ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן // צילום עיריית רמת גן,
ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן // צילום עיריית רמת גן

רמת-גן: כרמל שאמה הכהן משנה את מדיניות התכנון

הישיבה הראשונה שניהל ראש עיריית רמת-גן הנבחר, כרמל שאמה הכהן, עסקה בשינוי המדיניות הצפוי בעיר בתחום ההתחדשות העירונית, והיא שודרה לראשונה לציבור: " אין פה סודות ולא דנים בביטחון המדינה, יש פה הרבה כסף ואינטרסים"

כרמלה קופר 24.12.2018

תמונה: כרמל שאמה הכהן // צילום עיריית רמת גן

וועדה לתכנון ובניה של רמת-גן החלה להעביר ישיבות מצולמת ומשודרת. ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, אמר בפתח הישיבה כי: "זהו יום חג לדמוקרטיה המקומית, שפותחת את דיוני הוועדה בשקיפות מלאה. אין סיבה שדלתות הועדה יהיו סגורות ולהסתיר מהציבור דיונים והחלטות בנושא תכנון ובניה! אין פה סודות ולא דנים בביטחון המדינה, יש פה הרבה כסף ואינטרסים וזה חייב להיות שקוף אחרת זה מזמין שחיתות".

עוד הוא הוסיף: "כשהייתי בצד השני של החדר טענתי שהדיונים לא צריכים להיות בבוקר, כי כך הם נותנים יתרון מוחלט לשלטון, שחלקו מקבל משכורות ועובד בעירייה. האופוזיציה, שהיא בהתנדבות, צריכה להיעדר ממקומות העבודה וכך נוצר חוסר איזון בינה לבין השלטון המקומי. גם היום, כשאנחנו יושבים בצד השלטון, אנחנו מכבדים את כללי הדמוקרטיה הבסיסיים ומושיטים יד לאופוזיציה, שתוכל לעשות את מלאכתה נאמנה, לשרת את הציבור ולהגן על האינטרסים של התושבים. כך נקיים הלכה למעשה את הדברים שהצהרנו עליהם, דבר אחר דבר, בכל הנושאים שתלויים בנו".

התחדשות עירונית כן או לא?
במהלך הישיבה נידונה מדיניות התכנון והבניה החדשה של העיר. בעיריה אומרים כי "הדיון התקיים לאור הצורך בהתחדשות עירונית, אל מול הגירעון שהיא יוצרת בתקציבי העיר, כמו גם בסוגיות העומס על התשתיות והמחסור החמור שבא לידי ביטוי בעיקר בתחומי התחבורה, החניה והחינוך". עוד אומרים בעיריה, כי שאמה הכהן התחייב לכנס את הוועדה לדיונים ארוכים, "בכדי לייצר במהירות האפשרית מדיניות יציבה ושקופה וודאות לדיירים ולקבלנים".

שאמה הכהן מסר כי: "הוועדה תצטרך לעצב בשבועות הקרובים את מדיניות התכנון והבניה של רמת-גן לחמש השנים הבאות. אין ספק שמה שהיה, הוא לא מה שיהיה! סוגיות אלו היו חלק מהנושאים המרכזים שעמדו להכרעת הבוחר, שידע בדיוק מה אני והאג'נדה שלי מייצגים. לפני חמש שנים, באותו החדר בדיוק, היתה לי מחלוקת ברורה עם השלטון הקודם בסוגיות אלו, והבהרנו באופן ברור שהמדיניות הקיימת לא בת קיימא ולא יכולה להוביל את רמת-גן למקום טוב. אין תשתיות כדי לקיים מדיניות שמשלשלת ומרבעת את האוכלוסייה והבינוי ואין מספיק תקציביים – המספרים לא משקרים. בתוך כל זה אנחנו רוצים התחדשות עירונית, מאמינים שהעיר צריכה להיבנות ומכירים בצורך של כולם להתחדש".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות