התחדשות עירונית בגבעת אולגה // באדיבות דוברות עיריית חדרה
התחדשות עירונית בגבעת אולגה // באדיבות דוברות עיריית חדרה

חדרה: אושר פרויקט בינוי פינוי כ-1,100 יח"ד בגבעת אולגה

הוועדה המחוזית אישרה פרויקט בינוי פינוי  ענק בגבעת אולגה, במסלול המאפשר לבנות דירות חדשות לתושבי השכונה בטרם הריסת המבנים הישנים: "הוועדה סבורה שמדובר בתכנית בעלת חשיבות ותרומה לעיר ותושביה"

כרמלה קופר 19.06.2019

הדמיית גבעת אולגה // באדיבות דוברות עיריית חדרה

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה של חיפה אישרה את תכנית הענק להתחדשות עירונית בגבעת אולגה בחדרה. מדובר בפרויקט בינוי פינוי הכולל בניית כ-1,100 יח"ד חדשות, 2,300 מ"ר שטחי מסחר, כ-2,000 מ"ר שטחי תעסוקה ו-44,000 מ"ר שטחי ציבור.

הפרויקט ממוקם בצידה המערבי של העיר חדרה בסמוך לקו חוף הים והוא אושר במתכונת של "בינוי פינוי", כאמור, מסלול המאפשר לבנות את דירות הדיירים על קרקע פנויה, ובכך הם יעברו לדירות החדשות ללא צורך במעבר לדיור זמני במהלך ביצוע הפרויקט.

בהחלטת הוועדה נכתב כי: "הוועדה סבורה שמדובר בתכנית בעלת חשיבות ותרומה לעיר ותושביה, ולפיכך יש חשיבות תכנונית וציבורית לאשרה. הוועדה קיימה דיון מעמיק בהתנגדויות ושקלה את האיזון בין הרצון לקדם התחדשות עירונית תוך שיפור וחיזוק המרחב הציבורי לטובת דיירי המתחם והשכונה כולה, לבין הרצון לשמור על המאפיינים האורבניים ולצמצם פגיעה בסביבה האורבנית הקיימת".

על פי התכנית, המתוכננת על קרקע בשטח של כ-115 דונם, יבנה היזם, חברת ענב, תחילה בניינים חדשים אליהם יעברו משפחות האמורות לפנות את דירותיהם הישנות, לאחר פינוי יהרסו הדירות הישנות ובמקומן יבנו במרכז שכונת אולגה הוותיקה מבני ציבור פתוחים. סה"כ ייהרסו 198 יח"ד ישנות ויבנו במקומם כ-1,100 יח"ד שיתפרסו על פני כ-12 בניינים המתנשאים לגובה של כ-11-34 קומות.

אפי כץ - מנכ"ל חברת ענב // יחצ
אפי כץ – מנכ"ל חברת ענב // יחצ

אפי כץ, מנכ"ל חברת ענב: "אנו מקדמים את הפרויקט מזה כ-10 שנים. מדובר בפרויקט משמעותי שיאפשר הקמת כ-1,100 יח"ד חדשות ובנוסף שטחי מסחר ותעסוקה בצמוד לשכונת עין הים ולשמורת טבע על מצוק לאורך קו החוף. אני מעריך כי נצא לביצוע להקמת השכונה החדשה כבר במהלך השנה הקרובה".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות