banner
משה בן אהרן // צילום: מתוך אוסף פרטי
משה בן אהרן // צילום: מתוך אוסף פרטי

מי אימן את הלוחמים לפני הכניסה לעזה? תכירו את משה בן אהרון

הוא פתח עסק עצמאי, רגע אחרי כן גוייס אבל רואה רק את הטוב שיש לנו – עו"ד ושמאי משה בן אהרון, מאמן לוחמים ולוחם, מדבר מהחזית

משה בן אהרן, עו"ד ושמאי מקרקעין, השאיר בבית את רעייתו הגיבורה, שלושה ילדים ועסק חדש, וייצא למלחמה. עד היום הוא נמצא בשירות מילואים פעיל כלוחם ומדריך לוחמים. ברגעים הספורים שעומדים לרשותו, הוא אומר: "מתגעגע לימים שבהם האתגרים היו  במסגרת העבודה". 

בשגרה, עורך דין ושמאי מקרקעין בן אהרון, הינו מייסד ובעלים של משרד MBA. כעת, במלחמה הוא לוחם ומדריך לוחמה בחטמ"ר אפרים.

תאר את השינוי בשגרת החיים שעובר עלייך
"המערכה תפסה אותי רגע לאחר שיצאתי לדרך עצמאית, לאחר מעל 10 שנים בענף כשכיר. 

משגרה חדשה של בניית משרד, טיפול בלקוחות ובפרויקטים, מצאתי את עצמי מיום 8 באוקטובר נוסע ברחבי הארץ, ומאמן לוחמים מדהימים לקראת הכניסה הקרקעית. בהמשך עברתי לשרת כלוחם ומדריך לוחמים בחטמ"ר אפרים". 

למי או למה אתה הכי מתגעגע?
"מתגעגע לימים שבהם אתגרים היו סוגיות בעבודה, וסכנה היתה לפתוח שיחה פוליטית בחברותה. כמובן שהייתי רוצה להיות יותר בבית, עם אשתי היקרה ושלושת ילדי האהובים,  שהקטן ביניהם נולד חודשיים לפני המלחמה". 

מה תהיה ההשפעה של המלחמה על ההתחדשות העירונית?
"בענף ההתחדשות העירונית נראים ניצני האצה בקצב הליכי התכנון מצד מספר ועדות (לא כולן) וכולי תקוה שכך ימשיך. נראה שכיום גם בעלי דירות שבראשית התהליך לא היו מעוניינים בפרויקט, מבינים שהתשובה לשאלה: מה הרווח מהדירה החדשה (על כל הנלווים לה), המהווה סוגיה משמעותית וחשובה, שניה בחשיבותה במעלה לדירה ממוגנת עם ממ"ד בבניין שנבנה בבנייה חדשה, הממוגנת מפני רקטות ומפני רעידות אדמה". 

מה תהיה ההשפעה על עולם הנדל"ן?
"בטווח הקצר שוק הדיור מצוי בחוסר וודאות ומצב זה מהווה גם הזדמנות.

בשוק הדירות יד ראשונה, חברות רבות בשוק החזיקו מלאי רב של דירות מגורים עוד לפני המלחמה וגם כיום מעוניינות לממש את מלאי הדירות שברשותן. על רקע המלחמה, חוסר היכולת הכלכלית של משקי הבית הצעירים, לצד מצב הריבית, סוגית איתנות פיננסית של אותן חברות, חוסר הוודאות לאן הולך השוק, העדר כוח עבודה ועוד סוגיות רבות מרתיעות את הרוכשים ובכך מצמצם את שוק הרוכשים שכבר דולל רבות עוד בטרם פרוץ המלחמה. יחד עם זאת יש רוכשים שקולים לנצל הזדמנויות שהמצב הנורא מייצר ורצוי שכך יעשו. 

"בשוק דירות היד 2 ידע גם הוא ידע צינון משמעותי עוד לפני פרוץ המלחמה וגם שוק זה מצונן כיום כששני הצדדים, המוכרים והרוכשים ממעטים כל אחד מסיבותיו לבצע את העסקה. 

לדעתי, בטווח הארוך, מחסור ההיצע בדיור שכבר שנים לא מדביק את הביקוש (ממספר סיבות מרובה) לצד הערכות של עליה בגידול דמוגרפי טבעי לצד גידול מבורך בביקוש מצד יהודי הגולה, לצד התייקרות בכוח האדם לצד תשומות הבניה, אלו ועוד יגרמו להמשך עלייה בערך הקרקע ובשווי הנדל"ן בשל התייקרות כל הגורמים לייצור דירת מגורים". 

מה המסר שלך לעם ישראל?
"להמשיך לשפר את האחדות ולנסות לשמר אותה הלאה ל'יום שאחרי'. אני אישית שם לעצמי להחלטה לקנות כמה שיותר מוצרים ושירותים מחברות ובעלי מקצוע ישראלים, לרכוש בעסקים הקטנים ובנוסף, תיירות ונופש, גם אם בארץ הטיול יצא יקר יותר, עדיף להשאיר את הכסף כאן. ליבי עם המשפחות השכולות וכולי תקוה שהחטופים יושבו במהרה – עם ישראל חי ורק ביחד ננצח". 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות