banner
מתחם דוד המלך בלוד // הדמיה: משרד קיסלוב קיי אדריכלים
מתחם דוד המלך בלוד // הדמיה: משרד קיסלוב קיי אדריכלים

התגברו על מכשולי הקירבה לנתב"ג, ומתחם פינוי בינוי דוד המלך בלוד ממריא

אחרי התיאומים מול רשות שדות התעופה – הוחלט  להפקיד מתחם פינוי בינוי ענק עם 3,326  דירות חדשות

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), החליטה להפקיד תוכנית ענק להתחדשות עירונית במתחם 'דוד המלך' בלוד. לפני מספר ימים פורסם ב"מגדילים" כי התוכנית עלתה לדיון לקראת הפקדתה חצי שנה לאחר שנדחתה מסיבות טכניות, בעקבות הצורך בתיאומים מול רשות התעופה האזרחית, בשל מגבלות שנובעות מהקרבה לנתב"ג. ראש העיר, יאיר רביבו, אמר ל"מגדילים" עם הפרסום כי: "התכנית היא אותה תוכנית. הגרסה הראשונה נסגרה על ידי הותמ״ל מסיבות טכניות של החוק המחייב דיון להפקדה תוך 45 יום מאישור העמידה בתנאי הסף. הזמן שנדרש בין לבין היה לצורך קבלת אישור מלא של רת״א לגובה הבינוי המוצע בהתאם למגבלות גובה הבניה לצרכי בטיחות טיסה שעודכנו בשנה האחרונה. כעת יש אישור רת"א. כמו כן נוצל הזמן גם לטובת שיפור הכלכליות של שניים ממתחמי הפינוי בינוי. התכנית הזו משלבת גם פינוי בינוי איכותי וגולת הכותרת שלו הוא פינוי בינוי לקניון הישן במרכז העיר, שייהרס ובמקומו ייבנו מגדלי משרדים ומגורים וכמובן קניון חדש ומודרני".

התוכנית שקודמה על ידי עיריית לוד ומומנה על ידי רשות מקרקעי ישראל, הינה על שטח כולל של כ- 170 דונם, במרכז העיר לוד, והיא כוללת של 3,326 יחידות דיור חדשות שיוקמו במבני מגורים בני 7-9 קומות לצד מגדלים בני 27-36 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-1,013 יחידות דיור יוקצו לטובת דירות קטנות (עד 80 מ"ר) ו-608 יחידות דיור יוקצו לטובת דירות קטנות מאד (עד 55 מ"ר). בנוסף, מאפשרת התכנית הוספה של דיוריות, כ-94,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר שיוקמו לאורך שדרות ירושלים ושדרות דוד המלך, בסמוך לתחנת המטרו העתידית, וכן היקף נרחב של שטחים לצורכי ציבור. כיום מצויים במתחם 713 יחידות דיור ב-44 מבני מגורים בני 4 קומות שיפונו לטובת הפרויקט החדש. התוכנית נערכה על ידי משרד קיסלוב קיי אדריכלים.

הרב נתן אלנתן // צילום: אביגיל מתתוב
הרב נתן אלנתן // צילום: אביגיל מתתוב

יו"ר מטה התכנון הלאומי ויו"ר הותמ"ל, הרב נתן אלנתן, מסר כי: "מדובר בתכנית חשובה המביאה בשורה לעיר לוד ומצטרפת לשורת תכניות המקודמות בותמ"ל בעיר. אני מבקש להודות לעירייה ולרשות מקרקעי ישראל על שיתוף פעולה מקצועי המאפשר תכנון איכותי ומטיב הן בבחינת הגדלת היצע הדיור והן בבחינת פיתוח וחידוש המרקם העירוני עבור התושבים". 

אדר' סיגי בארי // צילום: אסף אנטמן | Depositphotos
אדר' סיגי בארי // צילום: אסף אנטמן | Depositphotos

מתכננת הותמ"ל, אדר' סיגי בארי: "התוכנית מציגה איכותיות של תכנון עירוני הנשען על מיקומה המרכזי של התכנית בצמידות לקו מטרו ולקו הרכבת הקלה. התוכנית תביא איתה פיתוח ונגישות ותחזק מרחב מוטה תחבורה ציבורית ומוטה הליכתיות הנמצאים כיום בלב עשיית הוועדה".

יאיר רביבו - ראש עיריית לוד // צילום: עיריית לוד, הדמיה: קיסלוב קיי אדריכלים
יאיר רביבו – ראש עיריית לוד // צילום: עיריית לוד, הדמיה: קיסלוב קיי אדריכלים

ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו: "העיר לוד מקדמת התחדשות עירונית מהגדולות בישראל ובעולם (מעל 86% מהעיר הקיימת) בשיתוף פעולה של מהנדסת העיר – גל גבריאל, וכלכלית לוד בניהולו של עשהאל גדות, תוך הקפדה על יצירת קשרים וקישורים עירוניים על פני רצף מבנים חי ותוסס, שנשען על ההיסטוריה המרקמית המקומית של השכונות אך עם פני העתיד והתחדשות לשנים קדימה, כחלק מהתפיסה הכוללת של חיזוק הרחובות הראשיים".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות