורת הגדולות במדינה. עבורי זאת היתה אבן דרך מקצועית שהובילה אותי להתעסק בתכנון חללים מורכבים ומגוונים.

מה מניע אותך: העשייה שלי מורכבת מנדבכים רבים אך ללא ספק הדבר שגורם לי את הסיפוק הרב ביותר הוא לראות את לקוחות המשרד מאושרים. אני והצוות עושים הכל על מנת לספק להם מעטפת שמגבה את החלומות, הצרכים והמאווים שלהם עד לכדי יצירת מציאות פרקטית וייחודית.

פרויקט אהוב בכל הזמנים: התרגשתי מאוד מביקור בכנסיית האור באוסקה יפן שתכנן האדריכל טדאו אנדו. המבנה הברוטליסטי- מודרני שיצר אנדו עשוי כולו מבטון וחף ממוטיבים נוצריים מסורתיים (פרט לצלב שבחזיתו). מעטפת הבטון מעצימה את אווירת הצניעות והמנימליזם וניכר כי לכל קו אותו תכנן יש משמעות, הכל עובד בהרמוניה ובדיוק מופתי.

עקרון שלא תתפשרי עליו: תכנון מדויק ונכון. התכנון הוא המפתח להצלחת הפרויקט בעוד העיצוב הוא נגזרת שלו. התכנון מתבסס על תכנית/ חתך והוא משקף בצורה המיטבית את ההתנהלות בחללים ואת אורחות חייהם של השוהים בהם, בין אם מדובר בחללי עבודה ובין אם מגורים.

משהו אחד שהיית משנה במקצוע: מודעות. רבים לא מודעים למורכבות המקצוע. הוא אחד המקצועות היחידים שמשלבים בין יצירה להנדסה והאדריכל הוא זה שבמידה רבה יקבע את הצלחת הפרויקט.

הכי אהוב עלייך: שלב התכנון – ליצור רעיון גלובלי שמכתיב את אורח החיים של האנשים, מעין תכנית ראשית שהיא המפתח לכל שאר הנדבכים. יש הטועים לחשוב שמדובר בסקיצה ואני מקפידה לתקן- מדובר ברעיון שלוקח זמן רב לגבש ולשפר. הרעיון מהווה בסיס איתן שניתן לשינוי והוא זה שקובע את מהלך החיים, את הסגנון וכיוב'.

חלום אישי: להשתמש בידע שצברתי לאורך השנים כדי לגרום אושר וסיפוק לכמה שיותר אנשים.

טיפ לאדריכלים ומעצבים בתחילת הדרך: להישאר קשובים ללקוח לאורך התהליך מבלי להתפשר על עקרונות תכנוניים. הלקוח הוא זה שישתמש בחללים אך בידכם הידע לתכנן אותם בצורה המיטבית. בתוך כך, אף פעם לא להפסיק להתפתח וללמוד: ספרות, תערוכות, מאמרים,התבוננות בסיורים- כל דבר שיעצור אתכם מלעמוד במקום ויגרום לכם להמשיך ולהתפתח.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות