banner
דור אוחנה // צילום: רמי זרנגר | Depositphotos
דור אוחנה // צילום: רמי זרנגר | Depositphotos

דור אוחנה: "ברגע שדיירים 'סרבנים' יבינו שחשיבות ההתחדשות העירונית גדולה – יקטנו ההתנגדויות"

הרכישה של מתחם דלקול במרכז העיר לוד, פירגון לעיריית לוד ולחברה הכלכלית על ההישג וכיצד ניתן יהיה לבלום את עליות המחירים? דור אוחנה, מנהל פיתוח עסקי בקרן מרתון להשבחת נדל"ן מסכם את שנת 2021 באופטימיות

המהלך שעשה את השנה
"הקטנת אחוז ההסכמות בפרויקטים של התחדשות עירונית ל-66% שאושרה בוועדת הפנים- הינה פריצת דרך בהתייחסות לעולם ההתחדשות העירונית ואף יכולה להיות מהפכה של ממש אשר יכול להשפיע בטווח הארוך באופן ישיר על יציאה מהכוח אל הפועל של פרויקטים רבים יותר וכתוצאה מכך יגדיל משמעותית את היצע דירות המגורים במרכזי ערים מרכזיות בהן היה קשה לשווק קרקעות בשנים האחרונות מכיוון שכמעט ואין קרקעות פנויות וזמינות באזורים אלו. ברגע שהדיירים "הסרבנים" בפרויקטים יבינו שכוחם קטן יותר ושחשיבות ההתחדשות העירונית בראייה רחבה גדולה יותר מאשר אינטרסים אישיים כאלו ואחרים- הם יקטינו את התנגדויותיהם ועל ידי כך יגרמו לפרויקטים להתקדם בצורה מהירה יותר תוך שיתוף פעולה מלא עם בעלי הדירות במטרה שכלל הצדדים ייצאו מרוצים מהתהליך".

מה היו הפרויקטים המשמעותיים שקידמתם בשנה החולפת?
"הרכישה המשמעותית ביותר השנה עבור קרן מרתון הינה רכישת מתחם דלקול אשר מתפרס על כ-50 דונם במרכז העיר המרכזית-לוד הממוקמת באזור המרכז, כרבע שעת נסיעה ממטרופולין תל אביב. עסקה זו עתידה לשנות פני שכונה שלמה – שכונת הרכבת, כאשר במקום מפעל תעשייתי מיושן תוקם שכונת מגורים חדשנית ושוקקת חיים בעירוב שימושים אשר תמנה אלפי יחידות דיור וכן שטחי מסחר ותעסוקה. 

"מיד עם רכישת המתחם ובעיצומו של מבצע "שומר החומות" הקרן נחשפה לפעילות עיריית לוד והחברה הכלכלית, פעילות רצינית ועניינית אשר מאפשרת ליזמים להתקדם במהירות עם התכנון בד בבד עם שמירה על צרכי העיר והתושבים, כל זאת מתוך שליחות אמיתית ורצון לקדם את העיר ואת הפרויקט בצורה האיכותית והתכליתית ביותר- תוך שמירה על חשיבה מחוץ לקופסה שבאה לידי ביטוי בדחיפת הפרויקט לקבלת מעמד של תכנית וותמל"ית- בעקבות המשמעות המרכזית שלה בשדרוג אזור שלם שהוזנח במשך שנים.

מתחם מפעל דלקול // יחצ
מתחם מפעל דלקול // יחצ

"תוכניות דומות מקדמת הקרן גם על קרקעות נוספות שנרכשו במרכזי ערים כגון רמת גן, מדובר על קידום תב"ע בעירוב שימושים למאות יח"ד, תעסוקה ומסחר וכן במרכז העיר נתניה, למתחם שיכלול את "קולנוע השרון" המיתולוגי ויכיל כ-200 יח"ד שטחי תעסוקה ומסחר".

מה התחזית שלך לשנת ?2022
"עירוב שימושים משמעותי, תוך הכנסת מתחמי תעסוקה, מסחר וכו' לתוך שכונות המגורים כך שתושב יוכל לגור-לעבוד ולבלות באותו מתחם ללא הצורך להתנייד למרחקים, יכול לשדרג את חיי התושבים בכל עיר בישראל.

"בנושא מחירי הדיור, בטווח הארוך רק הגברה משמעותית של קצב שיווקי הקרקעות ע"י מנהל מקרקעי ישראל וכן הגדלת ההיצע ע"י קידום תוכניות פרטיות בנפחים גדולים ובקצבים מהירים בדומה לתוכנית דלקול, במקביל לקידום משמעותי של התחדשות עירונית, קיצור משמעותי של הליכי התכנון והרישוי אשר מעכבים יזמים בקידום תוכניות- נוכל לבלום את עליות המחירים ואולי אף לגרום לשינוי המגמה. 

"בטווח הקצר-המשך שיווקי הקרקעות בתוכניות מחיר למשתכן ומחיר מטרה למיניהן, במקביל להגדלת מיידית של היצע הדירות להשכרה ע"י קידום, עידוד ותמרוץ תוכניות שונות לדיור להשכרה לטווח ארוך הם שיוכלו לתרום למיתון מיידי של בעיית המחירים המחריפה".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות