banner
השכונה החדשה במתחם ביאליק בעיר בית שמש // הדמיה: בר לוי אדריכלים
השכונה החדשה במתחם ביאליק בעיר בית שמש // הדמיה: בר לוי אדריכלים

בדיקה: היזמים של ההתחדשות העירונית הגדולה ביותר בבית שמש נבחרו מייד בסמוך לפרוץ המלחמה

עשר שנים לתחילת הפרויקט וכשבועיים לאחר שבת השחורה, אושרו היזמים שיקדמו את המתחם הגדול ביותר בעיר, בהתערבות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

קבוצת נתיב וישראקפ גרנד יקימו 2,000 יח"ד במתחם ביאליק בעיר בית שמש, כך נודע השבוע, זאת לאחר שהאישור על זהות החברות שנבחרו נחתם כשבועיים בלבד לפרוץ המלחמה על ידי עינת גנון, סמנכ"לית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מה שמעיד על תגובה מהירה לצורך המיידי בקידום התוכניות שיאפשרו לאלפי תושבי העיר ביטחון ואיכות חיים בדירות חדשות עם ממ"ד (מרחב דירתי מוגן). 

הדרך לבחירת היזמים היתה ארוכה, והבשורה הגיעה בתקופה רבת משמעות: "לאחר עשור הבשילו התנאים ליציאה לדרך של פרויקט התחדשות עירונית", דיווח החברות כעת, עם החזרה לחיים של שגרת חירום בעיצומה של המלחמה. 

מדובר במתחם המשתרע על שטח שכ-140 דונם, אותו נבחרה לקדם חברת ישראקפ גרנד, שזכתה במכרז הדיירים יחד עם קבוצת נתיב. המתחם ממוקם ברחובות ביאליק, בני דן, המעפילים והעליה, במסגרתו ייפונו כ-350 דירות בכ- 45 בניינים קיימים, שבמקומם ייבנו כ-2,000 יח"ד חדשות בשכונה בכ-35 מגדלי מגורים שבין 9-30 קומות, לצד כ- 13,000 מ"ר למסחר, תעסוקה ודיור מוגן ועוד כ-27 דונם שטחים ציבוריים פתוחים ובנוסף, שטחי ציבור. 

מתחם ביאליק ממוקם בחלק הוותיק של העיר בית שמש והינו ממתחמי הפינוי בינוי הגדולים והמשמעותיים בסביבה. לפרויקט תב"ע (תוכנית בניין עיר) מאושרת והוא תוכנן על ידי משרד האדריכלים "פרימוביץ' בס". החברות שנבחרו מספרות על הדרך הארוכה לרגע המבטיח: "בשנים האחרונות חלו עיכובים בקידום הפרויקט בשל ניסיונות של יזמים נוספים להיכנס לפרויקט, חרף העובדה שלקבוצת נתיב היה היקף חתימות משמעותי, דבר שלא אפשר את קידומו והוצאתו של הפרויקט אל הפועל". 

שכונת ביאליק בבית שמש // צילום: afifon
שכונת ביאליק בבית שמש // צילום: afifon

 

לדבריהן, בחודשים האחרונים, בהובלת הרשות להתחדשות עירונית בראשות עינת גנון ובשיתוף פעולה בין כלל הגורמים הרלוונטיים, נערך מכרז לבחירת חברה יזמית שתחבור לקבוצת נתיב במטרה לקדם את הפרויקט לשלב הבניה והפיתוח. חברת ישראקפ גרנד נבחרה במכרז לחבור לקבוצת נתיב, אשר פעלה במתחם מראשית הפרויקט ובימים האחרונים הושלמה העסקה, כך נמסר, "בכוונת החברות להאיץ את התכנון והוצאתו לפועל של הפרויקט תוך שיתוף פעולה הדוק עם בעלי הדירות במתחם. בימים אלו הנהלת החברות נערכות לפתיחת משרדי הפרויקט בלב השכונה על מנת לאפשר נגישות ומענה לבעלי הדירות במתחם, תוך מינוי צוות ייעודי לפרויקט". 

ישראל אבוחצירא, מנכ"ל ישראקפ גרנד, מסר כי: "שיתוף פעולה בינינו לקבוצת נתיב פיתוח, מהווה מכפיל כח ומוציא את הפרויקט לדרך חדשה. זכייתנו במתחם, מאפשרת את קידום הפרויקט על ידי חברה אחת משותפת אשר תוביל לקידום הפרויקט באופן מקצועי ומהיר, תוך מתן ראש שקט וביטחון לבעלי הדירות."

שמחה גריידינגר // צילום: אוראל כהן
שמחה גריידינגר // צילום: אוראל כהן

שמחה גריידינגר, יו"ר קבוצת נתיב, מסר כי: "שיתוף הפעולה מאפשר לנו לקדם את הפרויקט בהתאם לסטנדרטים הגבוהים של הקבוצה וללא עיכובים מיותרים. אנו מברכים את העוסקים במלאכה אשר קידמו את המכרז באופן אינטנסיבי עד לסיום המוצלח, ומודים לדיירים במתחם על הבעת האמון לאורך כל הדרך".

את החברות הזוכות ייצג משרד ERM – אפשטיין רוזנבלום מעוז, על ידי שותפי מחלקת הנדל״ן במשרד עוה״ד אהרן שמעון ויואב זהבי.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות