פינוי בינוי חולון | שבילי אופניים בעיר חולון // באדיבות דוברות עיריית חולון
שבילי אופניים בעיר חולון // באדיבות דוברות עיריית חולון

חולון: אושרו לקידום מתחמי פינוי בינוי בתל גיבורים וג'סי כהן

מועצת העיר חולון אישרה את בחירת המתחמים לתכנון תכניות פינוי בינוי בשכונות תל גיבורים וג'סי כהן. שני המתחמים יקבלו מימון לתכנון מפורט ממשרד הבינוי והשיכון

מגדילים 17.01.2019

מועצת העיר חולון אישרה השבוע את בחירת המתחמים לתכנון תכניות פינוי בינוי בשכונות תל גיבורים וג'סי כהן. בעיריה אומרים כי: "במסגרת פעילותה של העיר חולון לקידום תכניות להתחדשות עירונית וכחלק מקול קורא של משרד הבינוי והשיכון למימון תכניות מפורטות, הגישה עיריית חולון באמצעות מינהל ההנדסה ובשיתוף עם המינהלת להתחדשות עירונית, חמישה מתחמים לתכנון פינוי בינוי בשכונות אלו. מדובר במתחמים אשר יקבלו מימון מלא ממשרד הבינוי והשיכון לטובת תכנון מפורט במסגרת 'מסלול רשויות'".

התחדשות עירונית בחולון // צילום באדיבות דוברות העיריה
התחדשות עירונית בחולון // צילום באדיבות דוברות העיריה

בעיריה מסבירים כי מדובר בתהליך מקיף וכולל, שמטרתו החייאת המרקם הבנוי, הכנסת שימושי קרקע חדשים, עידוד אכלוס של אוכלוסייה צעירה, ניצול יעיל יותר של תשתיות ומוסדות ציבור מתרוקנים ושמירה על שטחים פתוחים. בין המתחמים שאושרו: מתחם התותחנים ומתחם מבצע סיני בתל גיבורים , מתחם יוספטל ומתחם הגאונים בג'סי כהן. יצוין כי מתחם יוספטל, הכולל כ- 345 יח"ד ומתחם מבצע סיני, הכולל כ- 85 יח"ד, כבר אושרו על ידי משרד הבינוי והשיכון ותוקצבו לתכנון, בסכום של כ- 4 מיליון שקל.

מעיריית חולון נמסר כי: "התחדשות עירונית היא תהליך של שיקום המרקם הבנוי הקיים ושיפורו באמצעות מגוון רחב של כלים, תוך התייחסות הן למצב הפיזי של המבנים והן למצב החברתי של התושבים. "קידום התכניות יביא לחידוש מלאי המגורים, לשיפור המרחב הציבורי כגון  מבני הציבור, הגנים והתשתיות העירוניות, כל זאת במטרה לשמור על איכות החיים בעיר ושיפור סביבת המגורים של התושבים . מינהלת ההתחדשות העירונית ומינהל ההנדסה יפעלו יחד לשילוב ההיבטים החברתיים בתכניות לצד ההיבטים הפיזיים והתכנוניים, תוך הקפדה על יצירת סביבת חיים בת קיימא".

עוד מדגישים בעיריה, כי בעלי הנכסים המצויים במתחמים אלו  יעודכנו על ידי המינהלת ויהיו שותפים להוצאת הפרויקט לפועל: "מינהלת ההתחדשות העירונית ומינהל ההנדסה פועלים בימים אלה להנעת התהליך אל מול כל הגורמים הרלוונטיים".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות