מתחם המלונאות של אבי כראל באילת // הדמיה: Studio 251
מתחם המלונאות של אבי כראל באילת // הדמיה: Studio 251

אילת: דירות הנופש חוזרות למרכז ההשקעות

350 מיליון שקל יושקעו בדירות נופש למגורים מול השדה המתפנה. ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי: "הזדמנות שלא הייתה כדוגמתה בעיר ליזמים שרוצים לבנות באזור המתפנה ובאזור הסובב אותו"

מגדילים 08.01.2019

המתחם באילת // הדמיה: Studio 251

ב-22 בינואר צפוי להיפתח שדה התעופה רמון שליד אילת ויחד אתו צפויות להגיע השקעות חדשות לעיר הדרומית. אחת מהן, בסך 350 מיליון שקל, תושקע במגורים, דירות נופש ומלונאות בשטח הסמוך לנמל התעופה הישן. המתחם משתרע על פני 15 דונם ונרכש לפני כשנה וחצי מחברת טרמוסינטקס אחזקות בבעלות אריק יעקב וסמואל שטקר תמורת כ-40 מיליון שקל. הפרויקט, יוזמת קבוצת כראל, יכלול 223 דירות בטאבו בנות 2 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים וכן מלון חמישה כוכבים הכולל 155 חדרים.

על דיווח הקבוצה, לצורך הקמת החלק המלונאי בפרויקט, היא חתמה עם רשת מלונות בראון על הסכם שכירות וניהול, במסגרתו הרשת תמתג את המתחם כולו. כמו כן, הרשת תנהל את בית המלון ותעניק שירותים מלונאים לדיירי מתחם המגורים שירצו בכך. מדובר בהסכם ל-25 שנה בהיקף כספי של כ-150 מיליון שקל.

הדירות יהיו בבעלות הדיירים בטאבו
המתחם, שתוכנן על ידי אדריכל העל יהודה פייגין, צפוי לקבל היתר בנייה בתקופה הקרובה. על פי התכנון הבנייה תסתיים בתוך כשלוש שנים. לדברי היזם אבי כראל, "בראון 42 מעלות הוא מוצר חדש בישראל ובוודאי באילת. מצד אחד מתחם מלונאות מופרד מהמגורים. הדירות נמצאות בבעלות הדיירים בטאבו, כלומר מדובר בדירות לכל דבר שהרוכשים יכולים לשהות בהן 365 יום בשנה. מצד שני הם יכולים לקבל את כל שירותי המלון, המתקנים שבו וליהנות בנוסף משדרת בילויים וקולינאריה משובחת".

אבי כראל // יחצ
אבי כראל // יחצ

דירות נופש לא הוכיחו את עצמן ככישלון?
"אחת הבעיות שזיהנו באילת היא שהרבה ישראלים רכשו בעבר דירות נופש בעיר ולאחר מכן גילו שצריך לנקות אותה, לרכוש מזון לפני שמגיעים אליה, לכבס ובקיצור לעבוד ולא לנפוש. בפרויקט הזה אנחנו נותנים מענה לבעיה הזאת. מצד אחד יש לך דירה לכל דבר מצד שני אתה יכול לרכוש שירותים מלונאים ולפני שאתה מגיע לדירה שלך צוות המלון יגיע, ינקה אותה ויכין אותה למגורים".

אז כמה זה יעלה לכם? דירת 2 חדרים בשטח של 46 מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר תעלה החל מ-1.1 מיליון שקל ודירות גן החל מ-1.3 מיליון שקל. לדברי כראל, "דרישות השוק האילתי השתנו בשנים האחרונות עם התפתחות התיירות בעיר. אנו עדים ליותר ויותר ישראלים הרוכשים דירות באילת למטרות השקעה ונופש. הצרכן הישראלי הבין שתמורת הון עצמי נמוך יחסית הוא יכול לרכוש דירה באילת, להשכיר אותה רוב השנה ולהשתמש בה לצרכי הנופש של משפחתו. בישראל מדובר בתופעה חדשה יחסית אבל באירופה וארה"ב מאוד מקובל לרכוש דירה ולפקוד אותה בחודשי הקיץ ובסופי שבוע. גם שם מדובר בדירות הממוקמות בכפרים עיירות או ערי חוף וקיט".

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי: "פינוי השדה הישן מהווה אתגר תיכנוני דרמטי בחיי העיר אילת. מצד שני הוא מהווה הזדמנות שלא הייתה כדוגמתה בעיר ליזמים שרוצים לבנות באזור המתפנה ובאזור הסובב אותו. צריך לזכור כי ברגע שהשדה מתפנה את גם מגבלת גובה ולכן יש מקום להמון יוזמות. על פי התכניות של רשות שדות התעופה, השדה הישן צפוי להיסגר סופית בסביבות חודש אפריל".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות