סמי מצלוואי בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
סמי מצלוואי בכנס מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

אושר ליווי בנקאי בהיקף של 1.158 מיליארד שקל לפרויקט פינוי בינוי בבת ים

חברות היזמות מצלאוי ונצבא, מדווחת כי בנק לאומי ילווה את הפרויקט ברחוב יוספטל בבת ים, הכולל 1,078 יח"ד

כרמלה קופר 14.09.2020

חברת מצלאוי מדווחת לבורסה בת"א כי קיבלה ליווי בנקאי לפרויקט פינוי בינוי ברחוב יוספטל בבת ים, אותו היא בונה יחד עם חברת נצבא. החברות חתמו עם בנק לאומי על הסכם ליווי לשלב א' של הפרויקט ("רובע איילון") בהיקף כספי כולל של 1.158 מיליארד שקל.

מדובר באחד מפרויקטי פינוי בינוי הגדולים בעיר, במסגרתו ייהרסו 240 יחידות דיור ישנות וייבנו 1,078 דירות חדשות, שטחי מסחר ומשרדים בשטח של כ-25,000 מ"ר. 

על פי הדיווח, מסגרת האשראי כוללת 1.058 מיליארד שקל בערבויות לפרויקט, לרבות ערבויות לרוכשי הדירות על פי חוק המכר (דירות), ערבויות לבעלי הקרקע וערבויות נוספות כפי שיידרשו וכן, סך של 100 מיליון שקל באשראי פיננסי למימון ההקמה, בריבית שנתית בשיעור של פריים בתוספת 0.8%. 

בחברה מציינים כי: "כמקובל בהסכמי ליווי בנקאי, זכויות החברות בפרויקט ישועבדו לטובת הבנק, החברות התחייבו גם לשעבודים והתחייבויות נוספים המקובלים בהסכמים מסוג זה, למכירת יחידות דיור במכירה מוקדמת בהיקפים שנקבעו מראש, וכן התחייבו להעמיד הון עצמי של עד 129 מיליון שקל, שייתכן ויופחתו ל-85 מיליון שקל בהתאם להגעה ליעדי מכירות מסוימים שנקבעו מראש". 

סמי מצלאוי, יו"ר חברת מצלאוי, מסר כי: "הליווי הבנקאי מבנק לאומי מהווה מבחינתנו הבעת אמון ביכולותיה של החברה ובאיכות המוצר המוגמר שיהיה בפרויקט. אנו מקדמים את הפרויקט ביוספטל מזה כ-10 שנים והליווי הבנקאי הוא נקודת ציון משמעותית מאוד בדרך. בכוונתנו לחדש את מתחם יוספטל כולו ולספק לדיירים שכיום מתגוררים בדירות רעועות, דירות חדשות ומרווחות העומדות בתקנים נגד רעידות אדמה וכוללות ממ"דים להגנה מפני טילים. פינוי בינוי היום הוא בגדר משימה לאומית, ממש צו השעה ואנחנו גאים לקחת חלק ולחדש שכונות שלמות בישראל".

הפרויקט ביוספטל יתבצע בשני שלבים, הראשון כולל הריסת שני בנייני מגורים קיימים במתחם הפרויקט והקמת שלושה בנייני מגורים חדשים וכן שטחי תעסוקה ומסחר. השלב השני כולל הריסת שלושה בנייני מגורים קיימים והקמת שלושה בנייני מגורים חדשים ושטחי תעסוקה ומסחר. הפרויקט אושר על ידי הוועדה המקומית והמחוזית והוא נמצא כעת בשלבי קבלת היתר לשלב הראשון.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות