banner
הדמיית הפרויקט // סטודיו לומו
הדמיית הפרויקט // סטודיו לומו

המשקיעים נכנסים לנדל"ן המניב ללא חשש: 2,500 מ"ר בקריית מוצקין נמכרו לקבוצה של בעלי מקצועות חופשיים

פריסל בפרויקט משרדים בקריית מוצקין נחתם במכירת 2,500 מ"ר, מחציתם לקבוצת משקיעים מקומית, בהנחה ממכירי הפרויקט, שמתחילים ב-13,000 שקל למ"ר

חברת גשם החזקות מדווחת על תוצאות המכירה המוקדמת בפרויקט המשרדים כורדני סקוור מוצקין, שהסתיימה עם מכירת 2,500 מ"ר משרדים, מתוך מלאי של 15,000. כמחצית משטח המשרדים נמכר בעסקה גדולה עם קבוצה מקומית של משקיעים ובעלי מקצוע חופשים, ובהם עורכי דין, רואי חשבון, סוכני ביטוח ומשרד תיווך נדל"ן. המכירה התבצעה כאמור במחיר הנחה וכעת המחירים עומדים על החל מ-13,000 שקל למ"ר. 

מוטי אביטן, בעלי חברת קוואטרו השקעות נדל"ן, המתחמה בהשקעות קנייה קבוצתית ומי שעומד מאחורי ארגון הקבוצה, מספר על השיקולים לרכישה: "אנחנו קבוצה של כ-14 רוכשים שהתאגדו יחד, מחציתם בעלי מקצוע שרכשו לשימוש עצמי ומחציתם משקיעים. בחרנו להשקיע דווקא בפרויקט זה משורה של סיבות –הפרויקט נמצא בפריים לוקיישן, במיקום מרכזי בלב שכונה חדשה ויוקרתית, ממש על פארק ירוק ושוקק חיים שצמא לשטחי מסחר ותעסוקה צמא למסעדות, גלידריות בתי קפה ועוד. השכונה מורכבת מאוכלוסייה בעלת מעמד סוציו אקונומי גבוה. היצע המשרדים ושטחי המסחר יחסית נמוך מאוד בכל האזור. בנוסף דרכי גישה מצוינות, גישה מהירה לכבישים ראשיים, תחנת רכבת ותחנות מטרונית במרחק הליכה. הפרויקט עצמו מרשים מאוד מבחינה אדריכלית והתכנון ברמה מאוד גבוהה. ניכר כי חשבו שם על הכל. היזם חזק ואמין".

האם נראה נהירת משקיעים לנדל"ן המניב?
"אנו רואים יתרונות רבים להשקעה במשרד, החל מקבלת מימון גבוה של 75% ולפעמים גם יותר גם אם מדובר בעסקה שניה שלישית ויותר. להבדיל מהשקעה בדירת מגורים ששם מעסקה שניה ומעלה המימון האפשרי יורד רק ל50%. בנוסף, בעבר ניתן היה לפרוש משכנתא או הלוואה לקניית משרד רק ל-12 שנה וכיום אפשר גם ל-25 שנה וזה מקל על ההחזר החודשי של הרוכש. נוסיף לזה מס רכישה נמוך משל קניית דירת מגורים שניה וכל אלה מעלים את הכדאיות של השקעה בנדל"ן מסחרי על נדל"ן למגורים.
"עניין נוסף הוא כמובן מחירי הדירות שעלו משמעותית והתשואות על השקעה במגורים נשחקו. אני מאמין שבעסקה קניה מכירה מהירה ניתן לעשות על ההשקעה גם תשואה של 100%-50% על החלק של ההון העצמי ישר לאחר קבלת טופס 4".

יוסי מזרחי // צילום: גשם החזקות
יוסי מזרחי // צילום: גשם החזקות

בינתיים לא ראינו ביקוש לצפון, מה השתנה?
"כמעט ולא היה היצע מתאים. במרכז נבנו מגדלים ענקיים שיצרו היצע נרחב, ופה לא. לדעתי זה רק יילך ויגבר מהנקודה הזאת, כי אנשים יבינו שהתשואות גבוהות יותר וההון העצמי שצריך להביא נמוך יותר".

פרויקט כורדני סקוור מוצקין החל להיבנות לאחרונה, המתחם כולל מרכז בשטח של 15 אלף מ"ר, ובגובה של 5 קומות. הקומה הראשונה תהיה בגודל של 5,000 מ"ר ותשמש למסחר ובארבע הקומות הנותרות ייבנו משרדים בהיקף של 20 אלף מ"ר – עד כ-40 משרדים בקומה בגודל ממוצע של 60 מ"ר. המתחם נמצא בשכונת משכנות אמנים החדשה ובצמידות לשכונת נווה גנים, אשר כיום יש בה כ-3,500 יח"ד והיא עתידה לגדול לכ-6,000 יח"ד בשנים הקרובות. לדברי יוסי מזרחי, מנכ"ל ובעלים משותף בחברה היזמית גשם החזקות, מציין כי: "הפרויקט זוכה לביקוש רב מהרגע שיצא לשיווק".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות