banner
מוטי ששון // באדיבות דוברות העירייה
מוטי ששון // באדיבות דוברות העירייה

בשורה: חולון קובעת 50% היטלי השבחה בכל העיר לפינוי בינוי ומאשרת להפקדה את מתחם יוספטל

יותר מסחר ממגורים, מכפיל נמוך אבל ערכי קרקע ורווחיות גבוהה ליזמים, שכבר פועלים בשטח לקדם תוכניות, כך יראה מתחם יוספטל. מועצת העיר בדיון על היטלי ההשבחה: "זה או לפתח את השכונות או להשאיר אותן על הנייר בלי התחדשות עירונית"

כרמלה קופר 14.04.2022

מועצת עיריית חולון אישרה היטלי השבחה בשיעור 50% על מתחמי פינוי בינוי, וחילקה את העיר ל-9 אזורים: "זה או לפתח את השכונות או להשאיר אותן על הנייר בלי התחדשות עירונית", כך עולה מתוך עמדות שהושמעו בדיון המועצה מיום ה-3.4. לשאלה "האם יזמים שטרם קיבלו אישור ועובדים שנים מקבלים סטירה?", השיבו במועצה כי: "אתה עוזר ליזם אבל מאיפה תביא כסף לפיתוח? הם באים כי יש רווחיות". עוד הופנתה שאלה האם ניתן להחריג פרויקט ספציפי בתוך האזור, לכך ניתנה התשובה כי: "לא, כל תוכנית שתאושר מה- 1.5 תחול עליה ההחלטה למשך 5 שנים". 

עוד התפתח בישיבת המועצה דיון סוער באשר להחרגת שכונת ג'סי כהן אולם לבסוף אישרה מועצת העיר ברוב קולות שיעור של 50% היטלי השבחה בכל מתחמי ההתחדשות העירונית בעיר. 

בתוך כך, אושרה להפקדה תוכנית פינוי בינוי פורצת דרך במתחם יוספטל, שקודמה על ידי העירייה באמצעות מינהל ההנדסה והמינהלת להתחדשות עירונית במסלול רשויות, הכוללת 486 דירות קיימות בבניינים שרובם בני 4 קומות, מסחר, גני ילדים ומרכז קהילתי. המכפיל  המוצע מאוד נמוך, כך שהבינוי החדש יכלול כ-1,000 יח"ד בלבד, מה שמשאיר רוב הקרקע לטובת שטחי המסחר, כאשר התוכנית מציעה מאות אלפי מ"ר לתעסוקה ולמסחר ועשרות אלפי מ"ר למבני ציבור. 

יש לציין כי בעיריית חולון סומכים על עליית המחירים וערכי הקרקע, ובטוחים כי הרווח היזמי לא יפגע ולא ימנע את התקדמות התוכניות בעיר. 

תוכנית יוספטל ממוקמת בגבול חולון-בת ים, על שטח של כ- 60 דונם, הגובל בנתיבי איילון ותחנת הרכבת יוספטל ממערב וברחוב אילת ממזרח. בעירייה מציינים כי: "התוכנית קובעת בכל תחומה 4 מתחמי מימוש עצמאיים, לפינוי-בינוי המבנים הקיימים. מטרת התוכנית הינה פיתוח והתחדשות המתחם ויצירת מוקד מטרופוליני, תוך מיצוי יתרונות המיקום הייחודי בסמוך לתחנת רכבת "יוספטל", נתיבי איילון ושני קווי המטרו המתוכננים לאורך רחוב אילת ויוספטל", מציינים בעירייה, "התוכנית מציעה התחדשות עירונית משמעותית וחדשנות על ידי יצירת מתחם מוטה הולכי רגל ורוכבי אופניים, העצמת שטחי הבנייה וקביעת שימושים מעורבים לתעסוקה, מסחר, מגורים ושטחים ציבוריים". 

מוטי ששון, ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית: "המוקד המטרופוליני שיזמה עירית חולון במרחב יוספטל הינו מוקד עם חשיבות רבה לעיר ותושביה וקידומו מתאפשר הודות לגיבוש תוכנית המתאר, לאחר בחינה כוללת של צרכי העיר והמטרופולין, כושר הנשיאה של העיר והיעדים שהצבנו לעצמנו לחוסן עירוני. תושבי העיר יוכלו לגור ולבלות בסמיכות ישירה למקום מגוריהם וליהנות ממערכת תחבורה ציבורית יעילה". 

מהעירייה נמסר עוד כי בעלי הדירות והיזמים אשר חתומים במתחם מלווים לאורך כל תהליך התכנון על ידי המינהלת להתחדשות עירונית חולון וצוות ניהול הפרויקט וקסמן גוברין גבע. "במסגרת הליווי מאפשרת המינהלת  מענה על שאלות, מפגשים אישיים, הרצאות וערבי עיון להקניית ידע, עדכונים שוטפים וקשר עם צוותי התכנון", כך נמסר. התוכנית ממומנת על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומקודמת ע"י מינהל ההנדסה והמינהלת להתחדשות העירונית חולון. ניהול הפרויקט: וקסמן גוברין גבע, אדריכל: ישר אדריכלים.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לרשימת 70 המשפיעים בנדל"ן והתחדשות עירונית >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות