banner
פרויקט THE LAKE // הדמייה 3division
פרויקט THE LAKE // הדמייה 3division

מיוחד לחג: אלו הם הפרויקטים הבולטים שקיבלו היתרי בנייה בשנה החולפת

אילו פרויקטים קיבלו היתר בנייה, אילו שלבים חדשים יצאו לדרך בפרויקטים רחבי היקף שכבר החלו להבנות ובאיזה ערים בולטים פרויקטים להשכרה ארוכת טווח? סקירה מקיפה על הפרויקטים שעשו את השנה

פרוייקט השכרה לטווח ארוך ברמלה יוצא לדרך
בשכונת נווה דורון החדשה במערב רמלה, יצאה חברת פרשקובסקי בפרוייקט המיועד להשכרה לטווח ארוך הכולל 3 מגדלים בני 18 קומות ובהם 241 דירות בסך הכל להשכרה (60 דירות לזכאי דירה להשכיר).

פרוייקט השכרה לטווח ארוך פרשקובסקי // איוולב מדיה
פרוייקט השכרה לטווח ארוך פרשקובסקי // איוולב מדיה

יתר הדירות מיועדות להשכרה בשוק החופשי, כאשר נותרו להשכרה דירות בנות 5 חדרים במחיר של החל מ-5,800 שקל בחודש, דירות 6 חדרים במחיר של החל מ-6,320 שקל ופנטהאוזים בני 6 חדרים במחיר של החל מ-8,600 שקל בחודש. אכלוס הדירות להשכרה –  אכלוס אוקטובר 2022.

חברת פרשקובסקי מדווחת כי כל הדירות להשכרה לטווח ארוך במסגרת  "דירה להשכיר" הושכרו במחיר מופחת, לתקופה ארוכה של 10 שנים.

היתר בניה לפרויקט הראשון על הפארק הלאומי ברמת גן
החברות צמח המרמן וסרוגו קיבלו בשנה החולפת היתר בנייה מלא והחלו את עבודות הבניה של מתחם המגורים החדש THE LAKE אותו הן מקימות על גדות האגם בפארק הלאומי ברמת גן. מדובר בפרויקט פינוי בינוי שבמסגרתו נהרסו 3 בנייני שיכונים בני 2-3 קומות ובהם 45 דירות, ובמקומם נבנים 3 מגדלי מגורים יוקרתיים בני 16 קומות ובהם 180 יח"ד שיציעו נוף פתוח לפארק ולאגם.

פרויקט THE LAKE // הדמייה 3division
פרויקט THE LAKE // הדמייה 3division

תמהיל הדירות בפרויקט מגוון: דירות 3 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוזים 5 חדרים ופנטהאוזים מפוארים בני 5-6 חדרים עם נוף לאגם. דיירי המתחם ייהנו מלובי מפואר, חדרי דיירים, שני מפלסי חניון תת קרקעי ושלוש מעליות חכמות. הבנייה תהיה ירוקה וידידותית לסביבה המאפשרת חיסכון באנרגיה. על התכנון אחראי משרד יסקי אדריכלים.  הצפי לאכלוס הפרויקט הוא בעוד כ-3 שנים.

היתר בנייה לפרויקט בכרמי גת
קבוצת רם אדרת קיבלה השנה היתר בנייה להקמת פרויקט MY ADERET בשכונת כרמי גת בקרית גת. הפרויקט יכלול 285 יח"ד ב-9 בניינים בני 8 קומות כל אחד עם תמהיל דירות מגוון: דירות 3, 4, 5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים.

פרויקט MY ADERET // הדמיה סנאפשוט
פרויקט MY ADERET // הדמיה סנאפשוט

שכונת כרמי גת היא השכונה המבוקשת ביותר בארץ לפי דירוג אתר יד2 שנערך השנה. יש בה יתרונות בולטים כמו נגישות תחבורתית גבוהה, שירותים מוניציפליים מגוונים, שכונה בעלת תשתיות חכמות, קרבה לפארק ההייטק של קריית גת ועוד. כרמי גת היא שכונה אוטונומית שעיקר אוכלוסייתה כוללת משפחות צעירות ומבוססות. השכונה צפויה להמשיך ולהתרחב באלפי יחידות דיור נוספות בשנים הקרובות, ואנחנו שמחים לקחת חלק בהתרחבות שלה.

היתר בנייה למתחם עסקים בנתניה
קבוצת איציק תשובה קיבלה היתר בנייה למתחם העסקים היוקרתי "מטרופולין Tshuva Business Center" בנתניה, שישלב שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף כולל של כ-26,000 מ"ר באזור התעשייה פולג. הפרויקט כולל שש קומות, כאשר בקומת הקרקע תיבנה שדרת מסחר ובה שלל חנויות, מסעדות, ברים ובתי קפה תחת כיפת השמיים, ומעליה 5 קומות נוספות. החברה הגישה בקשה לוועדה המקומית להגדלת זכויות הבנייה ולהוספת מגדל משרדים בן כ-40 קומות. פרויקט מטרופולין TBC מגדיר מחדש את המושג 'מרכז עסקים' – מדובר בפרויקט המשלב בתוכו שטחי מסחר ותעסוקה בסטנדרט בנייה גבוה ומוקפד.

פרויקט מטרופולין נתניה // 3Dvision
פרויקט מטרופולין נתניה // 3Dvision

תכנון קומות המשרדים יהיה מודולרי ויאפשר לחברות גדולות להתפרש על פני קומה שלמה, או לחלופין לחלק את הקומות לשטחים בגדלים שונים בהתאמה אישית ודינמית. בין החללים מרפסות גדולות הצופות אל נוף פתוח וגג ירוק ורחב. 

השלב החדש בפרויקט גבעת אלונים בקריית אתא יצא לדרך
השלב החדש והשני בפרויקט גבעת אלונים של חברת שרביב בקריית אתא כולל 558 יחידות דיור בבנייה רוויה, מגדלים בני 19 קומות, בנייני פלקס בני 10 קומות, בנייני בוטיק נמוכים וצמודי קרקע דו-משפחתיים.

פרויקט גבעת אלונים // צילום ספרינג הפקות
פרויקט גבעת אלונים // צילום ספרינג הפקות

החברה סיימה לאחרונה לשווק ולאכלס את השלב הראשון בפרויקט שכלל 622 יח"ד. חברת שרביב בונה למעשה את השכונה כולה הכוללת תמהיל של דירות בבנייה רוויה לצד בנייני בוטיק וצמודי קרקע. השכונה בעלת האופי הכפרי נחשבת לאחת השכונות האיכותיות ביותר באזור הצפון שמספקת חיי קהילה עשירים, היא מתאפיינת בקהילה הומוגנית ומלוכדת, ומציעה נגישות גבוהה, שטחים ירוקים רחבי ידיים, שבילי אופניים, גן משחקים לילדים, בית ספר יסודי, אשכול גני ילדים וכן מרכז מסחרי שנמצא כעת בבנייה. 

החלה בניית השלב השלישי של שכונת הים אכזיב
החברות צמח המרמן ואלקטרה מגורים ממשיכות לבנות את "שכונת הים אכזיב". השלב השלישי בפרויקט כולל 192 יח"ד ב-6 בניינים בני 8 קומות. דירת 4 חדרים בשטח של 108 מ"ר ומרפסת של 14 מ"ר נמכרת במחיר של החל מ-1.590 מיליון שקל. פרויקט "אכזיב" נבנה כשכונה חדשה בגליל המערבי בצמוד לחוף הים ושמורת הטבע אכזיב. השכונה משתרעת על פני 300 דונם ותכלול כ-30 בניינים בני 6-9 קומות.

שכונת הים אכזיב // הדמיה 3Dvision
שכונת הים אכזיב // הדמיה 3Dvision

16 הבניינים הראשונים שנבנו בשכונה כבר אוכלסו ע"י יותר מ-400 משפחות הנהנות מחיי קהילה של טבע וים, וגם השלב החדש יציע את אותם יתרונות. הדירות משמשות את הרוכשים גם כדירת מגורים ונופש משפחתי וגם כהשקעה לטווח ארוך באחד החופים היפים והמיוחדים בישראל.

פרויקט Sea&Park של צרפתי שמעון בבת ים יוצא לדרך
חברת צרפתי שמעון השיקה לאחרונה את פרויקט Sea&Park בשכונת פארק הים החדשה בבת ים, שיכלול כ-600 יחידות דיור ב-7 מגדלים בני 23 קומות בפרויקט. השלב הראשון כולל 2 מגדלים שקיבלו זה מכבר היתר בנייה, עם 175 יח"ד חדשות. לחברה 4 מגרשים בשכונת פארק הים שיבשילו לשיווק בשלבים. הפרויקט כולל גם מועדון דיירים, חדר כושר מאובזר ולאונג' Open Space עם עמדות מחשב.

פרויקט צרפתי sea&park // הדמיה: view point
פרויקט צרפתי sea&park // הדמיה: view point

למרגלות המגדלים משתרע פארק ענק בגודל של 12 דונם במרכזו בריכה אקולוגית. דירת 4 חדרים בפרויקט נמכרת החל מ-3.29 מיליון שקל. הפרויקט מציע שילוב של מגורים בקו ראשון לפארק על רצועת חוף יפהפיה. הוא ממוקם 700 מטר בלבד מחוף הים, ומאפשר נגישות קלה לכל הארץ.

החלה הבניה של פרויקט לדיור בר השגה בקרית אונו
חברת אלטנוילנד החלה בהקמת פרויקט "אלטנוילנד בצומת סביון", פרויקט דיור בר השגה ברובע "My Ono" בקריית אונו הסמוך לצומת סביון, שבמסגרתו תבנה כ-220 יחידת דיור בר השגה ובהן גם "דיור מכליל" – יחידות דיור קטנות בגודל של 65 מ"ר, שיהיו תחת ההגדרה של דיור בהישג יד, דיור מוגן ומעונות סטודנטים. הפרויקט יתפרש על פני כ-100 אלף מ"ר ויכלול שטחי משרדים, מסחר ומגורים. הפרויקט קיבל כבר היתר בנייה והעבודות בשטח החלו. עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-600 מיליון שקל.

פרויקט אלטנוילנד בצומת סביון // הדמיה אלטנוילנד
פרויקט אלטנוילנד בצומת סביון // הדמיה אלטנוילנד

הפרויקט ייבנה לפי תקנים מחמירים של בנייה ירוקה שאימצה חברת אלטנוילנד, עם שילוב של טכנולוגיה מתקדמת וראייה בת-קיימא. הוא יספק לצעירים דיור בר השגה ושכירות לטווח ארוך בעידוד ושיתוף עם המדינה, יתחבר לשכונה וייצור המשכיות במרקם העירוני ויציע לתושבים את כל הנדרש לחיי היומיום. 

אוכלס פרויקט אנדרומדה ריבורן ביפו
"אנדרומדה ריבורן" מוקם על ידי קרסו, צמח המרמן ו ושמוליק וולדינגר. החלק החדש של אנדרומדה כולל 55 דירות יוקרה ב-2 בניינים בני 7 קומות. דיירי הפרויקט נהנים מכל השירותים הקיימים כיום במתחם כדוגמת בריכת שחיה עם מי ים,  מתחם ספא וכושר, קפיטריה, חברת אבטחה וחברת ניהול.

פרויקט אנדרומדה // צילום ינאי אלפסי
פרויקט אנדרומדה // צילום ינאי אלפסי

מעבר לכך, במתחם החדש נבנתה חצר חדשה בשני מפלסים בצמוד למבנים החדשים. המתחם הממוקם ביפו העתיקה בין הרחובות לואי פסטר, יפת ויהודה מרגוזה בסמוך למלונות סטאיי, ג'אפה ומרגוזה.

החלה בניית הפרויקט הראשון להשכרה לטווח ארוך בנוף הגליל
בשנה העברית החולפת החלה בנייתו של פרויקט גדול של קבוצת גולדן ארט בנוף הגליל. החברה מקימה יחד עם חברת תאופיק זידאן פרויקט ברחובות הצלף והגומא בשכונת הר יונה, הכולל 12 בניינים בני 4-9 קומות עם 226 יח"ד, מתוכן 177 דירות מיועדות להשכרה לטווח ארוך תחת המכרז של החברה הממשלתית לדיור והשכרה – "דירה להשכיר".

פרויקט של גולדן ארט ותאופיק זידאן בנוף הגליל // 3Dvision
פרויקט של גולדן ארט ותאופיק זידאן בנוף הגליל // 3Dvision

תמהיל הדירות בבניינים להשכרה ארוכת טווח כולל דירות 2,3,4 ו-5 חדרים, שיושכרו תחת תנאי המכרז ל-20 שנה לפחות, חלקן בשכ"ד מופחת וחלקן במחיר שוק. לפרויקט ניתן היתר בנייה, החברות סיימו את עבודות התשתית והפיתוח והניחו אבן פינה. יצויין כי מדובר בפרויקט ההשכרה הראשון שיוצא לביצוע בנוף הגליל.

אוכלס שלב א' בפרויקט לב אגמים באשקלון
פרויקט הבוטיק כולל 6 בניינים שנבנו בצמוד לאגם המרכזי של השכונה – 4 בניינים עם 10 דירות בכל בניין ו-2 בניינים בני 9 קומות עם 32 דירות בכל בניין עם מפרט עשיר, נוף לאגם ובעיצוב ותכנון ייחודי.

שכונת אגמים בדרום אשקלון היא השכונה הגדולה ביותר שנבנית כיום בעיר ועתידה לאכלס כ-13,000 בתי אב. בלב השכונה, במרחק הליכה מהפרויקט יוקם פארק אקו ספורט לפעילויות של ספורט ימי יבשתי ומוטורי. הריאה הירוקה מתוכננת על שטח של כ-770 מ"ר והינה בפיתוח עירוני, ובמרכזה אגם גדול. בפארק יפותחו מסלולי ריצה, מגרשי משחקים, מתקני כושר וספורט ימי באגם לרווחת תושבי השכונה.

הפרוייקט הראשון בשדרת המגדלים בפארק הים בבת ים
חברת א.זיתוני החלה לבנות את המגדלים הראשונים בשדרת המגדלים בשכונת פארק הים בבת ים. הפרוייקט יכלול שני מגדלים מגורים בני 29 קומות ובהם 226 דירות. שני המגדלים ימוקמו בראש שדרת המגדלים אשר במרכזה פארק ירוק שישתרע עד חוף ימה של בת ים ומעצם מיקומם הם צופים לפארק וקרובים לחוף הים. לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל חברת א.זיתוני: "שכונת 'פארק הים' זכתה לכינוי 'שכונת העתיד', מפני שיש בה הכל- גישה מיידית לפארק ירוק רחב ידיים שממנו גישה ישירה לרצועת החוף, נגישות אופטימלית, קירבה למתחם האלף במערב ראשון לציון כמו גם קירבה למוקדי בילוי ופנאי כמו הסופרלנד ומתחם בתי קולנוע ועוד.

"שכונת פארק הים" בבת ים, הינה רובע המגורים החדש בעתודת הקרקע האחרונה בעיר הנבנה בדרום מערב נתניה בקו ראשון לים ומשלב עירוב שימושים הכולל מגורים, מרכזי בילוי, תעסוקה ופנאי. השכונה תכלול כ-4,000 יחידות דיור, וצפויה להכפיל את אוכלוסיית העיר. יהיו בה גם מרכז בילויים וקניות, מרכז תעסוקה ומסחר מודרני, מתחם מלונות, פארק חוף, מרכז אקדמי, מרכז ספורט חדשני, מבני ציבור ותרבות ועוד.YESPLANT".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות