banner
פרויקט AIR גבעתיים של חברת ICR // הדמיה: 3dvision
פרויקט AIR גבעתיים של חברת ICR // הדמיה: 3dvision

חברת ICR מרחיבה את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית

לאחר שבמשך 30 שנה ביססה את מעמדה בהקמת מתחמי מגורים ברחבי הארץ, חברת ICR תופסת את מקומה כשחקנית בולטת גם בתחום ההתחדשות העירונית, ומציעה חווית מגורים יוצאת דופן

תוכן ממומן, בשיתוף עם חברת ICR

מה אתם מרגישים כשאתם שומעים את צמד המילים "התחדשות עירונית"? חשש מפני תהליך ממושך שיארך שנים? התרגשות לקראת השבחת הנכס שבבעלותכם ושיפור איכות החיים שלכם ושל בני משפחתכם? אין ספק, תחום ההתחדשות העירונית הינו תחום שמעורר רגשות מעורבים. התרגשות וציפייה לקראת שדרוג משמעותי באיכות החיים, לצד חשש מפני ה"לא נודע" שטומן בחובו תהליך של עזיבת הבית בו גידלתם את משפחתכם ומעבר לבית זמני לתקופה של שלוש שנים.  

אכן תהליך של התחדשות עירונית הינו תהליך מורכב שדורש תעצומות נפש, סבלנות והכלה אף בסופו – בית חדש ומרווח, סביבת מגורים משודרגת ונכס בעל ערך שוק גבוהה בהרבה. 

אז איך מתחילים את תהליך ההתחדשות העירונית? למי פונים? איך בוחרים את היזם? מי דואג לזכויות של בעלי הדירות ? ומה אם קורה משהו לא צפוי – איך מתמודדים?

"אנחנו מתמודדים עם שאלות כאלו כל יום", מספר מורדי שבת, מנכ"ל חברת ICR, יזמית נדל"ן המתמחה בעולמות ההתחדשות העירונית "ואני חייב לומר, שאנחנו מאד שמחים שהשאלות האלה עולות. כי זה אומר שאנשים מבינים שכדי שהמהלך יצליח, בעלי הדירות (ואני בכוונה מקפיד על הטרמינולוגיה הזו כי היא מדגישה את ענין השותפות בינינו) צריכים לצידם מישהו שיודע להעניק מענה לשאלות האלה, מישהו שילווה אותם בצורה בטוחה, צעד אחרי צעד, יציע פתרונות יצירתיים, יפיג את החששות וכן, במובן מסוים, יחזיק להם את היד לאורך כל הדרך להגשמת החלום שלהם לדירה חדשה".

חברת ICR פרצה לתודעה בזכות שיתוף הפעולה בין שתי ענקיות בשוק הנדל"ן בישראל: קבוצת ישראל קנדה וקבוצת ראם מגורים (משפחת נקש). במהרה היא תפסה תאוצה והיום מנהלת יותר מ-30 פרויקטים של פינוי-בינוי בעיקר במרכז הארץ, אבל גם בפריפריה.

התחדשות עירונית: הזדמנות מדהימה או הימור מסוכן?
"משבר הדיור" הינו תופעה שמלווה את מדינת ישראל לאורך כל שנות קיומה. 

מצד אחד יש לנו את "השיכונים" – שכונות שלמות של בתים זהים כמעט אשר נבנו מבלוקים במהלך שנות השישים על מנת לספק פתרונות אכלוס לכמות גדולה של אנשים. 

השכונות האלו, אשר שירתו נאמנה דורות רבים של תושבים עומדות עד היום, ומטבע הדברים הבניינים התיישנו ורבים מהם כבר מהווים סכנה (ברובם אין מרחב מוגן, הם לא עמידים מפני רעידות אדמה וכל זה מבלי לדבר על האפשרות שהבניין פשוט קורס, כמו שקרה לפני שנה בחולון ורעננה) וברור כי הגיע העת לחדש אותן. 

לצד ההתיישנות הטבעית של הבניה, יש את ההיבט הדמוגרפי. האוכלוסייה הולכת וגדלה ויש צורך אמיתי בעוד ועוד יחידות דיור אלא שמשאב הקרקע במדינת ישראל מוגבל והוא ממשיך להצטמצם. לכן קם הצורך להרוס בניינים נמוכים ולבנות במקומם מגדלי מגורים.   היום כבר ברור לחלוטין, שהתחדשות עירונית / פינוי בינוי היא הפתרון היחיד למשבר הדיור. עם זאת, בעלי הדירות לא ממהרים להפקיד את הנכס שלהם בידי היזם ובצדק. 

בעלי הדירות דורשים בטחונות ואסמכתאות אבל מעל הכל דורשים להכיר את היזם שבידו הם בוחרים להפקיד את הנכס שלהם, מבקשים להיחשף גם לפרויקטים אחרים המצויים בפורטפוליו של היזם ולהתרשם מההתנהלות שלו לאורך זמן".

פרויקט הנטקה של חברת ICR // הדמיה: 3dvision
פרויקט הנטקה של חברת ICR // הדמיה: 3dvision

"חוסן כלכלי וניסיון זה כבר לא מספיק היום": האקס-פקטור של חברת ICR
לחברת ICR ניסיון מוכח של למעלה מ-30 שנה בייזום פרויקטים למגורים בערים רבות בישראל, ביניהם מתחמי יוקרה מוכרים לכל כמו מידטאון או דה-וינצ'י בתל-אביב ועוד עשרות פרויקטים שנמצאים בשלבי פיתוח ובניה שונים. ניסיונה המוכח של החברה והחוסן הכלכלי המרשים שלה הם רק המאפיינים הסטנדרטיים של ICR.

אלמנט האקס פקטור של ICR מתבטא דווקא בהון האנושי שלה – שדרת ניהול חזקה ומשובחת וצוות עובדים מקצועי ומסור, ובמבנה הארגוני שלה – תחום ההתחדשות העירונית הוא חלק אינהרנטי מהחברה וכלל עובדי החברה מעורבים בקידום פרויקטים של התחדשות ומעניקים שירות לבעלי הדירות בפרויקטים השונים. 

"אחד הערכים שמובילים אותנו ב- ICR הינו ערך השקיפות. אנחנו לא מפחדים משאלות קשות ויודעים להפיג את החששות. אנחנו מכירים היטב את השטח ויודעים לגבש חזון תכנוני שמציג פרויקט מעולה מחד, ואשר עומד במבחן המציאות מאידך והכל בתיאום מלא ובשיתוף מול בעלי הדירות ", מוסיף מורדי שבת. "אנחנו יודעים להקשיב ומבינים לליבו של כל אחד מבעלי הדירות. כל אחד מעובדי החברה מבין את גודל המעמד כאשר הוא ניצב מול אדם שכרגע חתם על ההסכמה למסור לנו את הבית שלו על מנת שבעוד כמה שנים יוכל לחזור לבית חדש וליהנות משיפור משמעותי באיכות החיים. האמון שנותנים בנו בעלי הדירות הוא זכות גדולה וכל אחד מצוות העובדים ב- ICR מרגיש את מלוא כובד האחריות".

האקס פקטור הזה הינו ייחודי בנוף חברות הנדל"ן בארץ ולכן לא ממש מפתיע שנכון לכתיבת שורות אלו היא הספיקה לצבור פרויקטים בהיקף של למעלה מ- 14,000 יחידות דיור בערים שונות בישראל: לא רק תל-אביב, רמת גן והרצליה, אלא גם חיפה, ירושלים, גבעתיים , לוד והיד עוד נטויה.

בין הפרויקטים הבולטים של החברה שנמצאים כרגע בביצוע אפשר למצוא את פרויקט YAM בבת-ים – פרויקט התחדשות עירונית הקורם עור וגידים בימים אלו. במסגרת הפרויקט פינתה החברה 55 בעלי דירות, הרסה 4 בניינים קיימים וכיום הפרויקט, הכולל שני מגדלים בני 30 קומות וסה"כ 290 יחידות דיור, מצוי בביצוע מתקדם. רוב הדירות בפרויקט נמכרו ונותרו בו פנטהאוזים אחרונים. 

פרויקט התחדשות עירונית נוסף אותו מבצעת ICR בימים אלו הינו הקמת שכונת מגורים חדשה – שכונת הגפן – בהרצליה, אחת הערים בהן ההתחדשות העירונית כבר מזמן הפכה לחלק מהנוף. במסגרת הפרויקט פינתה החברה 124 בעלי דירות והרסה 9 בנייני רכבת ישנים ברח' בר כוכבא הוותיק בעיר, ובימים אלו מצויה בעיצומה של עבודות הבניה להקמת השכונה החדשה אשר תכלול 8 בניינים וסה"כ 400 דירות. שכונת הגפן תוכננה כך שתכלול שטחים משותפים רבים לרווחת הדיירים בדגש על משפחתיות והכל במטרה לשמר את המרקם השכונתי ואת האופי הקהילתי של האזור. רוב הדירות נמכרו ונותרו בו פנטהאוזים אחרונים.

פרויקט התחדשות עירונית שלישי אשר מקדמת החברה בימים אלו הינו פרויקט AIR  במתחם ההסתדרות בגבעתיים, במסגרתו עתידה החברה לפנות את 117 בעלי דירות (אשר כבר בחרו את דירותיהם החדשות במגדלים שיקומו), להרוס 4 בנייני רכבת ישנים ובמקומם להקים פרויקט אורבני צעיר ותוסס הכולל 3 מגדלי מגורים בני 24 קומות וסה"כ 333 יחידות דיור בגבעתיים. 

ניתן להתרשם כי כל אחד מהפרויקטים שונה מאוד מבחינת האופי שלו. אכן, חברת ICR "תופרת" כל פרויקט לפי מידה כך שיתאים לסביבה ובראש ובראשונה לתמהיל בעלי הדירות במתחמים הקיימים. החברה מקפידה על תכנון יעיל אשר מבקש לתת מענה לצרכים של בעלי הדירות – "אם מדובר באזור של משפחת אז נחשוב על חדרי ג'ימבורי, חדרי קולנוע וכד', אם מדובר על אזור הכולל אוכלוסייה מבוגרת יותר אז נתכנן אטריום הכולל ספרייה מובנית ופינות עבודה מאובזרות בתצורת WE WORK.

הדמיית פרויקט AIR גבעתיים // 3dvision
הדמיית פרויקט AIR גבעתיים // 3dvision

אבל יחד עם כל השוני, יש משהו שמאחד בין כל הפרויקטים של חברת ICR: יוקרה נגישה. שינוי תפיסה וקביעת סטנדרטים חדשים בבניית דיור למגורים, לפיהם גימור גבוה ומחשבה מושקעת נגישים לכל מי שרוצה לרכוש נדל"ן בישראל.

חוסן כלכלי, ניהול טוב ועמידה בלוחות הזמנים לצד המקצועיות, המצוינות והיכולת למקסם את השבחת הנכס מאפיינים את כל הפרויקטים של חברת ICR, אבל בסופו של דבר, מה שהופך אותנו לאחת השחקניות הבולטות בשוק הנדל"ן למגורים וההתחדשות העירונית בפרט זו היכולת להעניק לבעלי הדירות במתחם חווית מגורים ייחודית וליצור במיוחד עבורם מגוון שטחים ציבוריים שמוסיפים יוקרה ומשדרגים את המתחם.

"אנחנו מבינים שקיימת חשיבות עליונה לפן קהילתי", מסכם שבת. "בכל רגע נתון, בכל פרויקט מעבר לכך שכל אחת ממשפחות הדיירים תקבל מאיתנו בסוף התהליך דירה חדשה ויפה, אנחנו דואגים לתת מענה גם לצרכים החברתיים שלהם. כשיש לדיירים ולנו חזון משותף, זה עוזר לאורך כל הדרך ונותן תחושה של ביטחון ואמינות. אנחנו מאמינים ביחסי שכנות טובה ומשדרים זאת כלפי חוץ בכל הזדמנות. כל פרויקט שלנו בסופו של דבר זה לא בניין או מתחם בניינים, אלא לפני הכל קהילה מגובשת של אנשים שחלומם התגשם".

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות