החברה לפיתוח והתחדשות עירונית

החברה לפיתוח והתחדשות עירונית הינה חברה פרטית, המתמחה בייצוג בעלי דירות, אשר הוקמה ב 2006 ע"י עו"ד יריב בר דיין ואדריכל גיל שנהב, ולימים הצטרף אליה עם התפתחותה והגדלת היקפי פעילותה, איש הנדל"ן ניר שמול, המשמש מנכ"ל החברה.

החברה מעניקה מעטפת ביצועית רחבה ונותנת מענה בתחום החברתי, הארגוני, השיווקי, הכלכלי, המשפטי, האדריכלי, השמאי וההנדסי.

החברה פיתחה את "המודל החברתי", בו היא מייצגת ומלווה כ 2,500 משפחות בכ–30 פרויקטים של פינוי בינוי, עם פוטנציאל לכ–7,500 יחידות דיור חדשות. בין היתר אחראית החברה לקידום פרויקטי פינוי בינוי נרחבים בשכונת נוה שרת בתל אביב ובדרום העיר לצד פרויקטים בהוד השרון, בת ים, הרצליה, פתח תקווה, פרדס חנה, רמת גן, טירת כרמל, רמת השרון ועוד.

המודל מיישם ומשלב מרכיבים חברתיים וכלכליים וממזג אותם לכדי תהליך, אשר מטרתו הינה למקסם עבור בעלי הדירות את התמורה, תוך הגדלה משמעותית של סיכויי המימוש של הפרויקט.

המודל החברתי ב 6 שלבים:

 • פניית בעלי הדירות לחברה.
 • בדיקות היתכנות כלכלית, משפטית ואדריכלית.
 • גיבוש בעלי הדירות תחת מטריה מקצועית.
 • הגשת תב"ע בשם בעלי הדירות וטיפול באישורה.
 • פרסום מכרז סגור ליזמים מובילים.
 • יציאה לביצוע וליווי בעלי הדירות במהלך הבניה, עד לקבלת הדירות החדשות.

יתרונות המודל החברתי:

 • סיכויי היתכנות גבוהים.
 • צמצום הסחטנות.
 • תהליך איכותי על בסיס הצלחה.
 • תמורה מרבית לבעלי הדירות.
 • תהליך המבוסס על מימון פרטי.

התחדשות עירונית במודל החברתי הייחודי בו בעלי הדירות הנם היזמים והשולטים בגורלם, היא המפתח להצלחת החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, יחד עם בניית אמון, זהות אינטרסים, שיתוף, שקיפות ויצירת וודאות. המודל החברתי הינו שילוב מנצח בו מקודמים הפרויקטים במשולש הזהב של בעלי הדירות, הצוות המקצועי והרשות המקומית.

החברה לפיתוח והתחדשות עירונית הינה מחלוצות התחום וחרטה על דגלה את נושא ההתחדשות העירונית ככלי משולב חברתית וכלכלית, אשר יכול להניב עשרות אלפי דירות חדשות באזורי הביקוש כל שנה. זהו פתרון אמיתי למצוקת הדיור בישראל.

ניר שמול – מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, חברת ש. ניר, יליד 1977, נשוי ללילך, אב לנעם, מיכאלה ואמי, בוגר תואר ראשון בהצטיינות במנהל עסקים ושיווק מהמרכז האקדמי רופין בתכנית BA למנהלים ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. בעל ניסיון רב, של למעלה מ 15 שנה בעבודה עם חברות יזמיות מובילות, בעל רקע נרחב במימון, ניתוח ובדיקה של פרויקטים יזמיים לצד ניסיון שיווקי רחב היקף בתחום הנדל"ן בארץ ובחו"ל.

מייסד ומנכ"ל של חברת ש.ניר, המשלבת בין שיווק בנייני מגורים הכוללים מחתמי בוטיק, שיווק לתושבי חוץ, התחדשות עירונית ושיווק מתחמים מסחריים וקניונים.

יו"ר ש.ניר העמותה למען הזדמנות שווה בחינוך ובתרבות הישראלית.

אדריכל גיל שנהב – יליד 1961, נשוי ואב ל – 3. בוגר הטכניון בהצטיינות בשנת 1988, שותף עם דנית שנהב במשרד כנען שנהב אדריכלים, המעסיק כ – 35 עובדים, גיל, בעל ניסיון של למעלה מ 25 שנה בתכנון מגדלי יוקרה, שכונות מגורים, דיור מוגן, בניה ירוקה, מבני משרדים ומסחר. מומחה בתכנון פרויקטים של התחדשות עירונית, בעל ניסיון עשיר בעבודה מול הרשויות השונות, יו"ר הפורום הישראלי לגורדי שחקים ובניה עירונית ISRAEL-CTBUH.

מבעלי החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, מפתחת "המודל החברתי" בהתחדשות עירונית.

עו"ד יריב בר-דיין – יליד ראשל"צ, 1965, נשוי ואב לשלושה. בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן , 1994.

בעלים ומייסד של משרד עורכי הדין יריב בר-דיין, משרד בוטיק איכותי המתמחה בתחום המקרקעין והינו אחד מהמשרדים המובילים בארץ בתחום ההתחדשות העירונית על רובדיו השונים.

יריב הוא חבר קבוע בצוות "השולחן העגול" של משרד הבינוי והשיכון לתחום הפינוי בינוי, יועץ בהליכי חקיקה, מרצה ומרכז השתלמויות מקצועיות, כותב מאמרים ומשתתף בכנסים בתחום ההתחדשות העירונית.

שם החברה החברה לפיתוח והתחדשות עירונית
שנת הקמה 2006
סה"כ פרויקטים
אזור פעילות כל הארץ

צוות הנהלה

ניר שמול // יחצ

ניר שמול

גיל שנהב // צילום גיא גלעד

אדריכל גיל שנהב

יריב בר דיין // צילום: שירעד ניסים

עו"ד יריב בר דיין

וידאו

כתבות שיכולות לעניין אותך

ספיישל עם שי דוד

מדור ספיישל מכיר לקוראיו באופן אישי את האנשים שמאחורי העשייה בתחום האדריכלות, העיצוב והסטיילינג. הכירו את שי דוד,...
מגדילים 21.02.2019
כל הפרוייקטים, כל הכתבות, כל היועצים, כל הספקים במקום אחד!
נשמח לדבר אתך
נגישות