banner
מבט על רחוב וייסבורג העתידי בשכונה // בר לוי דיין אדריכלים
מבט על רחוב וייסבורג העתידי בשכונה // בר לוי דיין אדריכלים

פתח תקוה: העירייה המליצה להפקדה על תכנית יוספטל הכוללת כ- 3,278 יח"ד

עיריית פתח תקוה המליצה להפקיד את תוכנית ההתחדשות העירונית בשכונת יוספטל, במסגרתה יפונו כ- 992 יח"ד ישנות. ראש העיר, רמי גרינברג: "אנחנו עושים צדק היסטורי" נעם סלע, ראש המינהלת: "זהו צעד ענק להתחדשות העירונית בפתח תקוה"

 

כרמלה קופר 30.09.2021

הוועדה המקומית פתח תקוה המליצה להפקיד את התכנית המפורטת להתחדשות עירונית בשכונת יוספטל, אשר קודמה על ידי העירייה, מינהלת ההתחדשות העירונית "כרמים" והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. 

התכנית ממוקמת במזרח העיר ומקודמת מזה כשנתיים, בהשקעה של כ- 5 מיליון שקל, והיא משתרעת על שטח של 335 דונם. בשכונת יוספטל קיימות כיום 1,380 יחידות דיור, במבני שיכונים וכן במבנים צמודי קרקע. כ- 992 מתוך יחידות הדיור הקיימות מיועדות להתחדשות עירונית, אשר במסגרתה מבני השיכון יהרסו וייבנו במקומן כ-3,278 יח"ד חדשות. בנוסף, בחלקה הצפוני של השכונה קיימים שטחים שאינם בנויים, ובהם מוצעת בנייה חדשה.

כמו כן, התכנית המוצעת עתידה להגדיל את שטחי המסחר משמעותית עם 16,000 מ"ר למסחר ו- 12,000 מ"ר לתעסוקה, בעיקרה לאורך רחוב וייסבורג, העתיד על פי החזון העירוני להפוך לרחוב עירוני-מסחרי משמעותי, שיקשר את מזרח העיר למרכז העיר. 

בעירייה מציינים כי התכנית מגדילה באופן משמעותי את שטחי הציבור הבנויים והפתוחים בשכונה, ומציעה כ-52 דונם של שטחי ציבור בנויים וכ-57 דונם של שטחים פתוחים, לרבות פארק שילווה את נחל מזור, הקמת בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, מועדוני נוער וקשישים ומרכז תרבות.

מבחינה תנועתית, התכנית מסדירה את החיבורים אל תכנית סירקין העתידית ומציעה רשת אופניים המתחברת לצירים העירוניים והבינעירוניים, והיא שמה דגש על הגדלת הקישוריות לתחבורה ציבורית, לרבות תחנות אוטובוסים חדשות ברחובות הפנימיים וצירי תחבורה ציבורית חדשים.

רמי גרינברג // דרור סיתהכל
רמי גרינברג // דרור סיתהכל

רמי גרינברג, ראש עיריית פתח תקוה, אמר כי: "אנחנו עושים צדק היסטורי עם תושבי שכונת יוספטל. אישור הועדה המקומית הינו צעד משמעותי בדרך להתחדשות המיוחלת – לה התושבים מצפים שנים רבות. בשורה זו מתאפשרת לאור האצת מלאכת התיכנון, העבודה האינטנסיבית של המינהלת להתחדשות עירונית "כרמים" – אותה הקמתי עם כניסתי לתפקיד, ובהמשך לשיתוף הפעולה עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. בתכנית הושקעו כ- 5 מיליון שקלים ובמסגרתה יוחלפו מבני השיכון הישנים והרעועים במבנים חדישים תוך שימת דגש לפתרונות התנועתיים ולפיתוח התשתיות באזור. התכנית מגדירה פיתוח נרחב של מרחבים ירוקים ופארקים בשכונה וכן מגדילה באופן משמעותי את היקף מבני הציבור והחינוך, ושטחי המסחר.  ההתחדשות העירונית בשכונת יוספטל מחוייבת מכורח המציאות ותאפשר איכות חיים מיטבית עבור תושבי השכונה". 

אלעזר במברגר // יחצ
אלעזר במברגר // יחצ

אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, מסר כי: "פתח תקווה נמצאת בתאוצת התחדשות עירונית, המגיעה לשכונת יוספטל שדייריה ציפו לכך שנים רבות. התכנית המרשימה מציעה פתרון למחסור בשטחי המסחר והציבור, ובטוחני שהדבר ישדרג את סביבת מגורי תושבי יוספטל ותושבי השכונות הסמוכות. זוהי אחת מתכניות הדגל להתחדשות עירונית שמקודמות היום על-ידי הרשות הממשלתית במסלול ישיר לתכנון מפורט של שכונה שלמה. אנו מברכים על התקדמות התכנית, ועל שיתוף הפעולה של העירייה עמנו ועם המינהלת הפועלת תחתינו. הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תמשיך להשקיע בתכנון העיר פתח תקווה, ולאפשר לתושבים סביבת מגורים נעימה ובטוחה יותר".

נעם סלע, ראש מינהלת כרמים להתחדשות עירונית // דרור סיתהכל
נעם סלע, ראש מינהלת כרמים להתחדשות עירונית // דרור סיתהכל

נעם סלע, מנהל המנהלת להתחדשות עירונית "כרמים", אמר כי: "זהו צעד ענק להתחדשות העירונית בפתח תקוה. האישור והמלצה  של הועדה המקומית היא בשורה של ממש לתושבי שכנת יוספטל בפרט ולעיר פ"ת בכלל. שכונת יוספטל הינה פרויקט דגל בעבודתה של מנהלת כרמים, החל משלב התכנון דרך המפגש ושיתוף הציבור עם הדיירים. השכונה הזו זקוקה להתחדשות עירונית והיום עשינו צעד גדול בדרך להגשמת החלום והפיכתה של יוספטל לשכונה מתחדשת ואיכותית". 

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לכנס הנדל"ן השנתי | כל בכירי הענף במקום אחד!

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

אושרו התקנות לחוק פינוי בינוי

שר המשפטים חתם על התקנות לחוק פינוי בינוי, המפרטות את ההוראות הנוגעות לביצוע כנס דיירים, מסמך הצעת יזמים,...
כרמלה קופר 14.02.2022