banner
התחדשות עירונית בתל אביב של חברת גרניט // הדמיה: Pitom Studio
התחדשות עירונית בתל אביב של חברת גרניט // הדמיה: Pitom Studio

היזמים שמבינים את אנשי תל אביב – "בונים את הבתים שאנחנו היינו רוצים לגור בהם"

יוסי הררי, מנכ"ל חברת גרניט, המקדמת התחדשות עירונית בת"א בראיון אישי: "אנחנו חיים ונושמים את העיר עוד מהצבא, דרך הרווקות ועד גידול המשפחות שלנו בעיר"

מירב דוסטר בשיתוף חברת גרניט 04.04.2023

חברת גרניט מתמחה בייזום פרויקטי התחדשות עירונית בתל אביב, והינה חברת בת של אפי קפיטל נדל"ן, חברה ותיקה ומוערכת עם גב כלכלי איתן המתמחה בהקמת מתחמי מגורים, מגדלי משרדים ומסחר, לוגיסטיקה ואחסון ונמנית עם השורה הראשונה של חברות הייזום והבנייה הגדולות והמובילות בישראל. 

שלושה מבכירי החברה – מנכ"ל חברת גרניט, יוסי הררי, סמנכ"ל הפיתוח העסקי, תומר שמר, ומנהל התכנון והרישוי, איתי כהאן – כולם מתגוררים בתל אביב שנים רבות, ברבעים שונים של העיר, וחלקם אף נולדו בעיר. לדבריהם, יש יתרון מובהק להיכרות העמוקה עם תל אביב בקידום פרויקטים בעיר. 

"אנחנו חיים ונושמים את העיר כבר הרבה מאד שנים – עוד מהצבא, דרך הרווקות ועד גידול המשפחות שלנו בעיר, ולכן אנחנו מבינים את הצרכים של האוכלוסייה המקומית בתל אביב, יודעים מה הם רוצים, מכירים את הסטנדרטים שהם שואפים אליהם ומכירים את הציפיות. השיח תמיד בשקיפות, בהוגנות ובגובה העיניים – אנחנו שכנים", אומר יוסי הררי, "מהצד של בעלי הדירות, התחושה שמישהו מבין אותם ויודע בדיוק למה הם מכוונים, כך שהם מרגישים בבית. יש לנו חלק בעיצוב האורבני של הנוף התל אביבי כמו שאנחנו אוהבים ורוצים לראות אותו".

התחדשות עירונית בתל אביב של חברת גרניט // הדמיה: Pitom Studio
התחדשות עירונית בתל אביב של חברת גרניט // הדמיה: Pitom Studio

כשהררי אומר 'צרכים' ו-'סטנדרטים תל אביביים' הוא מכוון ל"מערכות חיסכון בחשמל ומים, תקני בנייה ירוקה, מערכות מחזור, חדר סטודיו לטובת שיעורי יוגה או פילאטיס, גינה קהילתית שדיירי הבניין יוכלו לטפח ופסיליטיז נוספים שהקהל התל אביבי מחפש".

לדברי תומר שמר, בבניינים התל אביביים רמת הגמר של הבניין חשובה מאד. "הבנייה החדשה בתל אביב מאוד נקייה בקו שלה, אין צורך מוגזם לשילוב עתיר חומרים, להיפך, יש כאן משהו עדין, פונקציונלי שיש בו יותר מהות וברמת ביצוע גבוהה מאד. הבניינים בתל אביב יחסית מאופקים מצד אחד ומצד שני פרמיום וסופר פיין. אנחנו בונים בניינים שאנחנו היינו רוצים לגור בהם ושמרגש אותנו לראות בעיר".  

אחד הפרויקטים שאליהם מתכוון שמר נמצא ברחוב צירלסון 21 בתל אביב, בקרבה לפארק הירקון. בבניין הקיים 6 דירות, ולאחר הריסתו הבניין החדש ייבנה כבניין בוטיק אקסקלוסיבי הכולל 12 דירות בלבד. התמורות לדיירים כוללות דירות תמורה חדשות וגדולות יותר, שתי מרפסות שמש לכל דירה וחניה בחניון תת קרקעי קונבנציונלי. הבניין מצוי כיום בהליך קבלת היתר בנייה, ולקראת החלטת וועדה מקומית לתכנון ובנייה. "התכנון והעיצוב שלו מאוד מוקפדים", אומר הררי, "תכנון חכם ורמת פונקציונליות גבוהה, ניצול נכון של השטחים הציבוריים והחלל הפרטי, מיקסום של כמות החדרים בשטח הדירות. זהו בניין שמאכלס משפחות בשכונה שבה מתגוררות משפחות צעירות, לכן מתוכננת גם גינה קהילתית שתשרת את דיירי הבניין". 

יוסי הררי // צילום: עמרי רוזנגרט | Depositphotos
יוסי הררי // צילום: עמרי רוזנגרט | Depositphotos

לדברי הררי, בכדי להגיע לסטנדרטים הגבוהים בפרויקטים אותם מקדמת חברת גרניט, מושקעות שעות ארוכות של חשיבה על מנת להגיע לתכנון אידיאלי, למקסם אותו ולהתאים אותו לצרכי בעלי הדירות. "לגרניט יש אדריכל בית שמכהן כמנהל התכנון של החברה, פונקציה יחסית ייחודית בחברות בוטיק בהתחדשות עירונית. האדריכל מפקח על האדריכלים שמתכננים את הפרויקטים שלנו במקצועיות רבה, שממקסמת את פוטנציאל ההשבחה לבעלי הדירות. בנוסף, אנחנו חברת בוטיק וההתייחסות שלנו לכל פרויקט היא כאל עולם ומלואו, אנחנו בוחרים להישאר חברת בוטיק, וזה ניכר בהשקעה הגבוהה שלנו בכל פרויקט אותו אנחנו בוחרים לקדם". 

*בשיתוף עם חברת גרניט

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות