banner
הריסת הבנין תרפב 10 ר"ג // יחצ
הריסת הבנין תרפב 10 ר"ג // יחצ

כיצד הצליח תושב רמת גן להפוך בניין ישן לפרויקט תמ"א 38 מצליח?

"אני מרגיש שעשינו דבר גדול שחידשנו את הבניין הזה", בעל הבית מנחם שטרן מספר כיצד הניע פרויקט תמ"א 38/2 ברמת גן ואיך יהפוך הבניין, שסבל שנים מפיח של מפעל סמוך, לבניין חדש ובעל ערך נוסטלגי

תמונה: הריסת הבנין תרפב 10 ר"ג // יחצ

הפרויקט: תרפ"ב 10 ברמת גן
הבניין נבנה בשנות ה 70 והיה צמוד למפעל לייצור קופסאות שימורים. המבנה הישן בן 3 קומות נהרס ובמקומו חברת אורבן נדל"ן תבנה בנין חדש בן 9 קומות עם 27 דירות, מתוכן 18 דירות חדשות. על תכנון הפרויקט אמון משרד האדריכלים C.P.S.L ועבודות הבניה כבר החלו בשטח.

בעלת הדירה: שושנה שטרן
שושנה שטרן, ירשה דירת 3 חדרים בבניין מהוריה. שושנה ובעלה ד"ר מנחם שטרן, השכירו את הדירה. מנחם לקח על עצמו את האתגר לארגן את הדיירים למהלך ופעל במשך 7 שנים להגיע להסכמות עם כולם על מנת להוציא את הפרויקט לפועל.

איזו דירה היתה לכם וכמה עלתה? "להורים של אשתי היתה דירת 3 חדרים בשווי כ 1.200 מיליון ₪, הדירה החדשה תהיה בת 4 חדרים וצפויה לעלות 2.5 מיליון ₪."

בכמה הושבח הנכס?
"ערך הדירה עלה ביותר מ 100% ואני מניח שהערך ימשיך לעלות".

מנחם שטרן בפרויקט תרפב 10 ר"ג של חברת אורבן נדל"ן // יחצ
מנחם שטרן בפרויקט תרפב 10 ר"ג של חברת אורבן נדל"ן // יחצ

מה תכננת לעשות עם הדירה החדשה?
"אנחנו עדיין לא החלטנו, אין ספק שהדירה החדשה ותנאי המחיה הנוחים עם ממ"ד, חניה ומעלית קורצים לנו במיוחד לאור העובדה שהילדים גרים במרכז ולכן אנחנו שוקלים בחיוב לעבור להתגורר בדירה. אבל עדיין לא החלטנו סופית, אולי גם נשכיר אותה".

היית עושה זאת שוב?
"קשה לומר, אבל מאחר והצלחתי אז אני מניח שכן. חייבים להבין שמדובר בבניין ישן ומוזנח שהיה מול בית חרושת לקופסאות שימורים והבתים ממש היו מושחרים מהפחם. אני זוכר שחמתי ז"ל היתה כל יום שישי מנקה את הפחם שהיה מצטבר בבית. ואם אני חושב קדימה, על הבניין החדש שייבנה פה ואיכות החיים והביטחון שחדרי הממ"ד יספקו לדיירים אז אין ספק שזה היה שווה את הזמן והמאמץ שהשקעתי וסביר להניח הייתי משקיע שוב. מעבר לזה, היום לקבל דירה חדשה במרכז הארץ זו החלטה כלכלית נכונה. אין ספק שיש פה אלמנט רגשי שכן הדירה היתה שייכת למשפחתה של אישתי ולכן אני מרגיש שעשינו דבר גדול שחידשנו את הבניין הזה. אפשרנו את המשך קיום זכרם של אלו שחיו בו ואפשרנו לבעלי הדירות לחיות בו בכבוד. כשאראה את הבניין מוכן ועומד ואת הדיירים הוותיקים מקבלים דירות חדשות אז אני אוכל להגיד שהצלחנו והשגנו את מטרתנו".

מה היה האתגר הקשה ביותר?
"האתגר היה לשכנע את כל הדיירים. אנשים היו סקפטיים ופחדו. לא רצו שיתווספו עוד שכנים, פחדו מהשינוי, מהצורך לעזוב את הדירה ולעבור לדירה שכורה, חלק עם ילדים קטנים. כמובן העניין הרגשי של לראות את הדירה בה אתה חי, נהרסת. כל דייר משך לכיוון אחר ולאינטרסים אחרים. למזלי, היתה אוזן קשבת, נתנו לי להסביר, ולספק תשובות ואפילו שזה לקח הרבה זמן כולם התרצו והבינו שיצאו נשכרים מהשינוי".

למי תרצה לפרגן על הפרויקט?
"אנשי חברת אורבן נדל"ן עבדו בצורה מאוד מקצועית, השתדלו מאוד, יצרו קשר אישי עם הדיירים שזה הכי חשוב בפרויקטים כאלו. הם נתנו הסברים מקצועיים והביאו הוכחות ליכולות שלהם וקיבלנו מהם תחושה של ביטחון ואמון. הם ממשיכים להוכיח את עצמם, קיבלו היתר בניה, יש בנק מלווה לפרויקט, הבניין נהרס והבניה יצאה לדרך".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות