banner
עירון בציר // צילום: איציק סינטוב | Depositphotos
עירון בציר // צילום: איציק סינטוב | Depositphotos

אל תשבו על הגדר: כל השקעה בנדל"ן שתעשו עכשיו תהיה בתנאים טובים יותר

ההמתנה ששוק הנדל"ן יתייצב או ירד לפני רכישת נכס עשויה להתגלות כאסטרטגיה הפחות טובה // דעה

עירון בציר 29.09.2023

כשהריבית עדיין גבוהה, והמצב בשוק לא ברור ישנה מגמה של ירידת מחירים בשוק הדיור. בואו להבטיח את עתידכם ולהשקיע בדירה בתנאים ובמיקומים שלא יחזרו בעתיד, כשהריבית תתחיל לרדת והמצב הכלכלי יתייצב המחירים ישובו לעלות.

בשנים האחרונות מדינת ישראל מתמודדת עם משבר נדל"ני שהפך את היכולת לרכוש דירה לחלום רחוק עבור רבים. המחירים מרקיעי שחקים והיצע מוגבל יצרו שוק מאתגר עבור קונים פוטנציאליים. עם זאת, בתוך המשבר הזה, יש הזדמנות שאסור להתעלם ממנה – ולכן עכשיו זה הזמן המושלם לרכוש דירה בישראל, ותנו לי להסביר לכם למה.

חשוב להבין שגם אם התקופה הזו נראית ארוכה, ירידת המחירים שאנו רואים הינה נקודתית, והיא בעיקר קיימת במקומות שבהם נותר עודף יחסי של דירות לאכלוס. יתרה מכך, ההמתנה ששוק הנדל"ן יתייצב או ירד לפני רכישת נכס עשויה להתגלות כאסטרטגיה הפחות טובה. ההיסטוריה הראתה לנו שמחירי הנדל"ן נוטים לעלות עם הזמן, במיוחד במקומות נחשקים.
במקביל לביקושים שירדו, היצע הדירות נעצר כמעט לחלוטין מאחר ויזמים לא ממהרים יותר לרכוש קרקעות ולהתמודד במכרזים או לממש קרקעות קיימות, וזאת בשל עליית המימון והריביות הגבוהות המשפיעות עליהם. גם האופציה של מגורים בשכירות הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית לרבים בעקבות עליית המחירים בשוק החופשי. 

כך, בפוטנציאל על ידי רכישת דירה כעת, ובמיוחד בפרויקטים של התחדשות עירונית, תוכלו ליהנות מהשבחת מחיר עתידית ולהבטיח נכס שבעתיד ישקף תשואה גבוהה יותר. לאור הביקש הגדול לדירות בישראל, כל שגם בעתיד כשהריבית תרד – יגדל הסיכוי שמחירי הדירות יעלו בהתאם.

לפי מחקר שהתפרסם לאחרונה על ידי בנק ישראל קידום פרויקטים של התחדשות עירונית יעילה יותר בעד 320 אלף שקל לדירה לעומת בניה חדשה. לכן, אני יכול לומר לכם בביטחון שעכשיו זה הזמן הנכון ביותר לחשוב על השקעה בדירה בכלל ובמיוחד בפרויקטים של התחדשות עירונית. פרויקטים אלו לא רק מאפשרים רכישת דירה בשכונות שאין בהן בנייה נוספת, אלא גם מספקים הזדמנויות לרוכשים לרכוש נכסים איכותיים במחירים תחרותיים.

אמנם משבר הנדל"ן בישראל עשוי להיראות מייאש, אך חשוב להכיר בהזדמנויות הקיימות בשוק. התנאים הנוחים שמציעות חברות הנדל"ן, הפוטנציאל לעליית מחירים שתמיד קיים, השפעת הריבית, חוסר ביוזמות ממשלתיות והשאיפה ליציבות כלכלית של כל אחד ואחת מאיתנו הופכים את ההחלטה ברכישת דירה כעת להחלטה נבונה. לנוכח כמות השיווקים שהצטמצמה משמעותית והיעדר תוכנית ממשלתית באופק, ולצד נתוני התחלות הבניה שירדו משמעותית בחצי הראשון של שנת 2023, המחירים צפויים לטפס בחזרה למעלה בקרוב מאוד.
קבוצת ענב נדל"ן אשר בונה כיום פרויקטים של מגורים ועירוב שימושים ברחבי מדינת ישראל, ומעניקה לרוכשים בפרויקטים שלה תנאי תשלום נוחים לקראת קבלת המפתח לנכס ובהתאם מציעה תוכנית נוחה לכל רוכש פוטנציאלי. אל תחכו שהמשבר ייפתר מעצמו; נצלו את המצב הקיים והבטיחו את עתידכם בשוק הנדל"ן הישראלי.

*כותב המאמר, עירון בציר, הינו סמנכ"ל שיווק בחברת ענב נדלן, המקדמת פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות