banner
הדמיית הפרויקט \\ דוברות עיריית נוף הגליל
הדמיית הפרויקט דוברות עיריית נוף הגליל

נוף הגליל רושמת היסטוריה בצפון: אושרה להפקדה תוכנית פינוי בינוי הכוללת 758 יח"ד

נוף הגליל רושמת היסטוריה בתחום ההתחדשות העירונית באזור הצפון: הוועדה המחוזית החליטה לאשר להפקדה תכנית להקמת 758 יחידות דיור, במקום 120 קיימות הכוללת עירוב שימושים למשרדים ומסחר.

עיריית נוף הגליל רושמת היסטוריה עם אישור תוכנית פינוי בינוי בסדר גודל ענק ביחס להתחדשות העירונית המדשדשת עד בלתי מתממשת בפריפריה הצפונית, הסובלת ברובה מחוסר כדאיות כלכלית ליזמים. על כן, אישור התוכנית מעיד גם על הכדאיות שמציעה העיר נוף הגליל, בין היתר כתוצאה ממאמצי פיתוח שמקדמת העירייה, בראשותו של רונן פלוט. במסגרת הפרויקט, החברות בראל הנדסה ותירוש, יקימו 758 יחידות דירות חדשות, במקום 120 יחידות דיור קיימות שיפונו. המתחם ממוקם ברחוב תירוש הוותיק בעיר. לצד תוספת המגורים המשמעותית, יוקצו גם שטחים למשרדים בשטח של 3600 מ"ר, שטחי מסחר בהיקפים של כ -5000 מ"ר, מבני ציבור ושטחים ירוקים משמעותיים. 

מעיריית נוף הגליל נמסר בתגובה:  "אנו מברכים על כל השקעה בנוף הגליל אם זה בתעשייה ואם זה בבנייה וכל מטרתנו היא להחזיר כמה שיותר צעירים לעיר ולמשוך זוגות ומשפחות צעירות. החלטת הועדה נפלה בעיתוי חגיגי במיוחד עם פתיחת חגיגות ה 65 להיווסדה של נוף הגליל"

הבינוי המתוכנן מציע תמהיל יחידות דיור מגוון, שמתוכן כ25% יחידות דיור קטנות וכן, מבנים בגבהים שונים. בקרבת הפארק העירוני המרכזי יוקמו שני מגדלי מגורים בני 17-25 קומות ובקרבת רחוב תירוש יבנו מבנים מדורגים  בגבהים של 14-15 קומות. 

הדמיית הפרויקט \\ דוברות עיריית נוף הגליל
הדמיית הפרויקט \\ דוברות עיריית נוף הגליל

"הבינוי המתוכנן  ייצור דופן מסחרית רציפה על רחוב תירוש ונפחי בנייה מדורגים, אשר ישוו לרחוב מראה עירוני נעים ומוטה הולכי הרגל. לאורך רחוב תירוש, תוכננו כיכרות מוצלות, ומתחמי מסחר שכונתיים, שיאפשרו עירוב שימושים ושירותים שכונתיים בקרבת המגורים", כך מציינים בעירייה, ומוסיפים כי: "התכנון האדריכלי בר קיימא, משתמש בטופוגרפיה על מנת להצניע את מתחמי החניות הרבים שיבנו במקום, וכן כדי לאפשר את פיתוחו של השצ"פ (שטח ציבורי פתוח – כ.ק) על גבי קרקע טבעית. בכך תיווצר תשתית קרקע נוחה לשתילת עצים רבים, השהיית מי נגר, והקמת ריאה ירוקה משמעותית לרווחת כלל הציבור".  

בתכנון הנופי, עליו אמונים אדריכלי הנוף בארי שלום, אורנה בן ציוני ונור סעד, הושם דגש על קישוריות שבילי הולכי רגל ואופניים אל השכונות הסמוכות, ובין המפלסים השונים במתחם עצמו, תוך מתן מרחבי שימוש, צל ומשחק רבים. כמו כן, שביל מרכזי שתוכנן יאפשר לכלל ילדי המתחם לנוע בבטחה אל בתי הספר הסמוכים, גני הילדים והמעונות, ברגל או באופניים.

עוד נמסר כי הקמת הפרויקט יוצרת התכנות כלכלית לשיפור וקידום משמעותי של תשתיות עירוניות ומבני ציבור אשר יבנו על ידי היזמים. במסגרת זו יוקמו מעונות יום וגני ילדים, בית כנסת, מבנה רב תכליתי, מבנה ספורט, מגרשי ספורט מתקני משחק ושטחים ירוקים . כמו כן יפותחו כבישים, מדרכות ותשתיות עירוניות בהיקף הפרויקט לרווחת כלל דיירי השכונה. 

על התכנון הופקדו האדריכלים עודד רוזנקיאר, שחר לולב, ניר טאוב ואיריס מרקין ממשרד אס. או אדריכלים, והיא קושרת בין הפארק העירוני המרכזי – נופארק  ומתחם המגורים החדש, באמצעות שטח ציבורי ירוק משמעותי, המשתרע לכל אורך הפרויקט. 

אריאל בבלי, מייסד ומבעלי קבוצת "בראל", מסר כי: "מעבר לכך שמדובר במיזם מגורים גדול וחדשני, פורץ דרך וראשון מסוגו בצפון המהווה בשורת התחדשות אמיתית, עבורי זוהי גם סגירת מעגל כמי שנולד וגדל בנצרת עילית אשר לימים שונה שמה לנוף הגליל. אני ושותפיי רואים בהקמת שכונת הדגל של הצפון משימה לאומית, אשר תשאיר את צעירי העיר ותמשוך אליה אוכלוסייה חזקה מכל אזור הצפון ותשפר משמעותית את איכות חייהם של הדיירים הקיימים. לשם כך יצרנו כאן תמהיל דירות מגוון הפונה לכלל הקהלים, לצד מרחבים ציבוריים חכמים, חללי עבודה רב תכליתיים, מתחמי ספורט ופנאי, משרדים, בילוי ומסחר, הכל מתחת לבית, נגיש, קרוב, זמין. רק בזכות שיתוף פעולה יוצא דופן של כל הגורמים, הצלחנו בזמן כה קצר לתכנן ולהוציא לדרך פרויקט כה גדול ומורכב". 

קידום התכנון בפרק זמן מהיר ואישורו להפקדה בוועדה המחוזית התאפשר הודות לתמיכה משמעותית של עיריית נוף הגליל בראשות ראש העיר, רונן פלוט, סגנו אלכס גדלקין וצוות הוועדה המחוזית, בראשות אורי אילן, מתכנן המחוז אדר' יונתן ליטאנט והאדריכלים ניצן קליש ועידו לוי.

עו"ד בלהה מצגר ועו"ד לירן זילברמן המייצגים את הדיירים, ציינו כי: "אנו גאים להיות חלק מפרויקט ראשון מסוגו בצפון. אנו מודים לדיירים על האמון שנתנו בנו ולקבוצת בראל על שיתוף הפעולה ובטוחים כי מדובר בסנונית הראשונה שתוביל לפרויקטים נוספים. פרויקט נוף הגליל מוכיח שפינוי בינוי יכול להצליח בפריפריה ובגדול".

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות