ערן סיב // צילום: סיון פרג
ערן סיב // צילום: סיון פרג

התאחדות קבלני השיפוצים מזהירה מהעסקה בלתי חוקית של בני נוער

"לבני נוער חסרה ההכשרה המתאימה, הידע והניסיון בעבודות הבניה והשיפוץ ולכן הם מהווים סיכון לעצמם ולאחרים באתר בניה וחשוב שהם עצמם כמו גם הוריהם והמעסיקים, יהיו מודעים לכך"

מגדילים 04.06.2019

תמונה: ערן סיב // צילום: סיון פרג

מאת: ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים בישראל

שיעור הנפגעים בתאונות עבודה בתחום הבניה לא יורד מהכותרות ומעסיק רבות את כל הגורמים בתחום. כידוע, בתקופת החופש הגדול המתחיל ממש בקרוב, ישנם בני נוער אשר פונים לחיפוש עבודה גם בענף הבניה והשיפוצים. לקראת מועד זה, אנו קוראים לעוסקים בתחום, לשמור על החוק ועל בטיחות בני הנוער ולהימנע מהעסקתם במהלך הקיץ, ומזהירים כי על פי משרד העבודה והרווחה חל איסור גורף על העסקת בני נוער בענף הבניה. תקנות עבודת בני נוער אוסרות כיום על העסקת בני נוער באתרי בניה ובתהליכי ייצור. יש לציין כי איסור העסקה זה אינו חל, על נערים ונערות אשר עברו הכשרה מקצועית.

יודגש כי לבני נוער חסרה ההכשרה המתאימה, הידע והניסיון בעבודות הבניה והשיפוץ ולכן הם מהווים סיכון לעצמם ולאחרים באתר בניה וחשוב שהם עצמם כמו גם הוריהם והמעסיקים, יהיו מודעים לכך. הקיץ הוא עונה בה הענף פועל ביתר שאת וזקוק לידיים עובדות ולכן צריכה להיות הקפדה של כל הגורמים על בטיחות בעבודה ואופי המועסקים.

ענף השיפוצים לא פחות מסוכן מענף הבניה הרוויה ומחייב אותנו, קבלני השיפוצים לקחת אחריות על העובדים שלנו. בני נוער המגיעים לעבוד בחופש הגדול ללא ידע, ניסיון או הבנה של המקצוע מסכנים את עצמם ואת שאר העובדים באתר. בני הנוער שגילם מעל 18 שנה ורשאים לבחור את עבודתם, צריכים להבין שללא הכשרה לא יוכלו למלא תפקידים אחרים באתרים ואם זהו תחום בו הם מעוניינים לעבוד אנו מציעים לפנות ללימודים והכשרה מתאימה בטרם הגעה לאתר בניה. כמובן מי שמגיע לעבודה באתר בניה, גם אם מדובר בעבודת ניקיון האתר בלבד, חייב לעבור תדרוך של כללי בטיחות, חייב להצטייד בביגוד והנעלה מתאמים, להשתמש בכל אביזרי הבטיחות הדרושים ולהישמע להוראות המעסיק.

התאחדות קבלני השיפוצים אשר פועלת להסדרת ענף השיפוצים בישראל ולמיגור תופעת החאפרים בענף, תערוך החודש את הכנס השנתי שלה, בו יידונו אנשי מקצוע בין היתר, בנושאי הבטיחות באתרי העבודה נושא עליו ההתאחדות מקפידה ואותו היא מקדמת, ובכלל זה העסקת בני נוער באתרי העבודה.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות