צילום: דוברות עיריית נוף הגליל
צילום: דוברות עיריית נוף הגליל

נוף הגליל: טופס 4 לאכלוס קריית הממשלה הגדולה בצפון הארץ

המתחם הוקם בהשקעה של 400 מיליון שקל ויאכלס כ-1,400 עובדים. ראש העיר, רונן פלוט: "כל משרדי הממשלה יפעלו תחת קורת גג אחת, כמו בירושלים הבירה. מדובר בעוגן חשוב לצמיחה כלכלית של העיר"

כרמלה קופר 03.07.2022

ראש עיריית נוף הגליל רונן פלוט מסר הבוקר לנציגי "סולל בונה" היתר היסטורי לאכלוס קריית הממשלה הגדולה והמתקדמת שהוקמה בצפון הארץ:  מדובר במבנה בן 10 קומות עיליות, שתי קומות מרתף ושלושה מפלסי חניה תת קרקעיים. המתחם הוקם בחמש השנים האחרונות על ידי סולל בונה, בהשקעה של 400 מיליון שקלים מכספי המדינה. הקרייה מתפרסת על שטח של  43 אלף מ"ר, מיועדת לאכלס  1,400 עובדים המועסקים ב – 20 משרדי ממשלה בתוכם: פנים, בריאות, רשויות התכנון, מבקר המדינה, חינוך, קליטה, רווחה, משפטים, בינוי ושיכון, ראש הממשלה. משרד החינוך יהיה הראשון לעבור לבניין כבר בחודש הקרוב, ומיד לאחר כניסתו  ייהרס המבנה הישן בו שכן. 

צילום: דוברות עיריית נוף הגליל
צילום: דוברות עיריית נוף הגליל

"זהו יום חג לא רק לנוף הגליל אלא לכל אזור הצפון", מסר ראש העיר, רונן פלוט, "הבשורה הגדולה בהקמת קריית הממשלה היא איגום היסטורי של  20 משרדי ממשלה שונים והנגשתם תחת קורת גג אחת לאחר שהיו מפוזרים בחלקים שונים של העיר. אזרחים לא יצטרכו יותר לכתת רגליהם ממקום למקום על מנת לקבל שירותי מימשל.  כל משרדי הממשלה יפעלו תחת קורת גג אחת, כמו בירושלים הבירה. מעבר לשירות לאזרח, מדובר בעוגן חשוב לצמיחה כלכלית של העיר, בהיותו מעסיק  1,400 איש מעניק שירותים לעסקים רבים וממנף את נוף הגליל כעיר מחוז הצפון".

טופס האכלוס נמסר על ידי ראש העיר רונן פלוט במפגש חגיגי שהתקיים הבוקר בלשכתו בהשתתפות: מ"מ רה"ע ויו"ר הועדה לתכנון ובניה, אלכס גדלקין, מנכ"ל העירייה, עדי מלכה, מהנדסת העיר אתי בוצין, ומנהל הועדה המקומית לתכנון ובניה גיא עמית לנדסמן. מטעם סולל בונה השתתפו: דורון מילר, סמנכ"ל חטיבת הבנייה, סמיון כוגן, מנהל הפרויקט ואיליה דוידוביץ' מהנדס הביצוע.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות