banner
כפר סבא // באדיבות המינהלת להתחדשות עירונית
כפר סבא // באדיבות המינהלת להתחדשות עירונית

מאמצים לקדם את החתמות מתחם פינוי בינוי סוקולוב בכפר סבא

החברות היזמיות הפועלות במתחם ערכו כנס דיירים, במטרה לזרז את תהליכי ההחתמות בתוכנית שכבר אושרה בוועדה המחוזית. בשלב הבא הן צפויות להגיש תוכנית איחוד וחלוקה לאישור הוועדה המקומית

מתחם סוקולוב בכפר סבא ידע לא מעט מאבקים, זאת לאחר שלפני כשנתיים עצרה העירייה קידום פרויקטיי תמ"א 38 במתחם, לטובת קידום תוכנית כוללת לפינוי בינוי. התוכנית שקודמה במסלול רשויות מקומיות אושרה לבסוף בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בחודש יוני השנה, והחברה היזמית ינוב, שכבר פעלה מול הדיירים במתחם במהלך השנים, מדווחת כעת כי יחד עם חברת אשדר, היא מקדמת חתימות דיירים על מנת להגיע לרוב הדרוש. 

גורמים תכנוניים הבקיאים בתוכנית, מציינים כי החברה היזמית צרפה בניין נוסף, לאלו שכבר קדימה מולם חתימות בשנים עברו וכי הדיירים בחרו להמשיך עמה את ההליך, מבלי צורך לערוך מכרז יזמים. ככל הידוע לא פועלות חברות נוספות במתחם והעירייה לא התערבה בהחלטות הדיירים, כך שבשלב הבא, צפויות חברת ינוב ואשדר להגיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה כפר סבא תוכנית איחוד וחלוקה ותוכנית עיצוב מפורטות ככל הניתן, אשר בסמכותה לאשר. המשמעות – השלמת החתימות תביא את הפרויקט מהר מאוד לכדי מימוש מכאן ואילך.

הדמיית התכנית // דרמן ורקבל אדריכלות
הדמיית התכנית // דרמן ורקבל אדריכלות

מתחם סוקולוב נמצא בין הרחובות הגולן לחרמון, סמוך לציר ויצמן בעיר. במסגרת התכנון המורחב, ייבנו במתחם 137 יחידות דיור ב- 5 מבני מגורים בני 5 ו 9 קומות כשעל פי התב"ע (תוכנית בניין עיר), לפחות 20% מהדירות במתחם יהיו דירות קטנות. בנוסף, יוקם מבנה לצרכי ציבור וכן שטחים ציבוריים פתוחים, שיחברו בין מבני המתחם וכן ייבנו בפרויקט שטחי מסחר מלווי רחוב. כיום קיימים במתחם 4 מבנים בני 4 קומות ובהם 45 יחידות דיור, שייהרסו ויפונו. בהיבט התחבורתי, במתחם יוקם חניון תת קרקעי והוא נמצא בסמוך לקו ותחנת המטרו המתוכננים ברחוב ויצמן בעיר ולתחנות סוקולוב ונורדאו של רכבת ישראל.

מהחברות נמסר כי: "11 שנים המתינו הדיירים למועד בו יוכלו  לחלום על דירה חדשה, התוכנית הייתה תקועה שנים ארוכות עד שהוחלט שהמתחם יקודם במסלול רשויות וכך לבסוף אושרה בוועדה המחוזית, והיא כוללת הקמת מבני מגורים, מבנה מגורים מעורב תעסוקה ומסחר, ומבני ציבור משולבי מסחר, מבנה מגורים ושטח ציבורי פתוח. 

חברת ינוב חברה לחברת אשדר מקבוצת אשטרום שהייתה כבר פעילה באזור, יחד החליטו לאחד כוחות לטובת כלל הצדדים, במטרה לזרז את הפרויקט ולסייע לדיירי המתחם לזכות בדירות חדשות שישפרו משמעותית את איכות חייהם. בעלי הדירות במתחם הביעו את הסכמתם לפרויקט זה מכבר, והשבוע קיימו החברות כנס חתימות על הסכמי פינוי בינוי, בו חתמו בעלי דירות רבים על חוזי מכר, כאשר השלב הבא הוא לפעול לקראת הגשת התוכנית להיתרי בנייה".

שגיא לנצ'נר // צילום: רז רוגובסקי | Depositphotos
שגיא לנצ'נר // צילום: רז רוגובסקי | Depositphotos

שגיא לנצ'נר, מנכ"ל חברת ינוב, מסר כי: "זה יום מרגש עבורי, אחרי שנים ארוכות של עבודה, קשיים רבים שהתעוררו בדרך, ונחישות גדולה מצד החברה, הגענו כמעט לקו הסיום. השותפות אפשרה לנו לקדם מהר יותר את הפרויקט מול הרשות המקומית וגם בוועדה המחוזית. זה פרויקט משותף גם עם הדיירים שהלכו איתנו את כל הדרך ונתנו בנו אמון מלא בקידום התהליך".

עומר גוגנהיים // צילום: רז רוגובסקי | Depositphotos
עומר גוגנהיים // צילום: רז רוגובסקי | Depositphotos

עומר גוגנהיים, משנה למנכ"ל אשדר מקבוצת אשטרום, מסר כי: "אנחנו רוצים להודות לבעלי הדירות במתחם על האמון שנתנו בנו להובלת הפרויקט ועל חתימתם על הסכם פינוי-בינוי. בימים אלו אנחנו עובדים על התכנון המפורט של הפרויקט, ושמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם העירייה ופועלים לאישור תכנית איחוד וחלוקה". 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות